Aljaška - všechny pecky v jedné cestě

Po roce se vrátíme na Aljašku na místo činu. A opět to bude maximální podívaná, projedeme vše, co se projet dá a pokud zbude čas, nevynecháme jedinou příležitost ke kratším či delším procházkám. Celkově je však tento zájezd koncipován jako převážně poznávací a vhodný téměř pro každého. Nocovat se bude vždy pod střechou, není třeba si brát vlastní stan. Ubytování bude po 2-4 lidech na pokoji dle obsazenosti. Pokud vyžadujete strikně pokoj pro dva, je třeba počítat s příplatkem. Aljaška je nádherná i za předpokladu, že skoro nevylete z auta, my si ji díky tomuto bohatému programu a četným vycházkám zkusíme udělat přenádhernou!

Aljaška - kratší procházky či výšlapy

Počet účastníků: max 9 (aktuální předpoklad). Sleva 5000 Kč pro pomocného řidiče auta.

Zájezd je už obsazen, případně můžeme evidovat 1-2 náhradníky. 

 

 

 

  • Termíny
  • 06. 07. 2024 - 21. 07. 2024
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 80 500 Kč
  • Cena letenky
  • 25 000 Kč
  • Celková cena
  • 105 500 Kč

Předběžný program zájezdu Aljaška - všechny pecké v jedné cestě

1. - 2. den: letecky z Prahy nebo Vídně do Anchorage, vypůjčení aut, ubytování a v případě času první večerní poznávání města. Anchorage a okolí. Největší a nejhonosnější muzeum Aljašky – Anchorage Muzeum. Masky, nástroje a umění původních obyvatel. Ship Creek Viewing Platform – vyhlídka na lososy prodírající se proti proudu potoka Ship Creek. Alaska Heritage Museum – největší soukromá sbírka artefaktů původních obyvatel. Socha kapitána Cooka v parku Resolution a vyhlídka na okolní hory. Možnost mnoha kratších či delších túr v bezprostředním okolí města: Flattop Mountain Trail (4,5 km), Wolverine Peak Trail (15 km) a/nebo Rendezvous Peak Route (6 km).

3. - 5.den: po cca 200 km dlouhé Seward Highway do městečka Seward na poloostrově Kenai. Samotná cesta je obrovským zážitkem a snem fotografů. Po celé trase je nespočet možností ke krátkým či delším túrám na vyhlídky na záliv Turnagain Aim. Z klasických zastávek nevynecháme např. tzv. Beluga Point či originální budovy zlatého dolu v okolí Girdwoodu. Hlavní atrakcí samotného Sewardu je akvárium Alaska Sealife Center s unikátní ukázkou podmořského světa. Možnost půldenního či celodenního výletu po moři do Kenai Fjords NP (není v ceně zájezdu) nebo pěší túry k ledovcům Exit a Hardings Ice Field a další možné pěší túry. Návrat do Anchorage.

6. den: Cesta na sever po George Parks Highway. Zastavíme na četných vyhlídkách, za jasného počasí máme velkou šanci již tento den spatřit Mt Mc Kinley = Denali 6194 m.n.m. Krátkou pauzu uděláme i v historicky zachovalém městě a železničním uzlu Talkeetna.

7. den: Téměř celodenní výlet místním busem do NP Denali (auta sem nesmějí). Téměř 150 km dlouhou Park Road projedeme tam i zpět. Máme velkou šanci, že uvidíme stáda sobů karibú či losy, medvědy grizzly i menší baribaly, s trochou štěstí i lišky či vlky. Opět šance na výhledy na Denali a další zajímavé zastávky.

8. - 9. den: Nejsevernější část našeho putování nás zavede do okolí města Fairbanks. Po cestě se zastavíme v městečku Nenana se zrestaurovanou železniční stanicí a železničním muzeem v ní. Ve Fairbanks můžeme navštívit University Alaska Muzeum of the North – hezké muzeum obsahující např. 36000 let starého bizona vykopaného z permafrostu. Pioneer Park s kolesovým parníkem SS Nenana a další zajímavosti. Šance na pozorování polární záře. Z mnoha termálních pramenů vybereme Chena Hot Springs a z mnoha túr v jejich okolí asi 5,6 km okruh Angel Rock Trail.

