• 03.11.2023 - 19.11.2023 | 17 dní64 500 Kč

Po úspěšné premiéře v roce 2019 opět nabízíme snad ještě vylepšený pestrý program za poznáním dvou zemí západní Afriky - Ghana a Togo je opět v nabídce CK Rajbas.

Tožská republika je stát v západní Africe u Atlantského oceánu, na tzv. "Zlatonosném pobřeží". Od 15. století cíl zejména obchodníků s otroky. V 18. století se vytvořila v oblasti místní domorodá království Dagomba a Gondža či kmenový svaz Ewe.  Později německá kolonie, dále pod britskou a francouzskou správou. Od roku 1960 samostatná republika

Togo je tvořeno úzkým pruhem země od pobřeží  do vnitrozemí v délce asi 600 km. Bažinaté pobřeží s lagunami přechází v centrální hornatinu, která se na severu postupně mění v savanu. Na jihu původně  převládaly tropické deštné pralesy, které jsou v současné době  již většinou přeměněné na plantáže.

Země je rozdělena do pěti regionů: Centrale, Kara, Maritime, Plateaux, Savanes. Převážně zemědělský stát je soběstačný v produkci potravin, vyváží kakao, kávu a bavlnu.

Togo můžete navštívit s CK Rajbas současně se sousední Ghanou na poznávacím zájezdu "Ghana a Togo. Čeká Vás zde především mimo hlavního města Lomé pobyt na vysočině (výstup na Mount Agou, vodopády Kpimé Falls), město Karé a okolní vesnice a třeba i údolí Tamberna Valley s pevnostními domky a sýpkami ve stěnách útesu...

Togo – základní údaje 

Togo

Rozloha: 56 785 km2
Hlavní město: Lomé
Počet obyvatel: 8 000 000
Jazyky:  francouzština (úřední) a africké jazyky
Měna: frank BCEAO/CFA (XOF) (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o zemi Togo dozvíte na Wikipedii
Togo: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR