• 16 dní56 500 Kč

Kuba je skutečnou karibskou kráskou a poznat ji opravdu stojí za to!

Kuba je skutečnou perlou Karibiku. Dlouhé pobřeží s nádhernými písečnými plážemi lemují korálové útesy a mnoho malých ostrovů a ostrůvků, kterých byste zde napočítali na 4000! Většinu území pokrývá savana s porosty královských palem. Na svazích nejvyššího kubánského pohoří Sierra Maestra se zachoval souvislý tropický les s mahagonem, palmami, cejbami, cedrovitými stromy a kapradinami, ve vyšších polohách se daří borovicím.
S výjimkou aligátorů na ostrově žijí jen drobní živočichové. Díky izolaci Kuby od pevniny se zde nachází značné množství endemických druhů. Teplota se drží po celý rok kolem 25°C.
Kubánská republika má za sebou 50 let diktaturní vlády Fidela Castra, nicméně například sociální a zdravotní péče jsou na solidní úrovni a dobře dostupné.
Vydejte se na exotickou výpravu do srdce Karibiku. Prozkoumejte s námi místní panenskou přírodu, seznamte se pohodovými a přátelskými Kubánci, nechte si připravit pravé mojito. Návštěvu Kuby je velmi výhodné rozšířit o výlet na nedaleké Bahamy.
Nasajte atmosféru tropického ráje. S CK Rajbas se tam podíváte. Viva La Kuba!

Kuba – základní údaje

vlajka Kuby

Rozloha: 109 886 km2
Hlavní město: Havana
Počet obyvatel: 11 500 000
Jazyky: španělština
Měna: kubánské peso (aktuální kurz)
           kubánské konvertibilní peso (bližší informace)

Užitečné odkazy

Více se o Kubě dozvíte na Wikipedii
Kuba: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR