• 01.10.2022 - 16.10.2022 | 16 dní69 500 Kč

Novinka v naší nabídce - cesta na Arabský poloostrov za pouštní krajinou s písečnými dunami i malebnými horami, mezi pevnostmi a hrady, do zelených vádí až do země kadidla.

Omán, pobřežní a zároveň nejvýchodnější země Arabského polostrova se rozkládá na jeho jihovýchodě. Omán je výhodně orientován k Indickému oceánu, může kontrolovat přístup do vod Ománského zálivu a Arabského moře. Sousedí se třemi zeměmi, na severu se Spojenými arabskými emiráty, na jihozápadě s Jemenem a na západě se Saúdskou Arábií. Na území Ománu se nalézá jeden z nejhlubších kaňonů na světě - Wadi Nakhr Canyon, hluboký místy 1000 až 1500 metrů, nejvyšší horou je Džabal aš-Šám 2 980 m v pohoří Al-Hadžar na severovýchodě, vzdálené jen 50-100 km od Ománského zálivu. Typické pro Omán jsou pouště, wádí, staré pevnosti obklopené obrovskými háji datlových palem a banánovníků, usměvaví muži s kulatými ománskými čepičkami (kumma) a na pozadí skály. A kozy, jsou všudepřítomné a pro Ománce mají svoji cenu.A také s bohatstvím spojená nejmodernější architektura a luxus.
Omán je dědičnou monarchií s vládnoucím sultánem. 
Před ropnou krizí 2016 byla země závislá na prodeji ropy a plynu. Nyní se snaží orientovat zdroj svých příjmů i jinak.
Omán leží na obratníku Raka, slunce na vás může svítit tedy kolmo a teploty tomu odpovídají. Je zde větší teplo teplo než v tropech. Léta bývají dlouhá a velmi horká, zimy hodně teplé.Teplota hlavního města Muscat bývá přes den v lednu 25,5 °C, nejtepleji bývá v srpnu až 49.2 °C. Potápění a šnorchlování v teplých tyrkysových vodách bohatých na mořskou faunu i flóru u bílých písečných pláží se tak stává příjemným a přinášejícím nová poznání. Zaplavte si s delfíny, želvami, pozorujte velryby.
Krásy této bohaté země - příroda, kultura, historie a její přátelší obyvatelé stojí za návštěvu a poznání.

Omán – základní údaje 

Rozloha: 309 500 km2
Hlavní město: Maskatoman
Počet obyvatel: 5 099 025
Jazyky:  divehi (maledivština), angličtina
Měna: ománský rijál (OMR) (aktuální kurz)
Náboženství: islám 86%, křesťané 6,5%, hinduisté 5,5%

Užitečné odkazy

Více se o Ománu dozvíte na Wikipedii
Omán: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR