Zájezd do severní části Madagaskaru, ve kterém nechybí vysoké hory i skvostné pláže, bizarní vápencové skály a jeskyně, horský deštný prales i suchý opadavý les. Potkáme mnoho druhů lemurů (kteří mají v termínu konání zájezdu i mláďata), chameleonů, gekonů, ptáků a dalších zástupců místní unikátní fauny. Budeme se kochat mnoha výhledy a relaxovat na těch nejúžasnějších plážích severního Madagaskaru. Zájezd je vhodný téměř pro každého, na své si přijdou zejména milovníci přírody. Kromě jednoho náročnějšího několikadenní výstupu v NP Marojejy je zájezd fyzicky přívětivý.

 Madagaskar - severní okruh, poznávací zájezd

 Spolu s naším místním partnerem bude zájezd průvodcovat náš skvělý odborník a znalec Madagaskaru JIŘÍ BÁLEK. 

 • Termíny
 • 11. 11. 2023 - 03. 12. 2023
 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 79 500 Kč
 • Cena letenky
 • 30 000 Kč
 • Celková cena
 • 109 500 Kč

Předběžný program zájezdu Madagaskar - severní okruh

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po nutném mezipřistání přílet do hlavního města Antananariva. Přenocování v hotelu v Ivatu.

3. den: Dopoledne návštěva Lemuřího Parku, odpoledne prohlídka Antananariva a královského palácového komplexu Rova.

4. den: Přesun na letiště a přelet do Sambavy na severovýchodním pobřeží. Prohlídka plantáže a zpracování vanilky (Sambava je centrem jejího pěstování). Přenocování v hotýlku na pobřeží Indického oceánu.

5. den: Ráno terénním vozem do Mananteniny, vstup do NP Marojejy (součást světového dědictví UNESCO, veřejnosti přístupný až od roku 1998). Marojejy je jednou z nejkrásnějších a nejdivočejších oblastí Madagaskaru. Jedná se o světový unikát, místo s hustými deštnými pralesy, strmými, vysokými útesy a rostlinami a zvířaty, které nikde jinde na zemi nenajdete. Pěší cesta nížinným deštným lesem (pozorování endemických žab, plazů, ptáků a lemurů). Vodopád Humbert. Přenocování v kempu Mantella (stravování v ceně).

6. den: Po snídani pěší stoupání do nadmořské výšky 1250 m. Cestou možnost vidět vzácné sifaky bílé (Propithecus candidus). Přenocování v kempu Simpona (stravování v ceně).

7. den: Po brzké ranní snídani tříhodinnový výstup na vrchol Marojejy 2132 m. Krajina se mění od deštných lesů až po vysokohorskou tundru. Výhled na sever ostrova i na Indický oceán. Přenocování v kempu Marojejia (stravování v ceně).

8. den: Sestup deštným pralesem do Mananteniny a přejezd do Sambavy. Přenocování v hotýlku na pobřeží Indického oceánu.

9. den: Přejezd terénními vozy na sever. Zastávka v přístavním městečku Vohémar založeném ve 13. století v malebné zátoce. Návštěva rezervace Daraina, jediného místa, kde se vyskytuje sifaka zlatohlavý (Propithecus tattersalli). Noční výprava do lesa (možnost spatřit tajemného ksukola). Přenocování v jednoduchých bungalovech v kempu Tattersalli.

10. den: Cesta do NP Ankarana. Bizarně tvarované vápencové pohoří, s jeskyněmi a útvary známými jako tsingy. Přenocování v bungalovech.

11. den: Dopoledne a odpoledne výpravy do nitra NP Ankarana. Netopýří jeskyně, vyhlídka na tsingy a procházka mezi bizarními skalami, Lac Vert, lemuři korunkatí, gekoni, suchý opadavý les. Přenocování v bungalovech.

12. den: Dopoledne přejezd na východ a návštěva Červených tsing (Tsingy Rouge), podobných útvarů jako v Ankaraně, ale modelovaných deštěm z jílovitých písků. Po každém dešti jsou jiné. Poté přesun terénními vozy do horského deštného lesa v NP Montagne d´Ambre, Bývalý stratovulkán s vodopády a kráterovými jezery hostí desítky endemických druhů plazů, ptáků a savců, ale také liány, orchideje, kapradiny. Ubytování v bungalovech.

13. den: Dopoledne přejezd do Antsiranany (Diego Suaréz), správního centra severního Madagaskaru, a výprava do Montagne d´France, pískovcového pohoří se suchým opadavým lesem a výhledem na malebnou zátoku a posvátným konickým ostrůvkem Nosy Lonjo. Ubytování v hotelu v Antsirananě.

