To nejzajímavější z Maroka - pouště, soutěsky, starobylá pouštní a horská městečka na endurech Kawasaki KLX 250. Offroad i pohodové silnice.

Zájezd Marokem na motorce

Zavítáme do pouštních dun, kde nás čeká jízda na dromedárech a nocleh u domorodých Berberů. Ochutnáme rozmanitou kuchyni, poznáme příjemné a pohostinné lidi a zažijeme noční život v královském městě Marrákéš.

 • Termíny
 • 05. 04. 2025 - 19. 04. 2025
 • Počet dní
 • 15 dní
 • Cena zájezdu
 • 57 000 Kč
 • Cena letenky
 • 12 000 Kč
 • Celková cena
 • 69 000 Kč

Předběžný program zájezdu Maroko na motorce

1. den: Let z Prahy do Marrákeše a jeho prohlídka.

2. denMarrákesch – Imlil. Převzetí motorek, přejezd do Imlil. (110 km)

3. den: Imlil – Taznakht - Dnes nás čeká dlouhý den - Vysoký Atlas Ouirganským údolím, pak přes horské sedlo (2200m) do Ouneine a nakonec i do pohoří Anti Atlasu - vulkanického masivu. Přiblížíme se co nejvíce Sahaře. Noc ve Foum Zguid (350 km).

4. den: Foum Zguid - Chegaga sahara - Zamíříme rovnou do Sahary, drsné krajiny plné kamení, abychom se dostali k okraji národního parku Iriqui. Nocleh v Chegaga Berber Camps, ležícím uprostřed nekonečných hlubokých písečných dun. (120 km).

5. den: Chegaga – Draa valley - Zagora - Po krásném večeru v dunách a po východu slunce budeme pokračovat v našich dobrodružstvích v údolí Draa, dnešní den pojedeme do Zagory. Cestou mineme poslední vesnici v Sahaře El Mhamid. (160 km).

6. den: Zagora – Merzouga - Odjezd z údolí Draa do oblasti oázi El Mharech splňující všechny dobrodružné a cestovatelské představy uprostřed pouště. (150 km)

7. den: Přes písečné duny se dostaneme k Lost City Ba Habou a dále opuštěnou krajinou až do Merzougy a. (120 km)

8. den: Dnes necháme motorky odpočinout - jednodenní výlet na dromedárech do Camel Oázy uprostřed vysokých písečných dun Erg Chebbi, nocleh ve stejném místě.

9. den: Merzouga – Agoudal - Přes Tinghir do hlubokého kaňonu oblíbenou soutěskou Todra pohoří Vyského Atlasu a vystoupáme vysoko až do horské vesnice Agoudal. ( 280 km).

10. den: Jednodenní výlet na lehko do nitra Vysokého Atlasu, okruh hluboko v Oriental National Parku, nedotčenou stepní krajinou cedrových a piniových lesů, nocleh opět v Agoudal. (290 km)

11. den: Agoudal - Dades gorges - Výjezd dp nejvyššímho průsmyku naší trasy Col du Oano (2910m), ze kterého sjedeme do rokliny Dades, nocleh ve Ouarzazate. Po cestě nemůžeme přehlédnout za slunečního svitu obrovskou sluneční elektrárnu. (250 km).
Alternativa v případě nepříznivého počasí ve Vysokém Atlasu: Dades gorges - krásnou horskou krajinou Maroka přes Bab n ali, N´koub, Agdez.

12. den: V Ouarzazate navštívíme Kasbach Taourit a také Musée de Cinéma. Filmova studia Atlas Corporation Studios a opevněné vesnice Aait Ben haddou Kasbah, původní Marocké architektury. Nocleh v Agdal Telouet. (100 km)

13. den: Telouet – Marrakech - zpět přes Vysoký Atlas, občas i zasněženým sedlem Tizi n´Tichka (2260 m), sjezd do Tadarettu, Ait Ourir, Marrakech. Vrácení motorek.(120 km).

14. den: Návštěva Marrákeše - medina, tržnice, palác, aj.

15. den: Odlet do Prahy.

Trasa se může změnit dle okolností – počasí, ...

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motorek Kawasaki KLX 250, noclehy v hotelech, guesthousech, kempech, český průvodce, marocký mechanik s doprovodným autem, které poveze zavazadla, PHM,... Pojištění CK proti úpadku. Ze zálohy je 4000 Kč nevratná částka přeposlaná záloha do Maroka.

Cena zájezdu nezahrnuje

Pohonné hmoty (2 500 Kč), strava a vše co není výslovně uvedeno, že cena zahrnuje.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta Standart, cena 1280 Kč.

 

 

Recenze

 • Zdravím Honzo, chtěl jsem Vám i Vašim kolegům poděkovat za skvělou organizaci našeho zájezdu do Maroka. Procházím fotky, stříhám film a to vše úžasné prožívám znovu :-) Je to moc krásná, pestrá a rozmanitá země s přátelskými lidmi a to jsme poznali jen její část, ale za to se všemi druhy počasí od úmorného verda, přes silný vítr až po zasněžený přejezd Altasem :-) Ještě jednou díky moc a těším se na další dobrodružství. Petr Červenka.

  Petr Červenka