Na legendárních motocyklech Enfield 500 ccm jedinečná, dvoutýdenní dobrodružná akce pro vyznavače motorek, hor a exotiky.
Poznej Ladakh, nazývaný malý Tibet. V Tibetu čínská okupace zničila, co mohla, život v Ladakhu se za poslední staletí změnil jen nepatrně.
Nejvyšší sedla světa s nadmořskou výškou až 5 882 m
Úzké silnice, šotoliny, brody, závaly, nekončící zatáčky, výjezdy a sjezdy
Kultura hinduismu, buddhismu, islámu – svatá místa, klášter, mešity
Jezdíme sem od roku 2003, je to naše srdeční záležitost.

Zájezd je plně obsazen.

 • Termíny
 • 03. 08. 2024 - 19. 08. 2024
 • Počet dní
 • 17 dní
 • Cena zájezdu
 • 49 000 Kč
 • Cena letenky
 • 22 000 Kč
 • Celková cena
 • 71 000 Kč

Předběžný program zájezdu Indie - Himálajem na motocyklu za dva týdny

1.– 2. den: Letecky do Dillí a následně do Lehu 3 500 m - kdysi královského hlavního města Ladháku. Leží ve výšce 3500 m.

3. den: Přebrání motorek, přejezd 70 km do nenápadného kláštera v Alčí, označován znalci starých umění za jednu z nejvýznamnějších památek v Asii. Nástěnné malby na hliněných zdech se tu jako zázrakem uchovali po devět století. Přejezd 60 km do Lamayuru 3 600 m. Nocleh v hotelu vedle buddhistického kláštera, který v dřívějších dobách obývalo 400 mnichů. 130 km

4. den: Okruh kolem Lamayru, výjezd do sedla Fatu La 4 091 m, sjez do zapadákova Sanjak 2 750 m, následně údolím Indusu zpět do Lamayru. 150 km

5. den: Klášter Likir (znamená „duše vody“) z 14. Stol. s 9 m pozlacenou sochou Buddhy, návrat do Lehu. 140 km

6. den: Odpočinek v Lehu, návštěva buddhistických chrámů Shey, Hemis, Stok, Matho, údolí Indu, tajemná centra dávnověké moudrosti a poutních středisek. Ponuré modlitební síně a ornamentální svatyně skrývají množství uměleckých pokladů – vzácné tibetské rukopisy, hudební nástroje, nástěnné malby s fantastickými tantrickými božstvy, ohromné mosazné sochy Buddhy.

7. den: Výjezd do nejvyššího motoricky dosažitelného sedla světa Khardung La 5 359 m, sjezd Hunder 3 200 m, v izolovaném Nubra valley. 130 km

8. den: Možná projížďka na dvouhrbých velbloudech, klášter Diskit restaurován Čechy, údolím řeky Shyor k hranicím s Pákistánem a zpět. 190 km.

9. den: Proti proudu řeky Shyok, sedlo Wari La 5 312 m do Sakti 3 700 m. 120 km.

10. den: K jezeru Pangong Tso 4 250 m - největší jezero v Himálaji. Z jedné třetiny v Indii, dvě třetiny v Tibetu. 170 km

11. den: Těsně kolem tibetských hranic odlehlými oblastmi obývanou jen nomádskými pastevci, sedlo 4 642 m do Hanle. 150 km

12. den: Výjezd do nevyššího motoricky dosažitelného sedla světa Umling La 5 882 m a zpět do Hanle. Sedlo je zpřístupněno veřejnosti od roku 2023. Do té doby bylo v uzavřené pohraniční oblasti s Tibetem. 140 km

13. den: Jezero Tso Moriri 4 522 m, nocleh ve vesničce Korzok postavené na staré obchodní stezce, spojující Ladak s údolím Spiti a Tibetem. 150 km 

14. den: Přes sedlo Tanglang La 5 328 m návrat do Lehu. 230 km

15. den: Zasloužená pohoda v Lehu.

16. den:  Přelet do Dillí a jeho památky – Humajunova hrobka, Lotus templ.

17. den: Návrat domů.

