Zájezd jižní Turecko na motorce - prodloužení léta! Historická a kulturní místa Lykie, scénické pobřežní silnice s úžasnými výhledy nejen na Středozemní moře a jeho ostrovy, přístavní města, kaňony, vodopády, lodí do Gren Canyon, dlouhé písčité pláže.

Zájezd Turecko na motorce

Země skalních měst s pohádkově pískovcovými věžemi a jeskyněmi v Kappadokii, klasická turecká kuchyně.

  • Termíny
  • 06. 10. 2024 - 20. 10. 2024
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 55 000 Kč
  • Cena letenky
  • 8 500 Kč
  • Celková cena
  • 63 500 Kč

Předběžný program zájezdu Jižní Turecko na motorce
1. den: Odlet z PRG, přílet do Antalya, prohlídka města.
2. den: Po vyzvednutí motorek se vydáme na jihozápad do pohoří Bey Dağlari pod nejvyšším vrcholem Kızlarsivrsi Dağı (3070 m) až na pobřeží Středozemního moře, nocleh ve Finike, 160 km.
3. den: Po horských silničkách do 4000 let starého lýkijského starověkého města Tlos, k vodopádům Gizlikent a kaňónu Saklikent, nocleh v horské vesničce, 180 km.
4. den: Návštěva archeologického místa z 8. století p.n.l., Lycijského města Xanthos, centra kultury a obchodu pro všechny postupné dobyvatelé regionu, dále výjezd na horu Babadag, startovací místo pro paragliding s výhledem na Středozemní moře a ostrov Rhodos, oběd v zátoce Blue Lagoon, nocleh na pobřeží 140 km.
5. den: Po cestě zpět na východ podél pobřeží navštívíme archeologické naleziště starověkého města Patara, jenž bylo významným námořním, obchodním a také hlavním městem Lykie, nocleh u moře, 170 km
6. den: Horami podél pobřeží s nádhernými výhledy projedeme národním parkem Olympos Beydaglari Milli zpět do Antalye, 180 km.
7. den: Vydáme se na východ podél pobřeží do města antického původu Side, jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Turecku, místo proslulé písčitými plážemi. Dále k vodopádům Manavgat a také se vydáme lodí do Green Canyon, lehkou šotolinou do hor, nocleh v Kepez, 140 km.
8. den: Zamíříme do Alanyjské pevnosti s mnoha různými věžemi na skalnatém poloostrově vedle historického centra města Alanya. Dále jihovýchodně podél pobřeží úžasnými serpentinami do města Anamur, zde nocleh, 240 km.
9. – 10. den: Horskými cestičkami do největšího a nejdůležitějšího přístavního města Mersin, 320 km.
11. – 12. den: Horami na sever do země skalních měst, Kappadokie. Navštívíme města, vysekaná v hornině nazvané tuf, podobné pískovci, nad kterými se zejména po ránu vznášejí desítky balónu. Necháme se zlákat na brzký ranní let nad skalními městy? Nocleh v Göreme, 280km.
13. – 14. den: Návrat přes významné antické město v Pamfýlii, Aspendos, kde se dochoval amfiteátr z římské císařské doby, jenž pojme až 20 tis.diváků. Odevzdání motorek v Antalyi, 480 km.
15. den: Návrat do ČR.

Průzkumná trasa se může změnit v závislosti na možnostech, podmínkách, situacích v konkrétních místech, počasí a neočekávaných událostí.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů Honda CFR 250 L, HONDA CFR 250 Rallye, KTM 250 ADV. KTM 390 ADV – s příplatkem 3.500 Kč, ubytování, průvodce CK, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, PHM, vratný depozit za motorku 600 EUR, KTM 390 ADV 900 EUR, vstupy do památek, výlet lodí, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Služby za příplatek

KTM 390 ADV  za příplatek 3 500 Kč.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standart, cena 640 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta Standart, cena 640 Kč.