• 10.10.2020 - 24.10.2020 | 15 dní79 500 Kč

Na Kilimandžáro 5 895 m se vydává spousta lidí, ne všichni však dosáhnou na vrchol. S námi máte šanci téměř stoprocentní!

Tanzanie je překrásná východoafrická země, která dokázala ve svých národních parcích uchovat přírodu v nedotčené podobě. Proslulý kráter Ngoro Ngoro či velkolepý národní park Serengeti se stali legendami, obrovská stáda divoce žijících zvířat sem jezdí obdivovat celý svět. V bohaté tanzanské fauně jsou zastoupeny všechny východoafrické druhy zvířat.
Nejvyšší horou Tanzanie a zároveň celé Afriky je vyhaslý vulkán Kilimandžáro (5895 m). Pro milovníky vysokohorské turistiky se stal silným magnetem. Nebojte se, výstup na jeho vrchol v nabídce naší samozřejmě nechybí.
Jezera Viktoriino (největší v Africe) a Tanganika (nejhlubší v Africe) vytvářejí v Tanzanii podmínky pro suchou Afriku velmi netypické. Velkou část území pokrývá travnatá savana, v nížinách bují deštné pralesy.
Nedaleko východního pobřeží navštívíte malebný ostrov Zanzibar.
Poleťte do Tanzanie na dech beroucí safari, vystupte s námi na nejvyšší horu Afriky, nenechte si ujít setkání s tanzanskými domorodci. Kromě nejznámějších Masajů zde žije více než 120 různých etnických skupin.
V Tanzanii necháte necháte kus svého srdce.
Žijte své sny. CK Rajbas Vás vezme dál…

Tanzanie – základní údaje

vlajka Tanzanie

Rozloha: 945 090 km2
Hlavní město: Dodoma (dříve Dar es Salaam)
Počet obyvatel: 38 000 000
Jazyky: svahilština, angličtina
Měna: tanzanský šilink (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Tanzanii dozvíte na Wikipedii
Tanzánie: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR