• 23 dní89 500 Kč

Tento zájezd Vám nenabídne místa, která touží uvidět každý při své první cestě do Brazílie. Ta má ale mnohem více zajímavých míst, než Rio, Iguazú a Pantanal.

  • 22 dní94 500 Kč

Brazílie, pestrobarevný tropický motýl na květu Jižní Ameriky.

Brazílie, horkokrevná země samby. Tančí se všude. Slavný několikadenní festival v Riu – to je pojem. Každý by ho rád zažil. K Riu neodmyslytelně patří i cukrová homole Pao de Azúcar, kopec Corcovádo s obří sochou Krista. Další pojem -Amazonka – nejdelší řeka na světě. Je možné, že kdysi tekla v opačném směru (když byla Jižní Amerika s Afrikou jedním kontinentem). Tropický deštný prales podél Amazonky zaujímá více než polovinu plochy všech tropických deštných pralesů na světě. I sem se můžete s CK Rajbas vypravit. Brazílie, to je i krásná a jedinečně zachovalá koloniální architektura za všudypřítomné pohody. Malebné čtvrtě s dlážděnými uličkami, barevnými domky, kostely, paláce, náměstí s palmami a lavičkami. Mnohé pod dohledem UNESCO. Copacabana – slavná pláž. Užijeme si trochu té slávy. Není jediná, lehce na to přijdete, až si budete vychutnávat bílý písek, moře a slunce na dalších plážích, jí podobných. Zajímavost: ve své zemi je v celkovém složení obyvatelstva zastoupeno původní indiánské obyvatelstvo 0,5 %.
V Brazílii pro Vás připravila CK Rajbas několik různě zaměřených zájezdů.
Záleží na Vás dáváte-li přednost několikadenním trekům nebo jednodenním výletů. Stačí se rozhodnout. Jestli chcete prožít dobrodružství na území Amazonky nebo Vás jednoznačně přitahuje barevnost a tvary koloniální architektury nebo chcete vychutnat vše zmíněné a navíc poznat brazilské národní parky, mohutné vodopády, stolové hory, podzemní jeskyně a neskutečné nadzemní vyhlídky, šnorchlovat s hejny ryb v krystalicky čistých vodách, podívat se z očí do očí kapybaře, krokodýlovi, …
Je si z čeho vybrat.

Brazílie – základní údaje

obrázek

Rozloha: 8 511 965 km2
Hlavní město: Brasília
Počet obyvatel: 201 032 000
Jazyky: portugalština, španělština, angličtina
Měna: brazilský real – dělí se na 100 centavos (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Brazílii dozvíte na Wikipedii
Brazílie: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR