Spojením obou naších zájezdů do Oceánie si můžete uskutečnit svůj životní sen - poznat Oceánii v celé její kráse. 

Velký poznávací zájezd Oceánií

Tato akce je výjimečná a nám se jí podařilo uskutečnit v roce 2016. Nyní Vám ji nabízíme v programově vylepšené podobě. 

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům. 

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

  • Počet dní
  • 32 dní
  • Cena zájezdu
  • 119 500 Kč
  • Cena letenky
  • 93 000 Kč
  • Celková cena
  • 212 500 Kč

Předběžný program zájezdu Velká cesta Oceánií - Tuvalu, Kiribati, Fidži, Tonga, Samoa, Americká Samoa

Vhodný termín: duben, květen, červen

1. - 3. den: Odlet z Prahy, mezipřistání v Soulu, přílet na Fidži. Největší ostrov Viti Levu. Zahájení poznávání ostrova. Souostroví Fidži ale není hlavním cílem tohoto zájezdu, je to pro nás hlavně vhodný tranzitní uzel k návštěvě Tuvalu, Kiribati, Samoy i Tongy. Nicméně každou volnou chvíli mezi přelety budeme chtít využít k poznávání jeho krás.

4. - 6. den: Tuvalu

Atol Funafuti a jeho okouzlující laguna. Největší ostrov Fongafale. Místní parlament hned u letiště. Výlet pronajatou lodí na nádherný ostrůvek Funafala. Chráněná přírodní rezervace na Funafuti – skvělé místo pro šnorchlování a procházky.

7. – 9. den: Fidži – prozkoumáme východní část ostrova Viti Levu a pokud to čas umožní, zavítáme i na menší ostrov Ovalau s možností výtečného šnorchlování.

10. – 17. den: Kiribati

Hlavní atol Tarawa – jižní i severní část. Ostrůvek Betio – dějiště těžkých bojů mezi spojenci a Japonci – válečné památníky a pozůstatky těžkých zbraní. Pokusíme se navštívit i alespoň jeden z vnějších ostrovů, pravděpodobně Abaiang.

18. – 22. den: Království Tonga

Jediné království v Oceánii. Největší ostrov Tongatapu s hlavním městem Nuku Alofa. Královský palác, královské hroby, Bazilika Sv. Antonína z Padovy, katedrála Sv. Marie. Největší tržiště Talamahu, staré kamenné monumenty, jeskyně Anahulu. Pláž Keleti, vodní gejzíry Mapu´a´a Vaca. Panenský tropický ostrůvek Eua s deštným lesem, jeskyněmi a dramatickými skalními útvary.

23. - 30. den: Samoa a Americká Samoa

Samoa (3 – 4 dny) - hlavní město Apia na ostrově Upolu. Centrální tržiště Maketi Fou, rybí trhy. Museum of Samoa. Kostely a vládní budovy. Možnost šnorchlování v přímořské rezervaci Palolo Deep. Muzeum Roberta Louise Stevensona, chrám církve Bahaii, jeden z osmi na celém světě. Národní park O Le Pupu-Pue. Největší ostrov Savaii – lávová pole, kráter Mount Matavanu. Překrásné vodopády s přírodní koupelí Afu – aau. Největší historická stavba Polynésie – pyramida Pulemelei. Pobřežní vodní gejzíry Alofaaga.

Americká Samoa (3 – 4 dny) - ostrov Tutuila a jeho impozantní přístav Pago Pago. Vycházka na horu Alava s úžasnými výhledy do zátoky, odpočinek na pláži Alega. Ostrůvek Aunuu – červený písek, kráterové jezírko s úhoři, zátoka Maamaa. Narodní park Americká Samoa. Pro zájemce se pokusíme zorganizovat i letecký výlet na ostrov Ofu a jeho stejnojmennou pláž, často uváděného kandidáta na nejkrásnější pláž celé Oceánie.

31. – 32. den: Odlet a po mezipřistání (pravděpodobně v Soulu) návrat do Evropy.

Možnost fakultativního prodloužení akce o týden – Fidži (a Nauru)

Na ostrově Viti Levu využijeme času na začátku, konci a uprostřed zájezdu a pokusíme se stihnout následující: Nadi – centrum ostrova a místo našeho příletu, hinduistický chrám boha Šivy, půvabná zahrada Spícího obra s orchidejemi a liliemi, … Vycházky a treky do hornatého vnitrozemí. Možnost celodenního výletu na některý z pohádkových ostrovů Mamanuka nebo Yasawa. Možnost výletu na nejhezčí pláž na ostrově – Natadola Beach. Procházka v písečných dunách Sigatoka. Možnost třídenního výletu na ostrov a zároveň samostatný stát Nauru.

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou dopravu na ostrovech (místní i pronajatou), ubytování v místních
hotýlcích. Dále je v ceně český průvodce, veškerá organizace akce, pojištění CK proti úpadku.

Důležitá poznámka: zájezd je určen pro 5–7 klientů, uskuteční se ale i v počtu od 2 do 4 klientů. Celková cena (zájezd + letenky) bude pak počítána takto:

při 2 klientech – 199500 Kč/os. + letenky

při 3 klientech – 149500 Kč/os. + letenky

při 4 klientech – 129500 Kč/os. + letenky

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné do památek a národních parků, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, vyřízení formuláře ESTA. Případné odletové taxy placené přímo na letišti.

Letenky

Cena letenek a potřebných přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 93 000 Kč. Více informací zde. Orientační ceny jednotlivých letenek (dle letenek koupených v prosinci 2015): Praha  – Fiji – Praha 33 000 Kč, Fidži – Tuvalu – Fidži 18 000 Kč, Fidži – Kiribati – Fidži 18 000 Kč, Fidži – Samoa – Fidži 13 000, Fiji – Tonga – Fiji 13 000 Kč.

Náročnost

Pohodový i aktivně poznávací zájezd vhodný pro každého.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.