14. den: Po snídani výlet lodí na Smaragdové moře (Emerald see), koupání a šnorchlování v rajské laguně s tyrkysovou vodou. Po obědě na známé pláži Ramena procházka po třech malebných zátokách na východním pobřeží (Sakalava, Dune a Pigeons). Ubytování v hotelu v Antsirananě.

15. den: Celodenní výlet po okolí zátoky s výstupem na Windsor Castle s nejkrásnějším výhledem v regionu. Není divu, že tu již roku 1900 postavili armádní observatoř, jejíž zbytky se na vrcholu dochovaly. A také pouze zde roste unikátní sukulent Pachypodium windsorii. Ubytování v hotelu v Antsirananě.

16. den: Po brzké snídani přejezd do Ankify, odtud plavba lodí na ostrov vůní – Nosy Be. Vulkanický ostrov s tropickou vegetací a kráterovými jezírky je turistickým rájem Madagaskaru. Ubytování v hotelu na pobřeží.

17. den: Celodenní lodní výlet. Navštívíme malý ostrůvek Nosy Tanikely, který je obklopený korálovým útesem. Oběd nám připraví přímo na pláži. Poté nás čeká větší ostrov Nosy Komba, kde potkáme lemury tmavé (Eulemur macaco) a chameleóny. Ubytování v hotelu na Nosy Be.

18. den: Výlet lodí na ostrov orchidejí – Nosy Sakatia. Navštívíme také rybářské vesničky, krásné pláže a projdeme stezky přes vanilkové a kávové plantáže. Pozorování různých druhů ptáků. Návrat do hotelu na Nosy Be.

19. den: Plavba rychlou lodí na vzdálenější ikonický Nosy Iranja. Dva malé ostrůvky jsou spojeny kilometrovou písečnou kosou, která je zaplavována přílivem. Možnost spatřit mořské želvy. Relax v ráji. Ubytování přímo na ostrůvku.

20. den: Návrat lodí na Nosy Be, ubytování v hotelu na pobřeží.

21. den: Celodenní okruh po ostrově Nosy Be. Návštěva rezervace Lokobé, města Hell Ville, Lemuria Land, plantáží kanangy vonné (ylang ylang), západ slunce na nejvyšším kopci ostrova – Mont Passot. Ubytování v hotelu na pobřeží Nosy Be.

22. - 23. den: Dopoledne ještě relax na pláži, odpoledne tranfer na letiště a odlet, druhý den návrat do Vídně či Prahy.


Program může doznat změn - především v pořadí navštívených míst -  na základě aktuálního letového řádu místní aerolinky.

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava včetně řidiče a benzínu (minibusem a džípem 4x4), doprava lodí, lodní výlety v Nosy Be a okolí, služby místního průvodce, ubytování v hotýlcích  (13x), bungalovech (4x), v kempech v místních stanech (3x), v programu uvedné jídlo (3x oběd na Nosy Tanikely, Nosy Sakatia, Nosy Iranja, dále plná penze během pobytu v NP Marojejy), nosiči v NP Marojejy, služby českého průvodce.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum, strava (kromě uvedené v programu), vstupné do NP (cca 150 EUR v roce 2022 - vybere průvodce na začátku akce), spropitné, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena mezinárodní letenky a místních přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Víza se kupují po příletu na Madagaskar na letišti (cena 35 EUR v roce 2022).

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Přírodní podmínky

Madagaskaru se přezdívá také osmý světadíl. Obrovská biodiverzita ostrova a vysoký stupeň endemismu jsou hlavním lákadlem turistů. Madagaskar je však také jednou z nejchudších zemí světa, což je znát také v oblasti ochrany madagaskarské přírody. Budoucnost některých vzácných druhů je tak velmi nejistá. Poznejte jedinečnou floru a faunu čtvrtého největšího ostrova na světě dřív, než bude jeho přírodní bohatství možná ztraceno v nenávratnu.

 

Recenze

 • Tak jsme pár dní doma z Madagaskaru a mě se pořád po pobytu stýská.Bylo tam, hlavně i díky Monice, krásně. Monika je fakt skvělá a jsem ráda,že se po loňské zkušenosti můžeme radovat z cestování. Pozdravuji a ještě jednou chválím moc Moniku.

  Marta Sejvalová

 • V prvom rade sa chcem poďakovať za organizáciu a veľmi kvalitné prevedenie celého zájazdu na Madagaskar. Veľmi sa mi to páčilo, bol som spokojný aj napriek počiatočnej nedôvere k situácií ohľadne moru, ale nakoniec to dopadlo na výbornú.

  Ivan Rodina