• 05.11.2022 - 20.11.2022 | 16 dní68 000 Kč

Pláže lemované kokosovými palmami, pobřeží dvou oceánů, čtyřtisícovky, sopky, jezera, vodopády, nedotčené tropické pralesy a my na motorce.

  • 14.02.2023 - 04.03.2023 | 15 dní64 500 Kč

Kostarika – zájezd je vhodný pro každého. Na své si přijdou především milovníci přírody: navštívíme spoustu národních parků s dobře vybudovanou sítí krátkých i delších procházek.

Kostarika je ve Střední Americe oázou klidu. Ve srovnání se sousedními státy zaručuje bezrizikové poznávání tropických oblastí. Od severozápadu k jihovýchodu se celým územím souvisle táhnou tři sopečná pohoří – Cordillera de Guanacaste, Cordillera Central a Cordillera de Talamanca. V posledním zmíněném leží nejvyšší vrchol Kostariky, Cerro Chirripó (3820 m).
Kostarická flóra a fauna je nesmírně bohatá, neboť mnoho druhů zde má svoji severní nebo jižní hranici rozšíření. 12 % rozlohy země je vyhrazeno 28 národním parkům.
Hlavní město San José se nachází v nadmořské výšce 1170 m, což mu zajišťuje stálou teplotu 24 – 26 °C po celý rok. Největší koncentrace obyvatelstva je v Centrálním údolí, pobřeží je osídlené jen spoře. Zajímavé je, že naprostá většina obyvatel jsou původem Evropané. Pura vida (čistý život) je kostarický výraz, který označuje touhu prožít život beze spěchu, zmatků a šarvátek.
Poleťte s námi na Kostariku za turistikou v ráji exotických rostlin a živočichů, zažijte vzrušující rafting, relaxujte v místních termálech, odreagujte se při windsurfingu. Nechte se prostoupit poklidnou a uvolňující atmosférou a vychutnejte si nádherné tropické prostředí. Ideální dovolená pro dobití Vašich baterií

Kostarika – základní údaje

vlajka Kostariky

Rozloha: 51 100 km2
Hlavní město: San José
Počet obyvatel: 4 500 000
Jazyky: španělština (úřední), angličtina
Měna: kostarický colón (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Kostarice dozvíte na Wikipedii
Kostarika: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR