Vietnam splňuje splňuje všechny požadavky – exotiká příroda, kultura, přátelští obyvatelé a hlavně pronajímáme tu lehká cestovní endura 250 ccm. Ideální stroje se kterými je možno navštívit běžně těžce dostupná místa. Zažijte zajímavou akční dovolenou s offroudovými úseky za poznáním přírody a kultury.

Zájezd Vietnam na motorce

 

  • Termíny
  • 11. 11. 2024 - 28. 11. 2024
  • Počet dní
  • 18 dní
  • Cena zájezdu
  • 56 000 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 78 000 Kč

Předběžný program zájezdu Severním Vietnamem na motorce

1. den: Odlet do Hanoje.

2. den: Přílet do Hanoje, tour de pub nástrah velkoměsta.

3. den: Ráno odjezd lehátkovým autobusem do Lao Cai.

4. den: Start z Lao Cai, oblastí ananasových farem do Muong Khuong. Krajinou vápencových homolí sjezd k přehradě na řece Chay, dojezd rozbitým asfaltem do Bac Ha.

5. den: Střídavě po silnici a kamenitých cestách do Xin Man, proti proudu nekonečnými serpentinami do Vinh Quang a přes zapadlé horské vesničky do Ha Giang.

6. den: Do nejvyšších hor severu Vietnamu střídavě po úzkých silničkách krajinou černých vápencových hor do nejsevernějšího místa Vietnamu Lung Cu Flag Tower, oběd v Yen Minh, nocleh v Dong Van, nebo až do Meo Vac.

7. den: Z Dong Van po silnici vylámané v prudkých svazích průsmykem s terasovou vyhlídkou Duong Hanh Phuc do Meo Vac, offroudem kolem čínské hranice přejezd do Bao Lac a nocleh v Bac Me, nedaleko stejnojmenného NP.

8. den: Dalším úsekem přes dvě horská sedla do NP Ba Be.

9. den: Odpočinkový den. Krásy národního parku poznáme z paluby člunu, 18 km poplujeme do 300 m dlouhé jeskyně s krápníkovou výzdobou Dong Puong, kterou protéká řeka Nang, v jejímž nitru žije 7 000 netopýrů. Po proudu řeky až k vodopádům Dau Dang. Oběd v restauraci Le Pirati na břehu řeky. Atmosféra tropů po celou dobu výletu, koupaní v jezeře,…

10. den: Po silničkách s asfaltem i bez něj do provinčního města Cao Bang, nocleh v Quang Uyen.

11. den: Krajinou vápencových homolí porostlých bujnou vegetací do severovýchodního výběžku Vietnamu. Návštěva prehistorické jeskyně Nguom Ngao s krápníkovou výzdobou a fotogenického vodopádu Ban Gioc na řece Qua Son, která tvoří hranici s Čínou. Po asfaltu, ale i offroadovou zkratkou do Dong Khe.

12. den: Přejezd o zátoky Ha Long (UNESCO).

13. – 15. den: Návštěva zátoky Ha Long. Plavba na lodi mezi dračími ostrovy, na kajaku pod skalním masivem, ale i k jeskyním s vápencovými krápníky,...

16. den: Návrat do Hanoje, čím blíže – tím hustějším, provozem.

17. den: Památky a turistické atrakce Hanoje.

18. den: Přelet do ČR.

Celková vzdálenost na motocyklech 1 600 km, po převážně bočních silničkách a spíše lehčím offroudovém terénu, které zvládne průměrný motocyklový jezdec. Jízda v terénu (lehká šotolina) asi 7 %, ostatní po silnicích. Nějobtížnější úsek lze objet po silnici. Průměrná délka denních etap je 150 km. Každý jede takovou rychlostí, aby jel bezpečně a zvládl nepředvídané situace, jako jsou vozidla v protisměru, cyklisté či domácí zvířata na cestě.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem enduro motocyklu Honda CRF 250 ccm na 13 dní, mechanik, vstupné do NP, autobus do Lao Cai, ubytování, průvodce CK, plavba na 3 dny v zátoce Ha Long s plnou penzí, vietnamské vízum, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, PHM, vízum 25 USD, vstupy do památek a přírodním zajímavostem (celkem do 50 USD). 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Zajistíte si je elektronicky sami dle našeho návodu, cena 25 USD.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standard, cena 1 720 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta Standard, cena 1 720 Kč.