Nepál - podhůří a NP na motocyklech za dva týdny BMW parta

Nepálem na motocyklu za slavnými osmitisícovkami, poznáním kultury a přírody v sedle legendárního Royal Enfieldu.

Nepál na motocyklu Royal Enfield

2 000 km úrodnými nížinami, tropickými národními parky, hlubokými údolími himálajských řek, po kamenitých nejvýše položených nepálských cestách do mystických klášterů v nadmořské výšce 3 750 m. Zkrácena dvoutýdenní varianta osvědčeného programu. 

Nepál pro COVID očkované i neočkované otevřen. Zájezd je pro uzavřenou partu BMW.

 

  • Termíny
  • 25. 03. 2023 - 09. 04. 2023
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 55 000 Kč
  • Cena letenky
  • 21 500 Kč
  • Celková cena
  • 76 500 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - podhůří a NP na motocyklech za dva týdny

1. – 2. den: Odlet z Prahy, přílet do Káthmándú, ubytování v hotelu.

3. den: Přejezd scénickou silnicí s nekonečnými serpentinami a výhledem na himalájský hřebendo NP Chitvan. 130 km  

4. den: Přejezd do Lubiní (UNESCO) - buddhovo rodiště - jedna z nejvýznamnějších buddhistických památek na světě. 180km 

5. den: Prohlídka Lumbíni, přejezd do Tansenu, výjezd na Šrínagar hill odkud bude za dobrého počasí himálajský hřeben jako na dlani. Výjezd po okolních silničkách, sjezd do kaňonu Kali Gandaki, návštěva zbytků paláce Ranighat. 110 km.

6. den: Přejezd do Pókhary ležící u jezera Phéva. Cestou návštěva World Peace Pagoda s jedinečným výhledem na jezeto Phéva a himalájský hřeben s Annapurnami a Dhaulágiri. 120 km.

7. – 10. den: Výjezd na Sarangkot 1592 m s výhledem na Annapurny, Dhaulágiri, Machhapuhre. Proti proudu Kali Gandaki mezi vrcholy Dhaulagiri 8 125 m a Annapurna 8 091 m do posvátného místa buddhistů a hinduistů Muktinath v 3 750 m. Návrat zpět do Pokhary. Cesta vede po nezpevněných kamenitých cestách, nejtěžší a zároveň nejkrásnější úsek cesty - osmitisícovky na dosah, prastaré kláštery, vesničky tibetského tipu,... 400 km.

11. den: Volný den v Pokhaře, možnost návštěvy okolních jeskynní, rafting na řece Kali Gandaki.

12. den: přejezd do Gorkhy, odkud pocházejí vyhlášení Gurkhští vojáci, královský palác DHUNI PATI s výhledem na Manaslu 8 163 m. 110 km.

13. - 14. den: Návrat do Káthmándů nepálským venkovem. 200 km

15. den: Prohlídka Káthmándú, návštěva památek zahrnutých v UNESCO – královské město Pátán, gháty v Pašupatináth, chrámový komplex Svajambhunát, palácové náměstí Durbar Square,… Možnost letu k Everestu (160 USD).

16. den: Přelet do ČR.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů, český průvodce, mechanik motocyklů, doprovodné auto, ubytování, mapy. Pojištění proti úpadku CK, testovací jízda na Enfieldu v Praze.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM (2000 Kč), jídlo – (300 Kč/den), škody na motorce způsobené havárií, nepálské vízum (30 USD- na letišti po příletui), Annapurna trek permit (55 USD), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Služby za příplatek

Royal Enfield Himalayan za příplatek 3000 Kč – doporučujeme pro mnohem lepší vlastnosti jízdy v terénu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

COVID podmínky - Nepál je otevřen pro očkované (nejméně 2 dávky) i neočkované - negativní PCR test provedený nejdéle 72 hodin před příletem.  Podrobnosti zde.

Doporučujeme očkování - žloutenka a břišní tyfus. Podrobnosti a více informací získáte například zde - www.ockovacicentrum.cz.

Články z podobných cest - Motocyklová expedice „na zkoušku“ , Deníky z cest: Nepál na Enfieldech, Když začne pršet v Ladakhu, Ladakh special, Jak chtěli motorkáři v Indii ušetřit, Na Enfieldech přes nejvyšší sedla světa (Honza Odehnal).