• 17.12.2022 - 02.01.2023 | 17 dní63 000 Kč

Zájezd do Keni - rovníkové afriky s výstupem na trekkingový vrchol Lenana 4 958 m v masivu Mt. Kenya, exotické safari v NP Masai Mara, aklimatizační výstupy na nekomerční čtyřtisícovky.

Keňa leží u východního pobřeží Afriky, jejím středem prochází rovník. Většinu území zaujímá složitá soustava náhorních plošin Východoafrické vysočiny rozdělená v západní části Velkým zlomovým údolím (Great Rift Valley).
Podnebí je tropické rovníkové, silně ovlivněné nadmořskou výškou, na severu výrazně suché. Značné plochy území jsou chráněny, aby zůstala zachována unikátní africká zvířena. Keňa je synonymem dobrodružství ve stylu safari. Rozlehlé savany jsou domovem obrovského množsví divoké zvěře a s námi rozhodně nepřijdete zkrátka.
Náš program v Keni uspokojí rovněž milovníky vysokohorské turistiky. Kombinace tropického prostředí a nadmořské výšky vytváří příjemné klima a výhledy z pěti kilometrů nad mořem do africké krajiny jsou jedinečným zážitkem. Klademe velký důraz na aklimatizaci a proto s námi máte vysoké šance na zdolání Mt. Meru (4566 m) i legendárního Kilimandžára (5895 m) ležícího na hranici s Tanzánií.
Vydejte se s námi do ráje zvířat a rostlin, nasajte exotickou atmosféru Keni. Vystoupejte s námi vysoko a podívejte se na věci z nadhledu. Odreagujte se od každodenního stresu a naberte čerstvý vítr do plachet.
CK Rajbas Vás vezme výš…

Keňa – základní údaje

vlajka státu Keňa

Rozloha: 582 646 km2
Hlavní město: Nairobi
Počet obyvatel: 38 000 000
Jazyky: angličtina (úřední), svahilština, arabština, kmenové jazyky
Měna: keňský šilink (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Keňi dozvíte na Wikipedii
Keňa: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR