Jeden z nejúspěšnějších zájezdů naší CK posledních let nabízí pravděpodobně nejrozsáhlejší program v Namibii ze všech našich cestovních kanceláří. Je odladěn do nejmenších detailů na základě zkušeností z uskutečněných cest v letech 2012, 2014 - 2017. Na našich zájezdech neprojedete Afriku stylem sedm zemí za tři týdny, my si přejeme, abyste z každé země poznali více, než jedno či dvě každému známá místa. Pokud tedy chcete opravdu poznat tuto krásnou africkou zemi, pak jste srdečně zváni. Na základě ohlasů a přání klientů jsme přidali od roku 2017 jeden den v okolí jedinečných vodopádů Epupa!

Kvůli důležitým rezervacím je třeba podávat přihlášky s dostatečným předstihem.

 

 • Termíny
 • 03. 08. 2018 - 20. 08. 2018
 • Počet dní
 • 18 dní
 • Cena zájezdu
 • 42 500 Kč
 • Cena letenky
 • 24 000 Kč
 • Celková cena
 • 66 500 Kč

Předběžný program zájezdu Namibie

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, po nutných mezipřistáních přílet do Windhoeku, hlavního města Namibie, vypůjčení vozidla či vozidel, v případě času krátká prohlídka centra nebo zahájení přesunu do jižní Namibie.

3. den: Příjezd do tábořiště Hobas, vstupní brány do jedinečného přírodního parku Fish River Canyon. Hlavní vyhlídka, Hikers Point, procházka po hraně kaňonu s dalšími vyhlídkami.

4. den: Možnost opětovné návštěvy hrany kaňonu při východu slunce, Quivertree Forest – největší namibijská koncentrace „pravěkých“ stromů Aloe dichotoma. Hřiště obrů – Giant Playground – naskládané kamenné mohyly. Docestování do Sesriem u národního parku Namib – Naukluft, části Namib, východiska do oblasti světoznámých dun.

5. den: Předčasný první vrchol zájezdu. Brzký odjezd a východ slunce nad dunou 45. Dead Vlei – Mrtvá pánev – neskutečně surrealistická krajina mrtvých stromú a oranžových dun nad nimi. Dobrovolný výstup na 300 metrů vysokou dunu. Sossuvlei – okouzlující jezírko uprostřed dun. Hidden Vlei – pro ty, kteří toho nebudou mít dost. Krátká procházka impozantním údolím kaňonu Sesriem. Přesun do druhé části NP – Naukluft.

6. den: Výlet nalehko v pohoří Naukluft – Waterklooft trail. Asi 17km procházku zvládne každý, přesto je i možnost kratšího výletu. Nocleh v místním kempu nebo odjezd na noc do malé, ale vybavené oázy v poušti – Solitaire – kemp, bar, obchod, pekárna.

7. - 8. den: Přejezd do zátoky Walvis Bay se spoustou plameňáků a jiného ptactva. Swakopfmund – malebné, téměř německy působící středověké městečko. Muzeum krystalů, bary, historické domy. Welwitschia drive – výlet pro ty, kteří budou chtít poznat národní rostlinu a symbol Namibie – Welwitschia mirabilis. Možnost dalších individuálních aktivit v okolí obou městeček na moři i na suchu.

9. den: Pobřeží Skeleton Coast. Cape Cross – stotisícová kolonie lachtanů jihoafrických. Pohoří Brandberg, v němž se nachází jedna ze světově nejbohatších galérií skalního umění. Procházka k nejproslulejší prastaré skalní malbě v Namibii – Bílé Paní.

10. den: Jižní Damaraland v oblasti Kaokoveld. Vingerklip – skalní div – balancující přírodní obelisk. Twyfelfontain – obrovská koncentrace skalního umění, tentokrát nikoly malby, ale rytiny. Skalní čedičové útvary zvané „varhany“. Zkamenělý les – miliony let staré zkamenělé stromy. Burnt mountain – spálená hora.

11. - 13. den: Dlouhá cesta na sever, odpoledne v klesajícím sluníčku neskutečně malebné vodopády Epupa na hranici s Angolou. Dvakrát projedeme oblastí Kaokoland – nádherná krajina osídlená namibijskými Masaji – pasteveckým lidem Himba. Na základě jednoznačných ohlasů klientů zde přidáváme den navíc (navíc velmi potřebný i pro odpočinek řidiče) na vlastní aktivity - možnost výletů soutěskou či kajakem po řece, možnost návštěvy domorodých vesnic, poznání života a tradic tohoto národa.

14. - 15. den: Safari v NP Etosha. Jeden celý den a dvě poloviny dne se budeme pohybovat mezi mnoha napajedly této jedinečné přírodní rezervace. Uvidíme spoustu druhů antilop, zebry, pakoně, slony, žirafy, s velkou pravděpodobností také lvy, nosorožce, hyeny, … Spát bychom měli ve vybavených a bezpečných tábořištích Namutoni či Okaukuejo přímo uvnitř parku.

16. - 18. den: Ráno ještě v NP Etosha, poté dojezd do Windhoeku, krátká prohlídka centra hlavního města. Sousoší se 33 meteority, „pohádkový“ kostel Christus Kirche, Gathermannův komplex, Národní muzeum v budově Alte Feste, Dle letenek odjezd na letiště, odlet zpět a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem vozidel, palivo do vozidel, permity = vstupné do obou částí NP Namib – Naukluft a NP Etosha, veškerá ubytování – 5× hotel nebo hostel a tábořiště, průvodce, GPS, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava, ostatní vstupné, aktivity nad rámec základního programu, víza a náklady spojené s jejich vyřízením (cca 2800 Kč), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 24 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR platí vízová povinnost. Víza je potřeba zajistit předem (v Berlíně). Cena za vyřízení cca 2800 Kč.

Náročnost

Aktivně poznávací zájezd pro každého s maximálně několikahodinovými vycházkami. Je potřeba počítat s delšími přejezdy autem.

Strava

Možnost stravovat se v místních restauracích bude během pobytu ve větších městech, restaurace jsou součástí i některých kempů. Jinak se počítá s doplňováním potravin v místních obchodech  a s vlastním stravováním.

Ubytování

Většinou na tábořištích ve vlastních stanech, ubytování v hotelu  bude jen výjimečně. Nicméně kempy v Namibii mají na africké poměry velmi dobrou úroveň, většinou velmi čistá sociální zařízení, často kvalitní restaurace, občas i bazény.

Doprava

Veškerou dopravu uskutečníme pronajatým autem. 

Vybavení

Stan, karimatka, spací pytel (do +5°C by měl stačit), vařič.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Píší vám po delší době od návratu z cesty po Namibii s vaší CK. Zájezd mi i určitě všem ostatním přinesl nádherné zážitky, byl výborně naplánovaný a velmi pestrý. Vynucená volba náhradního treku ve Fish River Canyonu se ukázal ajako mnohem lepší a schůdnější varianta a navíc jsme si užili nečekaného luxusu. Doby přejezdu bylo leckdy těžké splnit, ale na tak dlouhých cestách asi není možné počítat s rezervou. Obdivuhodně si počínal náš průvodce Tomáš Malý, který stihl nejen bezpečně řídit, zajišťovat program, ale ještě nám vařit vodu na večeři. Pro případné příště bych doporučoval ponechat více času na kvetoucí poušť (třeba dvě lokality), skoro pro všechny to byla nečekaná událost. Děkuji za nevšední zážitky.

  Petr Mokroš

 • So synom sme sa prvýkrát zúčastnili s Vašou CK na takomto druhu zájazdu. Zišla sa veľmi príma partia ľudí, a spoločne sme prešli veľký kus Namíbie. So synom máme pocit, že Afrika nám vliezla pod kožu, a určite sa budeme chcieť vrátiť. Stále je čo objavovať, a sú i iné destinácie, ktoré by sme týmto spôsobom radi navštívili. Prijali by sme jeden deň naviac pri Epupa Falls, poprípade i rozloženie cesty na dve etapy zo smeru Windhoek-Fisher River Canyon. Super výlet bolo i odskočenie si na more, ktorý je síce trochu komerčnejšieho rázu, ale príjemná zmena. Osvedčilo sa nám platenie platobnou kartou, a uvítali by sme doplňujúce informácie o cenách fakultatívnych výletov.

  Magda Forrová

 • Zájezd byl skvělý a průvodce Tomáš Malý opravdu špičkový - po této stránce není co vytknout. Možná by to chtělo upřednit informace ohledně vhodnosti použití platební karty k výběru peněz na místě (proces ve směnárnách je nekonečný, složitý a velmi zdržuje - procestoval jsem hodně zemí, ale tak špatné to nikde nebylo). Trochu upřesnit drobné platby a aktualizovat ceny. Den navíc u Epupa falls by určitě přispěl ke zlepšení zájezdu.

  Zdenek Svánovský