To nejzajímavější z Maroka - pouště, soutěsky, starobylá pouštní a horská městečka na endurech Honda 250 Tornado nebo Kawasaki KLX 250. Offroad i pohodové silnice.

Zájezd Marokem na motorce

Zavítáme do pouštních dun, kde nás čeká jízda na velbloudech a nocleh u domorodých Berberů. Ochutnáme rozmanitou kuchyni, poznáme příjemné a pohostinné lidi a zažijeme noční život v královském městě Marrákéš.

 • Termíny
 • 07. 04. 2024 - 21. 04. 2024
 • Počet dní
 • 15 dní
 • Cena zájezdu
 • 48 000 Kč
 • Cena letenky
 • 12 000 Kč
 • Celková cena
 • 60 000 Kč

Předběžný program zájezdu Maroko na motorce

1. den: Let z Prahy do Marrákeše a jeho prohlídka.

2. den: Marrákesch – Imlil. Převzetí motorek, přejezd do Imlil.

3. den: Imlil – Taznakhet - Dnes se vydáme přes Ouirganské údolí, údolí Nefiss, do Ounayne a nakonec i do pohoří Anti Atlasu - vulkanického masivu. Noc v Taznakhetu (cca 280 km).

4. den: Taznekhet - Chegaga sahara - Po snídani zamíříme do Foum Zequidu a popojedeme do Sahara Nigt kempu, ležícím uprostřed nekonečných dun. (cca 210 km).

5. den: Chegaga - Draa valley Zagora - Po krásném večeru v dunách a po východu slunce budeme pokračovat v našich dobrodružstvích v údolí Draa, dnešní den pojedeme do Zagory. Cestou mineme poslední vesnici v Sahaře Tagounite Zagora El Mhamid. (cca 180 km).

6. den: Zagora – Merzouga - Odjezd z údolí Draa do oblasti oázi El Mharech splňující všechny dobrodružné a cestovatelské představy.

7. den: Jednodenní výlet v oblasti oázy El Mharech.

8. den: Přejezd do Merzougy a výšlap na velbloudech do dun.

9. den: Výlet magickou krajinou kolem dun Erg Chebbi, nocleh opět v Merzouga.

10. den: Merzouga – Imlchil - Po snídani vyrazíme směrem k ErraChidia přes Arfoud Oufous ziz Gorges Errachidia. (cca 180 km).

11. den: Imchil - Dades gorges - Nasnídáme se a začneme s orientálními návštěvami doliny Todra a rokliny Dades. (cca 160 km).

12. den: Dades gorges - Ait ben haddou Khasbah - Po snídani si vychutnáme horu Saghro, po které si znovu vychutnáme projížďku krásnou horskou krajinou Maroka přes Bab n ali Nekoub agdez ourzazat ait ben haddou Kasbah. Bude to krásný, ale opravdu dlouhý den. (cca 280 km)

13. den: Ait ben Haddou – Marrakech - Návštěva Kasbahu a odjezd do Telaout s projížďkou na Tizi n Techekka (2260 m), sjezd do Tadarettu ait ourir Marrakech. (cca 180 km).

14. den: Návštěva Marrákeše - medina, tržnice, palác,...

15. den: Odlet do Prahy.

Trasa se může změnit dle okolností – počasí, ...

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motorek Honda Tornádo 250 ccm, noclehy v hotelech, guesthousech, kempech, český průvodce, marocký mechanik s doprovodným autem, které poveze zavazadla, PHM,... Pojištění CK proti úpadku. Ze zálohy je 4000 Kč nevratná částka přeposlaná záloha do Maroka.

Cena zájezdu nezahrnuje

Pohonné hmoty (2 500 Kč), strava a vše co není výslovně uvedeno, že cena zahrnuje. Příplatek za zánovní, téměž novou Kawasaki KLX 250 3 000 Kč - doporučujeme.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta Standart, cena 1280 Kč.

 

 

Další informace

Příplatek za zánovní, téměž novou Kawasaki KLX 250 3 000 Kč - doporučujeme.

Recenze

 • Zdravím Honzo, chtěl jsem Vám i Vašim kolegům poděkovat za skvělou organizaci našeho zájezdu do Maroka. Procházím fotky, stříhám film a to vše úžasné prožívám znovu :-) Je to moc krásná, pestrá a rozmanitá země s přátelskými lidmi a to jsme poznali jen její část, ale za to se všemi druhy počasí od úmorného verda, přes silný vítr až po zasněžený přejezd Altasem :-) Ještě jednou díky moc a těším se na další dobrodružství. Petr Červenka.

  Petr Červenka