Zájezd, treking v Indii, nalehko přes pětitisícová sedla pod himálajskými šestitisícovkami. Za poznáním buddhismu v oblasti zvané Malý Tibet. Alčí – jedna nejvýznamnějších památek v Asii. Památky Dillí - Jammu Masjid, Red Fort, ...

  • Termíny
  • 02. 09. 2017 - 26. 09. 2017
  • Počet dní
  • 24 dní
  • Cena zájezdu
  • 28 500 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 48 500 Kč

Předběžný program zájezdu Indie - trekking v Zanskaru a Ladákhu

1. – 2. den: Letecky do Dillí a Lehu 3300m**  – centrum Ladákhu, odpočinek, aklimatizace, odpoledne uličky starého města.
3. – 4. den: Prohlídka Lehu a klášterů v údolí řeky Indus – aklimatizační a poznávací výstup ke královskému paláci a Tsemo gompě, Sankar gompa a zelená oáza Leh. Buddhistické kláštery v údolí řeky Indus, prastarý Shey s nejstarší obrovskou sochou Buddhy, velkolepý klášter školy Gelupa Tikse se 14 metrů vysokou sochou Buddhy, muzeum v královském paláci Stok.
5. den: Přejezd najatým autem do Sarchu přes pětitisícová sedla
6. – 8. den: Sarchu – Kyonon, začátek treku Zanskarem , podél potoka Lingti na první tábořiště. Kyonon – Chumik marpo 4730 m, nádherná horská krajina s pasteveckými osadami a další den Chumik marpo – tábořiště pod sedlem, stoupáme pod sedlo s krásnými výhledy.
9. – 11. den: tábořiště pod sedlem – Sarichung la 5620m – Kargiakh ( nebude li sedlo schůdné, projdeme Phirtse la 5330m a sestup do Zinchen ), další den Kargiakh – Purne – vesnice se sluneční školou založenou českou organizací, krajinou s políčky ječmene a pastviny..pokračujeme do Purne.  Purne – Phughtal, 3 hodinový pochod skalním městem podél řeky Tsarap a nejpozoruhodnější buddhistický klášter připomínající vlaštovčí hnízdo vysoko na skále
12. – 14. den: trek Yaytah 4000m, údolím zvolna stoupáme po pastevecké stezce,  trek Shade 4220m, přícházíme do vesničky Shade, jedné z nejvýše položené v Zanskaru,  trek stream camp 4280m přes Rotang La 4900m, Lar La 4680m, přecházíme 2 sedla s výhledy na himálajské štíty.
15. – 16. den: trek Yarinchun 4430m, stoupáme do sedla Niri La 5150m do Sumdo.
17. – 18. den: Zangla Sumdo – Zangla – tábořiště, sejdeme do širokého údolí řeky Zanskar do Zangla, buddhistický klášter na skále a údolím pokračujeme přes Honiu na tábořiště.  kemp – Panatse, sevřeným údolím přes sedýlko Namtse La 4430m na tábořiště.
19. den: Panatse –Nierak 3680 m, stoupáme do sedla Nierak la 4900m a scházíme do vesnice Nierak
20.  – 21. den: Nierak – BC Sengge La, scházíme do údolí Zanskaru a přes dvě sedýlka do vesnice Yulchung 3830m a na tábořiště pod sedlem Sengge La. Tábořiště Sengge La – Photoskar – Lamayuru – Alchi přejezd najatým autem, fascinující vesnice Photoskar, klášter ve Wanle s freskami z 11.století, jeden z největších klášterů Lamayuru, napojení na silnici Leh – Srinagar, přejezd do Alchi, nocleh v guesthousu.
22. den: Alchi – Leh, kláštery Alchi, historický skvost, fresky z 11.století, pod ochranou UNESCO, na trase Basgo, bývalé královské sídlo a buddhistický klášter.
23.  den: rezervní (trasa je náročnější v izolované krajině, itinerář se může pozměnit závislosti na podmínkách a kondici účastníků).
24.  – 25. den: odlet do Delhi, prohlídka starého města postaveného Mughaly v 16.století, Sikhský templ, hinduistické svatyně, Red fort – sídlo Mughalů. Odlet a přílet do ČR

 

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava, permity, ubytování v hotelech a na tábořištích, český a indický průvodce, koně a doprovod na nesení batohů na treku, veškerá doprava.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků., indické vízum 48 EUR, vstupy do památek.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum - vyřizuje se elektronicky měsíc až 14 dní před odletem, cena 48 EUR.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.