Nepál – netradičním málo chozeným trekem z nepálského podhůří se dostaneme po 14 dnech krajinou plnou folkloru do oblasti vysokých hor, základního tábora pod Mera Peak 6 461 m. Odtud se pokusíme vystoupit na vrchol. Cesta k našemu cíli bude rozmanitá, vycházíme ze subtropického pásma z nadmořské výšky 400 m a pomalu přejdeme do pásma věčného ledu a sněhu. Cestou nás čekájí výhledy na slavné himalájské velikány a navštívíme i historické chrámy a kláštery téměř nedotčené civilizací. Tento trek má charakter klasické expedice se styčným důstojníkem a nosiči.

Výstup na trekingový vrchol Mera Peak 6 461 m v Nepálu

 • Termíny
 • 10. 10. 2020 - 02. 11. 2020
 • Počet dní
 • 24 dní
 • Cena zájezdu
 • 29 000 Kč
 • Cena letenky
 • 19 000 Kč
 • Celková cena
 • 48 000 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - trek a výstup na Mera Peak 6461 m

1. – 2. den: Let do Nepálu – Káthmándú, přesun na hotel.

3. den: Let Káthmándů – Tumlingtar (410 m), trek do Kartigeghat (360 m, 3–4 h).
Během letu nádherné scenérie s výhledem na Everest a Makalu. Přistání v krásném zeleném údolí, kde se setkáme s nepálským průvodcem a nosiči. Odpoledne vycházíme na trek kolem banánovníků a pomerančovníků.

4. den: Kartigeghat (360 m)  – Ghote Bazar (1.000 m, 5–6 h)
Bambusovými lesy, pomerančovými háji… barevnost a rozmanitost zdejší flóry je unikátní. Přes mnoho vesniček s typickými trámovými domečky se dostaneme do Ghote Bazar.

5. den: Ghote Bazar – Phedi (1.606 m, 5 h)
Překračujeme mnohé potoky s bambusovými mosty, teplota stále vysoká, v noci okolo 12°C.

6. den: Phedi – Gurase (3.000 m, 6 h)
Zpočátku prudké stoupání vlhkými lesy (na jaře s množstvím různobarevných orchidejí).

7. den: Gurase – Guidel (2.030 m, 6–7 h)
Průsmyk Salpa Rupina (3.349 m), hranice mezi zemí Sherpů a Solo district. Po 2 h klesání zalesněnou oblastí dosáhneme prvních sherpských vesnic – obydlí z kamene, okna částečně ze skla, mnoho různobarevných políček.

8. den: Guidel – Bung – Boskom Gompa (2.600 m, 6–7 h)
Prudkým klesáním k mostu přes řeku Hungu Khola (1.450 m), odpoledne dorazíme k nádherně situovanému klášteru Boksom Gompa.

9. – 10. den: Boskom Gompa – Chalem Karka (3.580 m, 5 h), Chalem Karka – Panch Pokhris (4.300 m, 6 h)
Opouštíme obydlené oblasti dlouhým horským hřebenem až do výšky nad 4.000 m, ze sedla (4.450 m) výhled na průzračná jezera Panch Pokhris – posvátná jezera, destinace tisíců poutníků.

11. – 12. den: Panch Pokhris – Khote (3.614 m, 7 h), Khote – Tagnag (4.360 m, 5–6 h). Stoupání údolím Hunku – alpínské louky a pastviny, na konci údolí salaš Tagnag, kde se běžně setkávají horolezecké výpravy z celého světa. Výstup k ledovcovému plesu.

13. – 14. den: Tagnag – Khare (4.950 m, 5 h)
Kolem jezera Sabai a ledovce Dig morénovou krajinou na krásné odpočinkové místo pod obvykle přelidněnou alpinskou loukou Khare. Odpočinkový den.

15. den: Khare – Mera Peak basecamp (5.300 m, 5–6 h)
Přes ledovec Mera do průsmyku Mera La (5.415 m), nocleh až v Mera Peak High Camp 5 780 m, výhled na šesti, sedmi i osmitisícové horskými štíty.

16. den: Mera Peak High Camp – Mera Peak 6.461 m – basecamp (5–6 h výstup a 3–4 h sestup). Start časně ráno sněhovými svahy až na vrchol, z vrcholu překrásný výhled na pět osmitisícových vrcholů. Samotný vrchol je 10 metrový strmý výšvih, kam standardně nevystupujeme pro velké riziko, ale zůstáváme pod ním. Sestup stejnou cestou, shledání s ostatními a pokračování do kempu pod Khare.

17. den: Rezervní den pro výstup.

18 – 20. den: Přesun do Lukly
Khare – Khote, Khote – Thuli Kharka, Thuli Kharka – Zatrwa Pass (4.590 m) – Lukla.

21. den: Let z Lukly do Káthmándú, pobyt v Káthmándú.

22. den: Starodávná královská města Patan a Bhaktapur, – paláce, chrámy, vyhlášené bazary, typické ulice…

23 den. Zpáteční let Káthmándů – Praha.

Zájezd Nepál - trek a výstup na Mera Peak 6461 m jsme uskutečnili 11 pro 111 klientů.

Prodloužení pobytu o týden možné – rafting na řece, krátký trek,…


Cena zájezdu zahrnuje

Permity a povolení k výstupu na Mera Peak, nepálský a český průvodce, ubytování v hotelech, lodžijích a kempech, doprava v Nepálu, satelitní telefon pro přivolání pomoci v případě úrazu.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, nepálské vízum (50 USD vyřídíte si po příletu na letišti v Káthmandú), vnitrostátní letenky Káthmándú – Tumlingtar (148 USD), Lukla – Káthmándú (180 USD), nosič (400 USD, nese 25 kg pro 2 – 3 klienty).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 19 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu, doporučujeme Direct pojišťovnu - https://www.direct.cz/pro-lidi/cestovni-pojisteni   – nutnost připojistit na horolezectví 18 dní, varianta Mám to nejnutnější bude stát 874 Kč.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Ahoj Honzo, chci ti poděkovat za nádherný trek na Mera Peak! Povedlo se úplně všechno, včetně toho nejdůležitějšího - party bezvadných lidí. Pepíno tě pravidelně informoval, takže víš, co a jak. Ale o Pepínovi asi nikdo nepsal, takže: Pepíno byl skvělý, výborný vedoucí, vždy připraven pomoci (a pomáhající), vždy s dobrou náladou, povzbuzující "mužstvo". Na hladkém průběhu treku má velkou zásluhu. Pro mě - vzhledem k okolnostem - hektika: těsně před trekem jsem musela ukončit svou misi v Moldavsku a vše sbalit a přivézt do ČR, a sbalit na trek, ihned po treku (ráno po příletu) jsem se již musela hlásit na novém místě v Drážďanech. Vše se ale zvládlo, a ten nádherný zážitek z výstupu na Mera i z letu k Everestu, a vůbec celého treku, vše překonává. Tak pa, mnoho pozdravů z Drážďan! Eva

  E. Reinohlová

 • Dobry den Honzo a cely team CK Rajbas, chcela by som sa Vam podakovat za vynimocne 3 tyzdne, ktore som stravila v Nepale na expedicii Mera Peak z Tumlingtaru. Bola to moja 3. cesta do Nepalu a jednoznacne najbohatsia na vynimocne zazitky a skusenosti. Velmi sa mi pacila zvolena trasa treku, ked sme zacinali vo velmi chudobnej oblasti v dzungli a az po 9 dnoch sme sa napojili na komercnu cast treku k Mera Peak. Sprievodkyna Radka Tkacikova bola skvela a vyborne sa o nas starala. V Nepale sa vyzna a velmi dobre pozna aj nepalsku naturu. :) Velmi sa mi pacilo aj ako mala premyslenu nasu aklimatizaciu. Na Vasom zajazde som si splnila sen a vystupila na krasny a tazky kopec, velmi vela som sa naucila a psychicky si oddychla. Tymto by som rada nenapadne podsunula ci nezvazujete v buducnosti zorganizovat vystup aj na 7000-covku v Nepale. ;) Posielam Vam este aj jednu poznamku/postreh na zlepsenie... Sprievodkyna nam zajednala na trek o nosica naviac a boli sme za to uprimne radi a nalozili mu naklad. Povodne ste napr. odo mna ziadali ubrat 2 kg a niest si ich sama a dalsi klienti dostali podobnu poziadavku. Ked sme to zistili a prediskutovali, uzhodli sme sa, ze sme vsetci mileradi boli za toho nosica naviac. Do buducna doporucujem radsej viac nosicov, ako menej. ;) Este raz Vam dakujem a vyslovujem obrovsku pochvalu. Posielam Vam pozdrav a drzim palce do buducna - a Vas web budem priebezne sledovat pre dalsie skvele akcie. ;) Andrea

  Andrea Havranová