• 13.11.2021 - 28.11.2021 | 16 dní56 500 Kč

O Gambii se říká, že je to Afrika pro začátečníky. Rovněž Senegal je častým cílem turistů mířících v české zimě k africkému moři za odpočinkem a teplem. Náš zájezd takový ale není. I my si v Gambii moře užijeme, ale jen během několika dní na začátku zájezdu - poté už to bude ryzí poznávání, jak je tomu u všech našich zájezdů. A ze Senegalu poznáme tu část, kam běžný návštěvník této země nezavítá vůbec - jihovýchodní část tak krásnou, že se může rovnat s oblastí Founta Djalon v sousední Guineji. Proto je tato akce vhodná i pro ty, kteří již Senegal navštívili - v této jeho části byli jen stěží. 

 

  • 13.11.2021 - 10.12.2021 | 28 dní89 500 Kč

Tento zájezd spojuje dva kratší zájezdy do jednoho velkého. S jednou letenkou tak poznáte dvě země podrobně a málo známou část třetí země, Senegalu.

 

Gambie - nejmenší africký stát leží na západě u Atlantiku, na obou březích stejnojmenné řeky Gambie. Má co nabídnou i na tak malém území. Nejvýznamnější archeologické památky Gambie (UNESCO) - kamenné kruhy Wassu, případně  Ker Batch.  Výlety džípy do NP Kiang West, lodí do NP River Gambia, do říční rezervace Bao Bolong: Pobřežní letoviska pro oddech a relax, jezero posvátných krokodýlů, botanická zahrada, lesní park Bijilo.

Na zájezdu CK Rajbas do Gambie oceníte kromě jejího maximálního poznání i výhodu této malé země, kde je vše na dosah a s minimálními přesuny.

 

Gambie – základní údaje

  

Rozloha: 11 295 km2   Gambie vlajka
Hlavní město: Banjul
Počet obyvatel: 1 713 000
Jazyky: angličtina, mandinka, wulufština, fula
Měna: gambijský dalasi - GMD (aktuální kurz)

 

Užitečné odkazy

Více se o Gambii dozvíte na Wikipedii
Gambie: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR