Nabízíme Vám vyjímečný zájezd do Japonska. Uvidíte samozřejmě mnohé hlavní japonské památky, zároveň však zůstaneme věrni i tradičnímu sportovnímu založení CK Rajbas. Nebudete tedy jen obdivovat jen skvosty japonské architektury, ale i krásu japonské přírody. Podniknete dvoudenní trek v úžasné oblasti kráterových jezírek v pohoří Zao a čtyřdenní trek v malebné krajině Japonských Alp. Výstup na posvátnou horu Fuji, symbol Japonska, bude jen třešničkou na dortu. Tokyo, Kyoto, Nara, Nikko – to vše je samozřejmost…

 

  • Termíny
  • 11. 09. 2022 - 01. 10. 2022
  • Počet dní
  • 21 dní
  • Cena zájezdu
  • 69 500 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 86 500 Kč

Předběžný program zájezdu Podzimní Japonsko - to nejlepší i s trekkingem!

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, podvečerní přílet do Tokia, ubytování. Relaxace nebo večerní prohlídka chrámového komplexu Senso-Ji. Celodenní prohlídka Tokia – Ginza (největší nákupní třída), svatyně a chrámy, Akihabara (největší elektronická čtvrť), vyhlídková věž - tzv. tokijská eifelovka aj. Do Tokia se ještě vrátíme a prohlídku dokončíme.

4. den: Vychutnáme si jízdu japonskou chloubou - legendárním šinkanzenem z Tokia do Sendai, prohlídka města. Vycházka na vyhlídku s pozůstatky hradu Aoba a výhledy na město. Zuihoden mauzoleum - hrob feudálního pána Date Masamuji z epochy Edo.

5. - 6. den: Odjezd do pohoří Zao. Barvu měnící kráterové jezírko Okama, za příznivých podmínek sestup k jezeru. Odpolední a poté dopolední treking v pohoří, sestup dolů a návrat busem do Sendai. Možná již v Zao si budeme moci vychutnat návštěvu tradičního onsenu, v opačném případě to necháme na Japonské Alpy.

7. den: Přejezd podruhé a naposledy šinkanzenem do Utsunomiya, autobusem do Nikko, prohlídka šintoisticko-buddhistického centra, jednoho z nejvýznamnějších v Japonsku. Chrámy Rinno-ji, Tosho-gu, Futarasan-jinja a další. Návrat do Tokia.

8. den: Výlet do okolí Tokia - chrámové město Kamakura - nejvýznamnější svatyně Tsurugaoka Hachiman-gu, nejnavštěvovanější Daibutsu s druhou největší sochou Budhy - 11,4 m vysokou, možnost návštěvy dalších chrámů (např. Hasedera-ji s 9 m sochou bóthisattvy s 11-ti tvářemi) nebo relaxace či koupání na pláži u blízkého moře. Návštěva poloostrova Enoshima, volno na vlastní aktivity - svatyně, vyhlídková věž, jeskyně, akvárium, ...

9. - 10. den: Případné dopolední dokončení prohlídky Tokia, odjezd busem do Kawakuchi, procházka kolem malebného jezera. Pronajatým autem na 5. stanici pod Fuji, nejposvátnější horu a symbol Japonska. Celodenní pokus o výstup ke kráteru, dosažení vrcholu Japonska 3776 m. Sestup zpět, návrat do Kawakuchi.

11. - 15. den: Přejezd vlakem do města Matsumoto a dále do Schin Schimaschima – východiska do jižních Japonských Alp – a odtud již turistickým busem do horského letoviska Kamikochi. Čtyřdenní treking v Japonských Alpách. Základní středně těžká třídenní varianta a volný relaxační den na závěr. Těžká čtyřdenní varianta. Velmi těžká třídenní až čtyřdenní varianta. Nebo příjemné jednodenní vycházky v okolí Kamikochi.

16. den: Návrat do města Matsumoto, v případě času prohlídka zdejšího významného hradu, autobusem přes Nagoyu do Kyoto, ubytování na tři noci a příprava na památkovou smršť závěrečných dní.

17. - 18. den: Kyoto, prohlídka tohoto nejpamátnějšího ze všech japonských měst. Dva dny ani nemohou stačit na zvládnutí všeho, co lze navštívit. Uvidíte tolik chrámů, kolik budete chtít a kolik Vám vaše mysl ještě bude brát. Nishi Hongan-ji, Higashi Hongan-ji, Daitoku-ji, císařský palác a palác Nijo-ji. A opět chrámy - Kindaku-ji s proslulým zlatým chrámem, jedním ze symbolů Japonska. Ryoan-ji a jeho slavná zenová zahrada. Myosin-ji a zahrada Taizo-in. A co teprve chrámy v historické čtvrti Higashiama - Kiyomizu-Dera, Shoren-in, Nanzen-ji, Ginkaku-ji a další. Všechny určitě nestihnete, naopak se budete chtít pokochat třeba úžasnou budovou hlavního nádraží nebo vychutnat si skvělé železniční muzeum s prvním šinkanzenem. Nebo si vychutnat vyhlídku z Kyoto Tower.

19. den: Celodenní výlet do Nary, historicky prvního stálého hlavního města Japonska, s osmi památkami UNESCO. Todai-ji - nejvýznamnější chrám s největší dřevěnou stavbou světa, halou Daibutsu-den a 16 m vysokou největší sochou Budhy v Japonsku. Pětistupňová pagoda Kofugu-ji. Půvabné zahrady Isui-en a Yoshiki-en.

20. - 21. den: Poslední den a poslední vrchol zájezdu - nejznámější a nejfotogeničtější japonský hrad Himeji, nyní v plné kráse po dokončení nedávné rekonstrukce. Prohlídka hradu i krásné zahrady kolem. Přesun na letiště Kansai poblíž Osaky, večerní odlet a návrat zpět do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou pozemní dopravu (metro, bus, shinkanzen, vlak, pronajaté vozidlo), veškeré ubytování mimo Japonské Alpy, českého průvodce, organizaci celé akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případné fakultativní výlety nad rámec výše popsaného programu a výše neuvedené drobné poplatky, např. za úschovu zavazadel.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nejsou pro občany ČR potřeba.

Náročnost

Výstup na Fuji je středně náročný (3776m), celodenní akce. Turistika v pohoří Zao je běžná turistická akce ve výškách kolem 1800m, dva krátké dny. Pro čtyřdenní treking v Japonských Alpách je možno zvolit jednu z variant od méně náročné až po velmi náročnou. Dostaneme se do výšek maximálně kolem 3000m.

Strava

Individuální stravování - restaurace, dokupování potravin v obchodech, na trecích  vlastní vaření.

Ubytování

Spíme v osvědčených turistických hostelech, v Japonských Alpách ve vlastních stanech nebo v horských chatách dle vlastní volby.

Doprava

Využijeme šinkanzeny, normální vlaky, autobusy a pro výstup na Fuji si pronajmeme auta.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.