• 16 dní64 500 Kč

Nabízíme Vám další středoamerický koktejl, opět perfektně namíchaný! Jen málokterá kombinace zemí může nabídnout téměř vše – starověké památky, malebná novověká historická města, aktivní i vyhaslé vulkány, tropické pralesy i průzračné moře. Tento zájezd to ale nabídnout může.

Salvador je nejmenší a nejhustěji zalidněná země Střední Ameriky. Z úzké tichomořské nížiny se zvedá malebné pásmo přibližně 20 vulkánů s množstvím sopečných jezer. Při severní hranici se táhnou horská pásma Metapán a Chalatenango. Nejvyšším vrcholem Salvadoru je Cerro el Pital (2730 m), který může být jedním z cílů našeho programu. Pobřežní nížinu i úpatí hor pokrývá travnatá savana s palmami. Na území dnešního Salvadoru kdysi vzkvétala indiánská říše Cuzcatlán obývaná kmenem Pipilů.
Zavítejte s námi do salvadorských národních parků Los Volcanos a Imposible, vyšlápněte si na sopky Izalco nebo Santa Anna. Navštivte Tazumal – ruiny nejvýznamější mayské památky na území Salvadoru, zúčastněte se veletrhu jídla v horské vesnici Jauyúa. Nenechte si ujít Ruta de las Flores – fantastickou projížďku tzv. cestou květin po malebných městech, kávových plantážích, pokochejte se skvělými výhledy. Seznamte se se salvadorskou kulturní tradicí.
Odvažte se od každodenních starostí a poleťte s námi za aktivním odpočinkem do srdce Střední Ameriky – Salvadoru. CK Rajbas Vás vezme dál…

Salvador – základní údaje

vlajka Salvadoru

Rozloha: 21 040 km2
Hlavní město: San Salvador
Počet obyvatel: 6 000 000
Jazyky: španělština (úřední), nahuatl
Měna: americký dolar (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Salvadoru dozvíte na Wikipedii
Salvador: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR