• 16 dní64 500 Kč

Nabízíme Vám další středoamerický koktejl, opět perfektně namíchaný! Jen málokterá kombinace zemí může nabídnout téměř vše – starověké památky, malebná novověká historická města, aktivní i vyhaslé vulkány, tropické pralesy i průzračné moře. Tento zájezd to ale nabídnout může.

Belize, dříve Britský Honduras, je malá země na karibském pobřeží Střední Ameriky. Severní polovinu země charakterizuje nížinná tabule Yucatánu. Na jihovýchodě se z nížiny prudce zvedá Mayské pohoří přesahující 1000 m. Podél pobřeží Belize se táhne řada ostrůvků a dlouhý řetěz tzv. Bariéry Belize, největšího korálového útesu na západní polokouli. Je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.
Podnebí očekávejte tropické, s obdobím dešťů zpravidla mezi červnem a listopadem. Belize je nejméně lidnatou zemí Střední Ameriky. Téměř polovinu území pokrývají husté tropické lesy, žije zde například puma, jaguár nebo krokodýl.
Podívejte se s námi do hlavního města Belize City, navštivte některé z nádherných písečných ostrůvků, nenechte si ujít báječné šnorchlování. Společně vyrazíme na dobrodružnou cestu motorovým člunem 40 km džunglí k Lamanai, architektonickému skvostu mayské kultury.
Poteťte s CK Rajbas za nevšedními zážitky do Belize a důkladně zregenerujte svoje tělo i mysl. Vezmeme Vás dál…

Belize – základní údaje

vlajka Belize

Rozloha: 22 966 km2
Hlavní město: Belmopan
Počet obyvatel: 300 000
Jazyky: angličtina (úřední), španělština, májština, garifuna, kreolština
Měna: belizský dolar (aktuální kurz)

Užitečné odkazy

Více se o Belize dozvíte na Wikipedii
Belize: aktuální doporučení a varování Ministerstva zahraničí ČR