Silvestrovskou Srí Lankou na enduru

Terénní motorkou Honda XR 250 za poznáním exotického ostrova nedaleko rovníku. Po silnicích i offroadem se vydáme divokou přírodou po stopách dávných paláců a svatyní.

Srí Lankou na motorce po stopách dávných kultur

Čekají nás čajovníkové plantáže, zahrady koření, hory i tropické pralesy. Nebude chybět koupání a šnorchlování na plážích indického oceánu ve stínu kokosových palem. Oslavte Silvestr v pravé exotice!

 Z DŮVODU VYSOKÝCH CEN LETENEK VE VÁNOČNÍM OBDOBÍ, DOPORUČUJEME SE NA TENTO ZÁJEZD PŘIHLÁSIT CO NEJDŘÍVE – NEJPOZDĚJI V ZÁŘÍ.

 • Termíny
 • 21. 12. 2024 - 05. 01. 2025
 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 58 000 Kč
 • Cena letenky
 • 22 000 Kč
 • Celková cena
 • 80 000 Kč

1. - 2. den: Odlet z ČR, přílet Negombo – písčité pláže, prohlídka památek.

3. - 4. den: Z Negombo podél pobřeží na sever, následně úrodnými nížinami do starobylého klášterního města Anuradhapura, součástí světového dědictví UNESCO.
Hustými pralesy směřujeme na severovýchod do přístavního města Trincomale. Šnorchlování ve vyhlášených lokalitách Coral nebo Pingeon Island.

5. - 6. den: Podél východního pobřeží na jih, koupání na Kalkudah Beach a přejezd do Polonnaruwa (UNESCO) – starobylé město z 11. Století s rozsáhlými zahradami, sochami Buddhů a palácei.
Pevnost Sigiriya (UNESCO) – považována za největší div ostrova. Granitový monolit tyčící se dvě stě metrů nad okolní džunglí s impozantním palácem na vrcholu. Jeskynní chrám Dambulla.

7. - 8. den: Dambana – návštěva domorodé vesnice s noclehem.

9. - 10. den: Jízda horskou oblastí s čajovými plantážemi do Haputhale.
Nádherné výhledy, nekončící zatáčky. 220 m vysoký vodopád Diyaluma. Národní park Yala.

11. - 12. den: Podél jižního pobřeží s mnoha možnostmi koupání a šnorchlování, písčité pláže, palmy, krásný holky,…
Přejezd do unikátního tropického národního parku Sinharaja (UNESCO) a jeho návštěva.

13. - 14. den: Offroudová jízda hornatou oblastí, návštěva vodopádu Bopath. Návrat do Negombo.

15. - 16. den: Negombo, prohlídka města, rybí tržiště, holandská pevnost, koupání, šnorchlování,… Přelet do ČR

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů Honda 250, mechanik, doprovodné auto, ubytování, průvodce CK, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM, vízum 30 USD, strava, AA endorsements a vstupné do národních parků a památek 190 USD, vratná záloha 200 USD za motorku, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 20 000 Kč, skutečná cena bude dle aktuálních cen. Více informací zde.

Víza

Cena 30 USD, zajišťují se předem elekronicky nebo po příletu.

Náročnost

jízda v terénu (lehká šotolina) asi 5%, ostatní po silnicích. Enduro Honda 250 ccm.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Comfort, cena 1640 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta Comfort, cena 1640 Kč.

Recenze

 • Ahoj Honzo, jelikož jsi neposlal žádný dotaz ohledně cesty na Sri lanku 26.12.-13.1.motorky, tak ti posílám info, že akce neměla chybu a Láďa Lazar je dokonalý průvodce . Pro několik z nás je tento termin jediný možný, kdy se můžeme vzdálil na delší dobu.I letos bychom chtěli někam vyrazit, ale na jinou destinaci, pokud možno na motorkách. Máš nějaké možnosti?

  Michal Tauš & spol