• 13.11.2021 - 28.11.2021 | 16 dní56 500 Kč

O Gambii se říká, že je to Afrika pro začátečníky. Rovněž Senegal je častým cílem turistů mířících v české zimě k africkému moři za odpočinkem a teplem. Náš zájezd takový ale není. I my si v Gambii moře užijeme, ale jen během několika dní na začátku zájezdu - poté už to bude ryzí poznávání, jak je tomu u všech našich zájezdů. A ze Senegalu poznáme tu část, kam běžný návštěvník této země nezavítá vůbec - jihovýchodní část tak krásnou, že se může rovnat s oblastí Founta Djalon v sousední Guineji. Proto je tato akce vhodná i pro ty, kteří již Senegal navštívili - v této jeho části byli jen stěží. 

 

  • 13.11.2021 - 10.12.2021 | 28 dní89 500 Kč

Tento zájezd spojuje dva kratší zájezdy do jednoho velkého. S jednou letenkou tak poznáte dvě země podrobně a málo známou část třetí země, Senegalu.

 

Senegal - nejzápadnější africká republika u břehů Atlantiku s jedněmi z nejkrásnějších pláží Afriky.

Svojí demokracií je příkladem pro další africké země, je zde bezpečno.  Senegal proslavila i věhlasná Rallye Paříž - Dakar.

Pestrou nabídkou možností naplní vaše poznávací touhy. Krajina Senegalu je několikrát zapsaná na seznamu UNESCO. Safari v jedinečném Národním parku Niokolo - Koba nadchne a okouzlí každého,  hornatá jihovýchodní oblast Fouta Djallon skrývá zde žijící tajuplné kmeny, nádherné divoké vodopády, fantastické skalní útvary.

CK Rajbas vás vezme na nejzajímavější a nejkrásnější místa Senegalu známá i skrytá.

 

Senegal – základní údaje

Rozloha: 196 190 km2   Senegal vlajka
Hlavní město: Dakar
Počet obyvatel: 14 688 000
Jazyky: francouzština, wolofština, pulaar, jola, mandinka
Měna: CFA frank - XOF (aktuální kurz)

 

Užitečné odkazy

Více se o Senegalu dozvíte na Wikipedii
Senegal: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR