Zájezd na Kubu, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům.

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

 

  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 41 500 Kč
  • Cena letenky
  • 15 000 Kč
  • Celková cena
  • 56 500 Kč

Předběžný program zájezdu Kuba

Vhodný termín: prosinec - březen

1. - 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, přílet do Havany. Hlavní město Kuby – úvodní prohlídka. Habana Vieja ( Stará Havana ) a její náměstí a uličky. Co nestihneme nyní, doženeme později – ještě dvakrát se do Havany vrátíme. Plaza de la Catedral s mnoha paláci a samozřejmě s katedrálou s nádhernou fasádou. Další náměstí, muzea, chrámy. Kubánský Kapitol – Capitolio Nacional. Proslulé nábřeží Malecon. Bulvar Prado – Paseo del Martí. Palác Bacardi. Bary, kam chodil i Ernst Hemingway. A mnohé další…

3. - 4. den: Po náročném úvodu jednodenní odpočinek na Playa del Este. Dobrovolná ochutnávka rumových specialit – mojito, cuba libre, daiquiri, cubanito,… Návrat do Havany, pokračování v poznávání metropole. Odjezd na samý východ ostrova do někdejšího hlavního města Santiago de Cuba.

5. - 6. den: Santiago de Cuba – historické centrum, hřbitov Santa Ifigenia s opulentním hrobem národního hrdiny José Martího a mnoha dalších slavných lidí i třeba rumových magnátů ( Bacardi ). Pevnost Castillo de San Pedro del Moro – nejzachovalejší španělský vojenský komplex v Karibiku. Bazilika v El Cobre – nejposvátnější poutní místo Kuby. Možnost návštěvy folklorního představení. Obří skála Gran Piedra 1234 m a 459 schodů vedoucích na její vrchol.

7. - 8. den: Trinidad – nádherně zrestaurované koloniální město, památka UNESCO. Historické centrum Casco historico, muzea, chrámy. Zasloužený odpočinek na sněhobílé pláži Ancon, jedné z nejkrásnějších na jižním kubánském karibském pobřeží.

9. - 10. den: Možnost výletů do okolí Trinidadu: krátký trek v pohoří Sierra del Escambray, vodopády Salto de Caburní, možnost koupání. Údolí cukrových mlýnů Valle de Ingenios – nádherné vyhlídky, možnost udělat tento výlet jako jako vyjížďku na koních. Alternativně ke kterémukoli výletu opět odpočinek na pláži Ancon.

11. - 13. den: Přesun do provincie Piňar del Río. Údolí Viňales a stejnojmenný národní park, opět památka UNESCO. Nejkrásnější přírodní scenérie, vápencové homole – mogoty, tabáková políčka. Krátké treky úžasnou krajinou, možnost přírodního koupání a plavby do podzemí jeskyně Cueva del Indio.

14. - 16. den: Návrat do Havany, dokončení prohlídky, poslední chvíle volna a odlet a návrat domů. Možnost individuálního prodloužení na Playa del Este nebo Varadero (zařídíme ubytování dle Vašeho přání).

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerou společnou hromadnou dopravu, ubytování v turistických hotelech a
soukromých „casas particulares“, českého průvodce, kompletní organizaci
a zajištění akce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupné a stravu, kubánské vízum, případné fakultativní výlety v okolí Trinidadu, spropitné průvodcům na trecích, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 15 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Turistické vízum je potřeba vyřídit předem (v Praze).

Náročnost

Nenáročný poznávací zájezd doplněný pěšími výlety v délce několika hodin až maximálně jednoho dne.  

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.