Království Mustang donedávna patřilo mezi zakázané, pro turisty nepřístupné oblasti. Nyní je povolen vstup do oblasti omezenému počtu návštěvníků. Díky tomu je zde zachována kultura tibetského buddhismu.

Zájezd do království Mustang v Nepálu

Z Káthmándú přeletíme do Pokhary a následně do Jomsonu v údolí Kálí Gandakí, jenž je často označováno jako nejhlubší údolí na světě. Z Jomsomu půjdeme do opevněného hlavního města Mustangu Lo-Manthangu. Bydlet a jíst budeme u místních obyvatel, poznáme tak jedinečnou kulturu a způsob života. Nenecháme si ujít ani prohlídku hlavního města Nepálu – Káthmándú.

Nepál pro COVID očkované i neočkované otevřen.

 

  • Termíny
  • 17. 09. 2022 - 02. 10. 2022
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 43 000 Kč
  • Cena letenky
  • 19 000 Kč
  • Celková cena
  • 62 000 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - trek královstvím Mustang

1.-2.den: Přílet do Káthmándú, přejezd do hotelu. Prohlídka Káthmándú.

3.den: Půldenní prohlídka Káthmándú a přelet do Pokhary.

4.den: Senzační let brzy ráno z Pokhary to Jomsomu – administrativního centra oblasti Mustang ( 2700 m ) údolím řeky Kali Gandaki přímo mezi dvěma z 10 nejvyšších vrcholů světa Dhaulagiri (8.167m) a Annapurnou (8.078m). Zahájení treku přechodem do Kagbeni 2810 m, první z mnoha místních vesnic v tibetském stylu, které dominuje červený klášter patřící sektě Šakjů.

5.den: Kagbeni – Chele (3000m): Gompa Kang, která patří sektě Nyingmapa. Vesnice Tangbe s prvními černo-červeno-bílými čorteny typickými pro horní Mustang. Labyrint úzkých uliček mezi bíle natřenými domy. Vesnice Chhuksang se zbytky hradních zdí. Gompa a vesnice Tetang, malý solný důl. Skalnatou roklí do Chele, honosící se prvním hotelem v horním Mustangu. Okolní kopce pokrývají rozsáhlá pole pšenice a ječmene.

6.den: Chele – Shyangoche (3650): strmý výstup podél strany příkrého, velkolepého kaňonu až do sedla s mohylou ve výšce 3480m. Podél několika čortenů do vesnice Samaru v topolovém háji, vzdálené výhledy na řetěz Annapurna Himal s dominantní Nilagiri. Půvabná osada Shyangoche s několika čajovnami.

7.den: Shyangochen – Charang (3500m): Přes sedlo ve výšce 3700m do dalšího obrovského údolí. Středem údolí kolem Tama Gaon s impozantním čortenem. Podél nejdelší a nejimpozantnější zdi Mani v Nepálu do dalšího sedla, poté dlouhý, mírný sestup do Charangu.

8.den: Charang – Lo Manthang (3700m): přes údolí Tholung k velkému hraničnímu čortenu Sumda. První výhled na Lo Manthang hlavní město království Mustang, obehnané zdmi s jediným vstupem do města.

9.den: Pobyt v Lo Manthang: Návštěva starobylých chrámů. Vysoký Champa Lhakang s obrovskou malovanou hliněnou sochou Maitreya, budoucího Budhy, sedícího na podstavci. Červená Gompa Thughchen se sochami a freskami. Chyodi Gompa, který obsahuje tucty náherně propracovaných sošek z bronzu, mosazi a mědi. Rádžův palác – impozantní čtyřpodlažní budova ve středu města, domov současného rádži, Jigme Parba Bista.

10. – 13.den: Lo Manthang – Jomoson, návrat přes sedlo Marang La 4200 m.

14. den: Přelet zpět do Pokhary, pohoda u jezera Phewa.

15.den: Přelet do Káthmándú, návštěva památek chráněných UNESCO.

16.den: Odlet domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Mustang permit, český a nepálský průvodce, ubytování v Káthmándú v hotelu, na trekingu v lodžích, treking permit, vstupné do NP, informační materiály, veškerá doprava.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, nepálské vízum (50 USD vyřídíte si po příletu na letišti v Káthmandú), vnitrostátní zpáteční letenky Káthmándú - Pokhara, Pokhara - Jomsom (celkem 470 USD), nosič (350 USD, nese 25 kg), vstupné do památek.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 19 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. 

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

COVID podmínky - Nepál je otevřen pro očkované (nejméně 2 dávky) i neočkované - negativní PCR test provedený nejdéle 72 hodin před příletem.  Podrobnosti zde.

Doporučujeme očkování - žloutenka a břišní tyfus. Podrobnosti a více informací získáte například zde - www.ockovacicentrum.cz.