Africká novinka v naší nabídce – trojice jihoafrických států JAR, Svazijsko a Mozambik. Kombinace toho nejlepšího, co můžete v Jižní Africe zažít – národní parky s množstvím zvěře, kaňony, hory, moře,… Zájezd jsme poprvé úspěšně uskutečnili v roce 2015 a bez podstatných změn Vám ho nabízíme opět!

  • Termíny
  • 04. 08. 2023 - 26. 08. 2023
  • Počet dní
  • 23 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 76 500 Kč

Předběžný program zájezdu Jihoafrická republika, Svazijsko, Mozambik

1. - 2. den: odlet z Prahy nebo Vídně, po nutných mezipřistáních přílet do Johannesburgu,vypůjčení vozidla či vozidel, zahájení putování po Jižní Africe.

3. den: Národní rezervace Malolotja. Celodenní pěší výlet po rezervaci. Výhledy na hřebeny hor, kaňon, vodopád. Chůze otevřenou krajinou i pásy lesa.

4. - 5. den: Přejezd do Ngwempisi Gorge, jednoho z posledních nedotčených koutů Svazijska. Během cesty zastávka v Sibebe Rock, oblasti s unikátními skalními útvary. Celodenní výlet do kaňonu řeky Ngwempisi k termálním pramenům.

6. - 7. den: Přejezd do Národní Rezervace Mlawula. Po příjezdu krátká procházka v okolí kempu, večer grilování. Celodenní pěší výlet v rezervaci. Možnost pozorovat divoká zvířata – antilopy, zebry a pakoně. Druhý nocleh v kempu.

8. - 9. den: Přejezd do hlavního města Mozambiku – Maputo. Centrum města, zajímavosti a památky. Večer malá ochutnávka vyhlášeného nočního života této metropole.

10. - 11. den: Přejezd do kempu Závora na pobřeží Indického oceánu. Koupání, výlet člunem za keporkaky a delfíny. Možnost potápění na útesech. Velká šance na setkání s mantami. Unikátní ponory, kde kolem potápěčů krouží obrovské manty, zatímco mohou slyšet zpívající velryby. V případě rozbouřeného moře možnost výletu po pláži, či k majáku.

12. - 13. den: Přejezd do Vilankulo se zastávkou ve městě Inhambane. Výlet lodí k ostrovu Magaruque, Bazaruto Archipelago. Šnorchlování na útesech bohatých na tropické druhy ryb.

14. - 15. den: Přejezd zpět do J.A.R. se zastávkami v Chidenguele a Komatipoort.

16. - 17. den: Brzy ráno odjezd do NP Kruger. Polední odpočinek v Satara Camp. Odpolední vyjížďka za pozorováním zvěře. Ranní pěší safari. Pozorování zvěře z jiné perspektivy, kde se člověk stává součástí přírody. Odpoledne ještě jedna příležitost k pozorování zvěře. Druhá noc v Kruger NP.

18. - 19. den: Odjezd do Blyde River Canyon NR (Swadini Resort). Možnost zastávky v Cheetah Project. Swadini je výborně zařízený kemp – obchod, prádelna, bazén atd. Výlet lodí po přehradě na řece Blyde. Možnost pozorování krokodýlů a hrochů. Odpoledne Kudu Trail – příjemná procházka zachovalým původním lesem s častou přítomností těchto krásných antilop.

20. - 21. den: Odjezd směr Graskop trasou nabitou zajímavostmi jako: Three Rondavels, Bourke´s Luck Potholes, Libon Falls, Wonder View atd. Cesta do Johannesburgu (OR Tambo) se zastávkou u vodopádů Mac – Mac.

22. - 23. den: Odlet z Johannesburgu, nutné mezipřistání a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem vozidel, palivo do vozidel, poplatky na dálnici, veškerá ubytování (turistické hotýlky, kempy, tábořiště), českého průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do parků a rezervací, výlet lodí na Bazaruto (80 USD), víza a náklady spojené s jejich vyřízením (Mozambik – před cestou), pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Do JAR a Svazijska nejsou pro občany ČR turistická víza nutná. Víza do Mozambiku musíme vyřídit předem (ambasáda v Berlíně).

Náročnost

Nenáročný aktivně poznávací zájezd s pěšími výlety (od několika hodin po maximálně 1 den).

Strava

Individuální vaření v kempech (vlastní vařič), zásoby budeme doplňovat v místních obchodech. V kempech často možnost návštěvy restaurace.

Ubytování

Tábořiště a kempy ve vlastních stanech. Hotely budou jen v místech, kde žádná jiná ubytovací zařízení nejsou.

Doprava

Veškerou dopravu uskutečníme pronajatým autem. V Johannesburgu si půjčíme minivan a v něm se budeme přesouvat mezi jednotlivými cíli našeho pobytu. 

Vybavení

Stan, spací pytel, karimatka, dobré boty na výlety. Vařič (nejlépe benzínový) a ešus doporučujeme, nejsou nezbytně nutné, ale ušetří peníze za restaurace. Ve většině kempů je místo ke grilování.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Cestovatelé mířící do Mosambikumusí být očkováni proti žluté zimnici. Toto očkování musí být zapsáno v mezinárodním očkovacím průkazu - je vyžadován na hranici.