Madeira je portugalské souostroví ležící západně od severní Afriky. Má statut autonomní oblasti a patří mezi celoročně vyhledávané lokality. Ani v zimních měsících teplota neklesá pod 18°C, protože Madeiru obtéká Golfský proud.

Madeira - ostrov věčného jara

Poleťte s námi na ostrov věčného jara a nechte se okouzlit nádhernou flórou a exotickým prostředím. 

  • Termíny
  • 01. 09. 2024 - 08. 09. 2024
  • Počet dní
  • 8 dní
  • Cena zájezdu
  • 22 990 Kč
  • Cena letenky
  • 10 000 Kč
  • Celková cena
  • 32 990 Kč

Program zájezdu na Madeiru

1. - 2. den: Odlet do hl. města Madeiry Funchalu - prohlídka města, stará čtvrť, pevnosti, katedrála , klášter Santa Clara, radnice, jezuitský kostel, tržnice Mercado dos Lavradores s množstvím subtropického ovoce, květin a ryb, Monte - panoramatické výhledy, království starých panských sídel (quintas), poutní kostel Nossa Senhora (Panny Marie) s hrobem rakouského císaře Karla Karla I., tropická zahrada, pro zájemce možnost vyzkoušet místní raritu - jízdu v proutěných saních (babosas), večer rybářská čtvrť Velha, ochutnávky madeirského vína a ponchy.

3. den: Vyhlídka Cabo de Girao - jeden z nejvyšších útesů světa (580 m), výjezd do sedla Encumeada (1007 m) - vyhlídka, z které je za dobrého počasí vidět zároveň na severní a jižní pobřeží, dále na náhorní plošinu Paul da Serra - oblast vřesovišť (pustina připomíná skotskou Vysočinu), Rabacal - turistika podél levády Risco k vodopádu Risco (100 m) a 25 Fontes, vavřínové lesy (UNESCO), výhledy do hlubokého údolí nejdelší madeirské řeky Janely, Porto Moniz - prohlídka největšího akvária na ostrově a možnost koupání na atraktivním přírodním koupališti s upravenými lávovými bazénky.

4. den: Rybářská vesnice Camara de Lobos známá pobytem W. Churchilla, Sao Vicente - návštěva lávové jeskyně (v případě otevření), jízda severním scénickým pobřežím, túra po jedné z nejkrásnějších levád na ostrově Caldeirao Verde se 100 m vodopádem.

5. den: Terreiro da Luta - zastávka u pomníku Panny Marie, jedinečná vyhlídka, výjezd přes sedlo Poiso (1400 m) na Pico do Arieiro (1818 m) - třetí nejvyšší vrchol, možnost 3 h přechodu pod nejvyšší horu Madeiry Pico Ruivo (1862 m) s následným výstupem nebo lehčí výstup z Achada do Teixeira (1592 m), sjezd do Santany - dochovaná tradiční obydlí s rákosovými střechami (casa de colmo), průjezd okolo výrazné krajinné dominanty Penha de Aguia (Orlí skála), návrat do Funchalu, cestou na hotel možnost shlédnout přistávací manévry letadel na letišti a zastávka u sochy Cristo Rei v Garajau.

6. den: Odjezd na Eira do Serrado - výstup na vyhlídku (1094 m), sestup do městečka Curral das Freiras, ležícím v hlubokém kotli mezi horami, porosty jedlých kaštanovníků, ochutnávka místních likérů (kaštanový, višňový, banánový, maracujový aj.), návrat do Funchalu, odpoledne možnost návštěvy vinných sklepů a degustace místních vín, návštěvy botanické a orchidejové zahrady nebo ev. vycházka z Monte po Levada dos Tornos.

7. den: Odjezd na nejvýchodnější cíp ostrova, pěší výlet divokým poloostrovem Ponta de Sao Lourenco - vyprahlá pustina se skalními útvary, datlová oáza Casa do Sardinha, odpoledne možnost plavby na replice Kolumbovy plachetnice Santa Maria s občerstvením a koupáním.

8. den: Dle času odletu poslední nákupy, transfer na letiště, odlet a návrat do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Celková cena 32 990 Kč zahrnuje cenu zájezdu 22 990 Kč a cenu letenky do maximálního limitu 10 000 Kč.

Cena zájezdu zahrnuje: Ubytování (7x 3hv. hotel v centru Funchalu - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), kompletní dopravu (pronajatý minivan, MHD, taxi), stravování (7x snídaně), průvodce, inform. materiály, tričko.

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava (mimo výše uvedeného), vstupné, individuální cestovní pojištění AXA LV + storno (624 Kč), cestovní poj. Generali-ČP (léčeb. výlohy – 215 Kč, storno – 300 Kč).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 10 000 Kč. Více informací zde.

 

Služby za příplatek

Příplatek za jednolůžkový pokoj 4000 Kč.