Navštivte s námi i trochu více známé země Oceánie – království Tonga a souostroví Samoa, rozdělené mezi samostatný stejnojmenný stát a část patřící Spojeným státům americkým. Jako základna nám bude sloužit souostroví Fidži, kam se dostaneme s Korea Air z Prahy s pouze jediným přestupem! Fidži není sice hlavním cílem tohoto zájezdu, ale v případě zájmu je možné prodloužit si pobyt v Oceánii o týden a strávit ho právě na Fidži! Nebo se pokusit navštívit i téměř nedostupné Nauru! 

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

 

  • Počet dní
  • 18 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 59 000 Kč
  • Celková cena
  • 118 500 Kč

 

Předběžný program zájezdu Klenoty Oceánie - Tonga, Samoa, Americká Samoa

Vhodný termín: duben, květen, červen

1. - 3. den: Odlet z Prahy, mezipřistání v Soulu, přílet na Fidži. Největší ostrov Viti Levu. Zahájení poznávání ostrova. Souostroví Fidži ale není hlavním cílem tohoto zájezdu, je to pro nás hlavně vhodný tranzitní uzel k návštěvě Tuvalu, Kiribati, Samoy i Tongy. Nicméně každou volnou chvíli mezi přelety budeme chtít využít k poznávání jeho krás.

4. - 8. den: Království Tonga

Jediné království v Oceánii. Největší ostrov Tongatapu s hlavním městem Nuku Alofa. Královský palác, královské hroby, Bazilika Sv. Antonína z Padovy, katedrála Sv. Marie. Největší tržiště Talamahu, staré kamenné monumenty, jeskyně Anahulu. Pláž Keleti, vodní gejzíry Mapu´a´a Vaca. Panenský tropický ostrůvek Eua s deštným lesem, jeskyněmi a dramatickými skalními útvary.

9. - 16. den: Samoa a Americká Samoa

Samoa (3 – 4 dny) - Hlavní město Apia na ostrově Upolu. Centrální tržiště Maketi Fou, rybí trhy. Museum of Samoa. Kostely a vládní budovy. Možnost šnorchlování v přímořské rezervaci Palolo Deep. Muzeum Roberta Louise Stevensona, chrám církve Bahaii, jeden z osmi na celém světě. Národní park O Le Pupu-Pue. Největší ostrov Savaii – lávová pole, kráter Mount Matavanu. Překrásné vodopády s přírodní koupelí Afu – aau. Největší historická stavba Polynésie – pyramida Pulemelei. Pobřežní vodní gejzíry Alofaaga.

Americká Samoa (3 – 4 dny) - Ostrov Tutuila a jeho impozantní přístav Pago Pago. Vycházka na horu Alava s úžasnými výhledy do zátoky, odpočinek na pláži Alega. Ostrůvek Aunuu – červený písek, kráterové jezírko s úhoři, zátoka Maamaa. Narodní park Americká Samoa. Pro zájemce se pokusíme zorganizovat i letecký výlet na ostrov Ofu a jeho stejnojmennou pláž, často uváděného kandidáta na nejkrásnější pláž celé Oceánie.

17. – 18. den: Odlet a po mezipřistání (pravděpodobně v Soulu) návrat do Evropy.

Možnost fakultativního prodloužení akce o týden – Fidži (a Nauru)

Na ostrově Viti Levu využijeme času na začátku, konci a uprostřed zájezdu a pokusíme se stihnout následující: Nadi – centrum ostrova a místo našeho příletu, hinduistický chrám boha Šivy, půvabná zahrada Spícího obra s orchidejemi a liliemi, … Vycházky a treky do hornatého vnitrozemí. Možnost celodenního výletu na některý z pohádkových ostrovů Mamanuka nebo Yasawa. Možnost výletu na nejhezčí pláž na ostrově – Natadola Beach. Procházka v písečných dunách Sigatoka. Možnost třídenního výletu na ostrov a zároveň samostatný stát Nauru. Návrat do Evropy.

 

 

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu na ostrovech (místní i pronajatou), ubytování v místních
hotýlcích. Dále je v ceně český průvodce, veškerá organizace akce, pojištění CK proti úpadku.

Důležitá poznámka: zájezd je určen pro 5–7 klientů, uskuteční se ale i v počtu od 2 do 4 klientů. Celková cena (zájezd + letenky) bude pak počítána takto:

při 4 klientech – 69500 Kč/os. + letenky

při 3 klientech – 84500 Kč/os. + letenky

při 2 klientech – 119500 Kč/os. + letenky

 

 

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do památek a národních parků, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, vyřízení formuláře ESTA. Případné odletové taxy placené přímo na letišti.

Letenky

Cena mezikontinentální letenky a potřebných přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 93 000 Kč. Více informací zde. Orientační ceny jednotlivých letenek (dle letenek koupených v prosinci 2015): Praha  – Fiji – Praha 33 000 Kč, Fidži – Samoa – Fidži 13 000, Fiji – Tonga – Fiji 13 000 Kč.

Náročnost

Pohodový i aktivně poznávací zájezd vhodný pro každého.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.