10. den: Nádherná cesta na jih po Richardson Highway. Mnoho příležitostí pro četné fotopauzy, vyhlídky na pohoří Alaska a Chugah Mountains, mnoho příležitostí ke krátkým procházkám. Nejvyšším bodem cesty je sedlo Isabel Pass (cca 1000 m.n.m.), krátká zastávka u města Copper Centre. Nejkrásnější část cesty mezi Glendalen a Valdez – kaleidoskop sněhem pokrytých vrcholů hor, průsmyků s panoramatickými vyhlídkami a úžasnými roklemi. Nejkrásnější vyhlídka nad jezerem Willon Lake, ve kterém se za jasného počasí zrcadlí obrysy Wrangellova pohoří. A ke konci cesty zastávky u dvou působivých vodopádů: Bridal Veil Falls a Horse Tail Falls.

11. den: Dopoledne čas na túry v okolí města, např. Solomon Gulch Trail a/nebo Shoup Bay Trail a zároveň čas pro ty, kteří by si chtěli zaplatit a podniknout např. fantastický výlet helikoptérou nad blízkými horami a fjordy apod. Odpoledne cesta do historického hornického města McCarthy po stejnojmenné nezpevněné silnici. Ještě předtím ve vesnici Chitina uvidíme, jak místní rybáři loví lososy pomocí otáčejícího se kola s koši jako pastmi na ryby.

12. den: Z města McCarthy jen nakoukneme do obrovského NP Wrangell – St. Elias o velikosti Švýcarska. Do města přijdeme pěšky, cesta totiž končí o 800 metrů dříve u řeky Kennicott, přes kterou vede jen můstek pro pěší. Pěšky nebo na vypůjčených kolech dorazíme do hornického města Kennicott se zachovalými dobovými budovami. Možnost podniknout túry Bonanza Mine Trail a/nebo Root Glacier Trail k bělomodrému ledovci.

13. den: Cesta zpět do Anchorage. Pojedeme po Glenn Highway, kterou knižní průvodce popisuje jako „jaw-dropping“, tedy kde nám úžasem nad tím, co projíždíme a vidíme, spadne čelist. Příležitost k četným zastavením a vycházkám, např. kolem nejvyššího bodu cesty - vrcholu Eureka a/nebo k ledovci Matanusca či jiné.

14. den: Fakultativní letecký výlet do NP Katmai – pozorování medvědů z vyhlídkových teras u vodopádů Brooks Falls. Alternativně program severně od Anchorage: město Palmer s pižmoní farmou a možnost túry na Lazy Mountain (2* 4 km), vesnice Eklutna se zajímavým mixem původní athabaské a ruské kultury. Krátká procházka (3 km) k vodopádům Thunderbird.

15. - 16. den: Odlet a návrat domů.

 Ačkoliv mnoho z krás Aljašky se dá poznat přímo z hlavních silnic, to nejhezčí nás samozřejmě čeká, jakmile se vydáme stranou od těchto cest. Proto nevynecháme žádnou příležitost ke kratším i delším procházkám. Tím dostane tento zájezd zcela jinou dimenzi než u jiných CK. Podstata zájezdu je však poznávací, vhodná pro každého, a všechna ubytování budou v posteli – není třeba si brát vlastní stan.

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu pronajatým autem po Aljašce v rámci programu, včetně pohonných hmot a všech silničních poplatků. Dále veškeré ubytování (pod střechou, 2-4 lůžka), vstupy do NP, kompletní organizaci a zajištění akce, českého průvodce, který bude i řidičem auta, pojištění CK

Cena zájezdu nezahrnuje

Ostatní vstupné (např. do muzeí apod.), fakultativní výlety (letecký výlet do NP Katmai, fakultativní výlety lodí či helikoptérou), stravování, individuální pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR jsou potřeba buď předem vyřízené americké vízum (ambasáda v Praze) nebo on-line zpoplatněná registrace ESTA.

Náročnost

Zájezd je mírně náročný. Kratší či delší vycházky či výšlapy s důrazem na poznávání a nikoliv na treking. 

Ubytování

Spíme pod střechou (po 2-4 lidech), není nutný vlastní stan.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům můžeme zajistit.