To nejzajímavější z Maroka - pouště, soutěsky, starobylá pouštní a horská městečka.

Zájezd Marokem na motorce

Zavítáme do pouštních dun, kde nás čeká jízda na velbloudech a nocleh u domorodých Berberů. Ochutnáme rozmanitou kuchyni, poznáme příjemné a pohostinné lidi a zažijeme noční život v královském městě Marrákéš.

 • Termíny
 • 21. 03. 2020 - 01. 04. 2020
 • Počet dní
 • 13 dní
 • Cena zájezdu
 • 38 000 Kč
 • Cena letenky
 • 5 000 Kč
 • Celková cena
 • 43 000 Kč

Předběžný program zájezdu Maroko na motorce

1. Den: Odlet z Prahy do Marrákeše.

2. Den: Návštěva Marrákeše. Centrum Marrákeše – Medina, tržnice, palác, aj. noc v Marrákeši. Návštěva půjčovny motorek, kontrola motorek.

3. Den: Marrákech – Imlil. Převzetí motorek, přejezd do Imlil.

4. Den: Imlil – Taznakhet - Dnes se vydáme přes Ouirganské údolí, údolí Nefiss, do Ounayne a nakonec i do pohoří Anti Atlasu - vulkanického masivu. Noc v Taznakhetu (cca 280 km).

5. Den: Taznekhet - Chegaga sahara - Po snídani zamíříme do Foum Zequidu a popojedeme do Sahara Nigt kempu, ležícím uprostřed nekonečných dun. (cca 210 km).

6. Den: Chegaga - Draa valley Zagora - Po krásném večeru v dunách a po východu slunce budeme pokračovat v našich dobrodružstvích v údolí Draa, dnešní den pojedeme do Zagory. Cestou mineme poslední vesnici v Sahaře Tagounite Zagora El Mhamid. (cca 180 km).

7. Den: Zagora – Merzouga - Odjezd z údolí Draa do oblasti Taffilalet. Další den si užijeme moto i jiné dobrodružství v Tizi n teffilallet oum jrane. Noc strávíme v Tafraout n ait khebach taouz Merzeouga. (cca 260 km).

8. Den: Merzouga – Imlchil - Po snídani vyrazíme směrem k ErraChidia přes Arfoud Oufous ziz Gorges Errachidia. (cca 180 km)

9. Den: Imchil - Dades gorges - Nasnídáme se a začneme s orientálními návštěvami doliny Todra a rokliny Dades. (cca 160 km)

10. Den: Dades gorges - Ait ben haddou Khasbah - Po snídani si vychutnáme horu Saghro, po které si znovu vychutnáme projížďku krásnou horskou krajinou Maroka přes Bab n ali Nekoub agdez ourzazat ait ben haddou Kasbah. Bude to krásný, ale opravdu dlouhý den. (cca 280 km)

11. Den: Ait ben Haddou – Marrakech - Návštěva Kasbahu a odjezd do Telaout s projížďkou na Tizi n Techekka (2260 m), sjezd do Tadarettu ait ourir Marrakech. (cca 180 km)

12. Den: Rezervní den, o který si dle situace prodloužíme cestu na motorce třeba rozdělením etapy Zagora – Merzouga s noclehem v oáze El Mharech.

13. Den: Odlet do Prahy.

Trasa se může změnit dle okolností – počasí, ...

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motorek Honda Tornádo 250 ccm, noclehy v hotelech, guesthousech, kempech, český průvodce znalý poměrů s doprovodným autem, které poveze zavazadla, PHM,... Pojištění CK proti úpadku. Ze zálohy je 4000 Kč nevratná částka přeposlaná záloha do Maroka.

Cena zájezdu nezahrnuje

Pohonné hmoty (2 500 Kč), strava a vše co není výslovně uvedeno, že cena zahrnuje.

Recenze

 • Zdravím Honzo, chtěl jsem Vám i Vašim kolegům poděkovat za skvělou organizaci našeho zájezdu do Maroka. Procházím fotky, stříhám film a to vše úžasné prožívám znovu :-) Je to moc krásná, pestrá a rozmanitá země s přátelskými lidmi a to jsme poznali jen její část, ale za to se všechmi druhy počasí od úmorného verda, přes silný vítr až po zasněžený přejezd Altasem :-) Ještě jednou díky moc a těším se na další dobrodružství. Petr Červenka.

  Petr Červenka