Laosem na terénních motocyklech po offroudových nezpevněných cestách za poznáním života odlehlého venkova i památek UNESCO, jednou z nejzáhadnější země Asie. Nahlédněte do prostředí dávno zapomenuté Asie, do kraje nedotčené džungle, lidí proslulých svým přátelstvím, do jednoho z posledních komunistických států.

Zájezd na enduru v Laosu

70 % Laosu zabírají hory a náhorní plošiny, polovinu území pokrývají džungle a pralesy. Předem se připravte na spousty ,,nepohodlí“ jako brody, bahno, prach, vlhké vedro, obtížné výjezdy a sjezdy.

Zájezd je plně obsazen

 

  • Termíny
  • 11. 01. 2025 - 26. 01. 2025
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 52 000 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 74 000 Kč

Předběžný program zájezdu Laos offroad

1. – 2. den: Přelet do Vientiane – hlavního města Laosu.

3. – 4. den: Proti proudu Mekongu – tepny života Laosu. Nocleh v Xanamkhan, na prámu přes Mekong. Kenetahao, příhraniční přechod do Thajska, potom venkovem přímo na sever. Nocleh v Pak Lay na břehu Mekongu. 370 km, 210 offroad.

5. – 6. den: Průjezd nedotčenou džunglí, odlehlým NP Nam Phoun. Asfaltovou zvlněnou silničkou do Hongsa a opět pralesem do hlavního města bývalého horského království Luang Prabang. 440 km, 300 km offroad

7. – 8. den: Den volna v Louang Phabang (vznešenost plná francouzského šarmu) - klášter Wat Xieng Thong UNESCO, noční market, tradiční masáže, výlet lodí do whisky village a jeskyně Pak Ou. Na motocyklech do Vieng Thong s výhledy na hornatou krajinu. Možnost vynechat whisky village a nahradit 130 km offroadu. 190 km

9. – 10. den: Scénickou hornatou krajinou do Vieng Thong, odbočka na historické místo indo-čínské války s možnosti přespání v horské vesnici. Dále na Planinu džbánů UNESCO, noc v Phongsavan. 410 km, 80 km offroad.

11. – 12. den: Návštěva Planiny džbánů – jedné z nevýznamnější prehistorické lokality jihovýchodní Asie. Muang Khoun – bývalé sídlo království Xieng Khuang s impozantní stúpou, ruiny kláštera Phia s obří sochou Buddhy. Míříme na jihozápad grandiózní cestou bez asfaltu přes sedlo v 2200 m. Nocleh v pravém venkovu v Muang Mok. Offroudová zajížďka směr Vietnam nedotčenou džunglí. 330 km, 130 km offroad

13. – 14. den: Prašná cesta se zužuje do úzké pěšiny značené na mapě jako jungle track. Zde dokážete, co umíte vy a vaše motorka ve výjezdech na kluzkých kamenech a blátě. Rovnováhu ještě jednou prověříte tentokrát na vratkém člunu, jenž nás převeze s motorkou přes 50 m širokou a hlubokou řekou. Po 80 km rádi najedeme na asfalt, který nás dovede do přístavu. Najmeme místní člun na 20 km plavbu po přehradě, jenž nenajdete na většině map. Poslední den nás čeká návrat do zatracené civilizace. Terénní vložka možná. Vrácení motorek, zasloužená večeře a tradiční lao nebo thajská masáž. 370 km, 120 km offroad.

15. – 16. den: „Památky Vientiane“:, odlet domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů Honda CRF 250 ccm ubytování, průvodce CK, pojištění úpadku CK. Ze zálohy 10 000 Kč je 4000 Kč nevratných - záloha která platí naše CK v Laosu za půjčení motorek po přihlášení klienta.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, pohonné hmoty (2 500 Kč), vízum (52 USD), Laos tour permit 120 USD.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění léčebných výloh

 Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Comfort, cena 1640 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta Comfort, cena 1640 Kč.