 Plán se může změnit s ohledem na přírodní vlivy – sesuvy půdy, spadlé mosty, nenadálé sněžení,, nebo politickou situaci. Nejmenší počet účastníků je pět.

Akce není určena pro sváteční nedělní jezdce, jízda po nekvalitních silnicích je fyzicky náročná. Vzhledem k nekvalitním a členitým silnicím je průměrná rychlost kolem 40 km/h. Tento zájezd je ve vysokých nadmořských výškách. Cestujeme po málo frekventovaných, úzkých, kamenitých silnicích bez svodidel s mnoha serpentinami, kde se potkáme často i s bezohlednými řidiči vyznávajícími pravidlo silnějšího. Při sebekázni, předvídání a chrániči se dá riziko dopravní nehody a úrazu minimalizovat.

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování, povolení do pohraničních oblastí, pronájem motocyklů, indický mechanik, mapy, doprovodné auto, pojištění proti úpadku CK, testovací jízda na Enfieldu v Praze.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků., benzín do motorek (2000 Kč), škody na motorce (způsobené havárií, terénem, krátkodobým opotřebením), doporučené kapesné i s rezervou je 600 USD, indické vízum 25 USD (vyřídíte si sami on-line dle našeho návodu), vratná záloha 500 USD za případné poškození motocyklu havárií nebo nesprávným použitím.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 18 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum - vyřizuje se elektronicky měsíc až 14 dní před odletem, cena 25 USD.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zajistíme u pojišťovny Direct za 1760 Kč. Pojištění bude i pro vysoké nadmořské výšky 5 000 - 6000 m.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné 4 % z ceny zájezdu, spoluúčast 20%. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Recenze

 • Ahoj / dobrý den, tak jsem chtěl touto neosobní elektronickou formou poděkovat za výýýýýýýýýýborný zájezd na motorkách indickým Himalájem. Není v tom ani náznak ironie, bylo to fakt skvělé :) Laďa Lazar odvedl, jako obvykle, opravdu kus dobré práce. Vzhledem k místním problémům (bezpečnostní situace v Kašmíru, někdy obsazené plánované ubytování, různá výkonnost jezdců apod.) ze všech vybruslil s obratností Leoparda vpravdě Springtownského. A hlavně k náramné spokojenosti pacošů. Fakt to bylo veselé, přiměřeně náročné i dobrodružné a hlavně bezpečné. Nikdo se nedolámal, nikoho jsme nefajrovali. To je asi to hlavní. I když do toho nemám co mluvit, tak bych pro příští pacoše zvážil cestu do Kašmíru. Vzhledem k tomu, že muslimové jsou na vzestupu, tak se dají očekávat neočekávané problémy. My jsme operativně nahradili návštěvu Shrinagaru výletem k jezeru Pangong Tso, ze kterého jsme všichni do jednoho "uchcávali". Více než dostatečná náhrada za hausboty ve Shrinagaru. Takže určitě moc chválím Laďu a děkuji cestovní kanceláři za nezapomenutelné zážitky. Takže jen tak dál. Držím palce a přeji hromady spokojených pacošů, např. jako my na společné fotce u Pangong Tso (připojuji). S pozdravem, Matouš Havránek

  Matouš Havránek

 • Ahoj Honzo, po pravdě řečeno, nemělo to chybu, všechno dobře klapalo, každý den nějaké nevšední zážitky, parta dobrá, Ládˇa dobrej člen. Koukal jsem na zprávy a na fotky co jsi poslal a je to tam jak po válce, měli jsme štěstí, že jsme se odsud zavčasu dostali. Doufám, že to tam chlapi nějak dali. Jinak, když jsme poslední den, říkal jsem si, jestli se mi vůbec chce domů. Byl to moc pěkný podnik, už přemýšlím, co příště.

  Lubomír Dvořák

 • Muzes byt spokojeny se svoji praci. Má smysl. Nas vylet mi zustat v pameti i srdci. Mám jej sebou a jsem za nej rad. Umi hřát a dodnes v sobe nesu urcite esteticke stopy, které jsem jinde v zivote nepotkal.

  Honza Šikl