Nabízíme Vám zájezd do Azerbajdžánu, který je výjimečný tím, že kromě standardního poznávacího programu, zde zaměřeného pouze na několik nejpodstatnějších věcí, je zde zařazena i stěžejní horská část, tvořící přibližně dvě třetiny zájezdu. Vystoupíme na posvátnou horu Babadag 3629m a pokusíme i o výstup na nejméně dvě ze tří severních čtyřtísícových hor, mezi nimiž bude v ideálním případě samozřejmě i ta nejvyšší, Bazarduzu Dag vysoká úctyhodných 4466m.

Trekařský zájezd Azerbajdžán

Program je velmi pestrý a bohatý a kromě majestátních hor uvidíte samozřejmě také všechna základní lákadla Azerbajžánu: hlavní město Baku s jeho starou částí, petroglyfy i bahenní sopky na jihu, polostrov Abšeron, nejmalebnější městečko Seki, ... Vše tak, abyste si to vskutku vychutnali a prožili!

Upozornění: Pro výstup na severní čtyřtisícovky jsou nutná speciální povolení a je povinnost mít (a platit) schváleného místního průvodce. Naše CK zajistí toto vše ve spolupráci s místní CK a s touto CK bude celá horská část probíhat – jinak to není možné. Tomu samozřejmě odpovídá i cena zájezdu, která je vyšší, než kdybychom se bez jejich služeb mohli obejít. To ale prostě opravdu není možné.

  • Termíny
  • 17. 08. 2024 - 31. 08. 2024
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 49 500 Kč
  • Cena letenky
  • 10 000 Kč
  • Celková cena
  • 59 500 Kč

Předběžný program zájezdu Azerbajdžán - výstupy na hory s trochou poznávání

1. - 3. den: Letecky z Prahy nebo Vídně, přílet do Baku. Prohlídka hlavního města. Staré opevněné město (UNESCO). Panenská věž Qiz Qalasi, palácový komplex Sirvansahlar Saray, mešity, muzea, bulváry,... Výlet do městečka Seki, asi nejhezčího města Azerbajdžánu, jehož dominantou je zářící chánův palác Xan Saray z 18. století uvnitř pevnosti. Prohlédneme si i dvě mešity, historický karavanseraj a Zimní palác. V blízké vesnici Kiš pak nádherně zrestaurovaný albánský kostel.

4. - 5. den: Odjezd do městečka Guba a poté přes Karachay již terénními vozy do kempu pod posvátnou horou azerbajdžánských muslimů Babadac, 3629m. Terénními vozy se přesuneme do kempu Gurbangah a odtud zahájíme ještě před svítáním dlouhý výstupový den. Doba výstupu 5-6 hodin, doba sestupu 3-4 hodiny.. Poté cesta do vesnice Khinalig, nocleh v guesthousu.

6. - 7. den: Vozy 4 x 4 se přesuneme k národnímu parku Shahdag, kde proběhne naše registrace. Vozem i pěšky (cca 1 hodina chůze) se dostaneme k našemu kempu, poté aklimatizační vycházka. Další den pokus o výstup na Shahdag 4243 m, doba výstupu 5-6 hodin, doba sestupu 3-4 hodiny. Nocleh opět ve stanech v kempu.

8. - 9. den: Dopoledne se sbalíme a přesuneme terénními vozy pod nejvyšší horu Azerbajdžánu Bazarduzu Dag, 4466m. Po opuštění aut cca 2 hodiny chůze do kempu, odpočinek. Další den pokus o výstup na vrchol. Doba výstupu 6-7 hodin. 

10. - 11. den: Opustíme kemp Bazarduzu a přes Shahyaylag se přesuneme do kempu Tufandag (cca 3-4 hodiny chůze) u stejnojmenného jezera Tufan. Další den pokus o výstup na Tufandag, 4191m. Doba výstupu 5-6 hodin, doba sestupu 3-4 hodiny. Poté cesta našimi vozy do vesnice Khinalig, nocleh zde v guesthousu.

12. den: Cesta zpět do Baku, bude-li to možné, pak po cestě ještě krátký výstup na posvátný "pětiprsťák" Besbarmaq Dag, 520m nebo k pevnosti Cirax Qala poblíž vesnice Qala Alti.

13. - 14. den: Prozkoumáme východní a jižní okolí Baku. Na východě poloostrov Abšaron - fascinující místo s hořícími ohňovými chrámy v Suraxani, s pevnůstkami, starými svatyněmi i moderním islámským svatostánkem Mir Movsom Ziyaretgah. A na jihu bahenní sopky a tisíce petroglyfů poblíž Gobustánu (UNESCO).

15. den: Přesun na letiště, odlet a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu, ubytování (částečně pod střechou, částečně ve vlastních stanech), služby českého průvodce, služby místní CK tam, kde to bude potřeba (během horské části zájezdu), potřebná výstupová povolení.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum, vstupy do památek a muzeí, strava, individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 10 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

Středně těžký zájezd určený pro vysokohorské turisty, není potřeba znalost technického lezení.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme.