Nový Zéland patří bezpochyby mezi nejkrásnější země na světě. Stal se životním snem mnoha cestovatelů, obrovská vzdálenost je však většinou hlavní překážkou pro výpravu do tohoto ráje na Zemi. Ostrovy Severní a Jižní leží hluboko uprostřed Tichého oceánu a jsou doslova odříznuty od zbytku světa. Žije zde mnoho endemických rostlin a živočichů.
Nabídka je vskutku rozmanitá. Oblasti geotermální aktivity v okolí Rotorua a národního parku Tongariro, zasněžené ostré hřebeny Jižních Alp, divoký deštný prales v NP Fiordland, volně žijící kolonie ohrožených ptáků a savců, to vše je jen začátkem dlouhého seznamu toho, co na Novém Zélandu stojí za to vidět.
Pohodový a přátelský styl místních obyvatel je pro nás Středoevropany příjemným a poučným zážitkem. Desítky perfektně připravených treků servírují to nejlepší, co příroda Nového Zélandu nabízí. Země ovcí, kiwi a vyhlášeného bílého vína je skutečnou výzvou.
Naplňte své odvážné představy o exotických dálkách a vydejte se s námi na Nový Zéland. Tato destinace patří mezi klasiku naší společnosti a dlouholeté zkušenosti dokážeme využít k Vaší plné spokojenosti.

Nový Zéland – základní údaje

vlajka Nového Zélandu

Rozloha: 268 680 km2
Hlavní město: Wellington
Počet obyvatel: 4 200 000
Jazyky: angličtina
Měna: novozélandský dolar (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Novém Zélandu dozvíte na Wikipedii
Aktuální doporučení a varování, více informací na Ministerstvu zahraničí ČR.