Pákistán, trek pod K2 a Nanga Parbat

Trek k osmitisícovkám Pákistánu

I tak by se dal nazvat náš zájezd, protože se dostaneme do bezprostřední blízkosti všech pěti horských velikánů, o kterých jsme dosud jen snili. Vydejte se s námi do míst, kde se psala historie světového horolezectví.

Na treku po ledovci Baltoro dosáhneme tábořiště  Concordia s opravdu neskutečnými panoramatickými výhledy a odtud podnikneme nalehko výlet do legendárního základní tábora pod druhou nejvyšší horou světa – K2. Následně přejdeme sedlo Ghondoghoro La (5680 m). Nezapomenutelné budou zejména výhledy na nejzápadnější osmitisícovky K2 (8611 m) a Broad Peak (8047 m) a další impozantní vrcholy. Přechod sedla Ghondoghoro La vyžaduje znalosti a zkušenosti pohybu s mačkami a zejména velmi dobrou fyzickou kondici.

KVŮLI VHODNÝM LETENKÁM JE DOBRÉ, ABY SE SKUPINA VYTVOŘILA S VĚTŠÍM PŘEDSTIHEM, ZKUSTE SE ROZHODNOUT DŘÍVE NEŽ NA POSLEDNÍ CHVÍLI.

 • Termíny
 • 13. 07. 2024 - 03. 08. 2024
 • Počet dní
 • 22 dní
 • Cena zájezdu
 • 59 000 Kč
 • Cena letenky
 • 25 000 Kč
 • Celková cena
 • 84 000 Kč

Předběžný program zájezdu Pákistán, trek pod K2 a Nanga Parbat

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, případně jiného blízkého letiště, přílet do Islamabadu. A dále dle situace opět letecky nebo alternativně pozemní přesun minibusem do Skardu. Skardu - v případě času možnost výstupu na pevnost s výhledy do okolí.

4. den: Aklimatizační výlet do NP Deosai Plains, bezpečná aklimatizace ve výškách kolem 4000 m s návratem zpět do Skardu.

5. - 6. den: Skardu – Askole – Jhola. Přejezd džípem 4×4 do nocležiště v Askole (3000 m). Další den vycházíme na trek a spíme v Jhola (3200 m).

7. - 8. den: Jhola – Paju – Khuburse. Pozvolně stoupáme, nabízí se výhledy na čelo ledovce Baltoro. V dálce se otevírá velkolepé panorama Cathedral Towers a vlevo také poprvé trojúhelník K2. Nocleh v tábořišti Paju. (3600m). Dále pokračujeme po jižním okraji do kempu Khuburse (4000 m).

9. den: Khuburse – Urdukas – Ghoro II. Stále stoupáme po ledovci s fantastickými výhledy na Paju Peak, Chorichi Biaho, Trango Tower atd.

10. - 12. den: Ghoro II – Concordia. Snadnou chůzí s okázalými výhledy a obřími horskými panoramaty Mustagata Tower, G IV, Matha Peak K2 dosahujeme kempu Concordia (4700 m). Nalehko si vyšlápneme do základního tábora K2. Z Concordia je vidět Gasherbrum IV, K2, Broad Peak, Mitre Peak, Crystal Peak, Marble Peak a Baltoro Kangri.

13. - 14. den: Concordia – Ghondoghoro La  – Khuspang. Přejdeme do Ali Camp (4800 m). Brzy ráno vycházíme brzy do nejnáročnějšího dne. Strmý vyfixovaný výstup do Ghondoghoro La (5680 m). Neskutečné výhledy nejen na K2, nezapomenutelná a nejhezčí panoramata. Sestup do Khuspang (4680 m).

15. den: Khuspang – Dalzampa. Ledovcovou morénou ke krásnému tábořišti Dalzampa (4300 m) „pole květin“.

16. - 17. den: Dalzampa - Hushe – Skardu. Poslední den treku do vesnice Hushe (2900 m). Mikrobusem 150 km do Skardu přes Khaplu, druhé největší království ve starém Baltistánu.

18. - 19. den: Skardu – Fairy Meadows. Autem 220 km do Raikot Bridge a 20 km jeepem 4×4 do vesnice Tattu. Na závět tři hodiny pěšky do Fairy Meadows – pohádkovou louku. Odpočinkový den s možností vycházky do základního tábora Nanga Parbat. V případě pěkného počasí impozantní výhledy na celý masív této těžké a často tragické osmitisícovky.

20. - 21. den: Návrat k autu a přejezd 360 km mikrobusem do Islámábádu. Zbude - li čas, fakultativně prohlídka zajímavých míst v Islámábádu či blízkém okolí, rezervní den.

22. den: Odlet z Islámábádu a návrat domů.

V případě nepříznivé situace pro let Islamabád – Skardu uskutečníme tento přesun mikrobusem. Časové rezervy máme. Závěr 18. – 22. den přizpůsobíme fyzickým silám, náladě a počasí. Pokud půjde vše hladce, uskutečníme výše popsaný plán. V opačném případě upravíme závěr dle okolností.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování v guesthousech, na treku v pronajatých stanech, doprava džípy a mikrobusy, plná penze a servis na treku K2, nosič (nese 16 kg), společenský stan, kuchař, pákistánský a český průvodce, permity, povolení, přelet Islámábád - Skardu, pojištění úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Strava mimo trek pod K2, vstupné do památek, pákistánské vízum 1 200 Kč, bakšiš pro nosiče a kuchaře, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena mezikontinentální letenky a místního přeletu je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací o letenkách zde.

Víza

Pákistánské vízum 1 200 Kč je třeba řešit dva měsíce před začátkem zájezdu.

Služby za příplatek

Nosič je v ceně zájezdu do nesené váhy 16 kg.

Náročnost

Zájezd je určen pouze pro zkušené, trénované vysokohorské turisty s dobrou fyzickou kondicí a schopností aklimatizace na výšky do 5600 m.

Strava

Na treku pod K2 je v ceně zájezdu, mimo trek v místních restauracích, popřípadě z vlastních zdrojů, přivezených z ČR nebo koupených ve Skardu.

Vybavení

Kvalitní spacák (- 20°C), karimatka, treková obuv, sandály, turistické hole, sedací úvazek, mačky, karabina s pojistkou, oblečení do mrazu i – 20°C, sluneční brýle, kvalitní opalovací krém, pláštěnka, lékárnička.

Pojištění léčebných výloh

Doporučujeme Alpenverien 1720 Kč s připojištěním Prepium 54 EUR (nutno zajišťovat měsíc před odletem).

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 4 % z ceny zájezdu. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Recenze

 • Zdravím a moc děkuji za zájezd do Pákistánu, který byl nádherný a určitě na něj budu dlouho vzpomínat.

  Martin Pesler

 • V roce 2016 jsem se zúčastnila tohoto zájezdu. Sen jít úžasný Baltoro trek mi vyšel na třetí pokus. V 2013 ho zhatily události pod Nanga Parbat, v 2015 nečekaný nárůst ceny o povinný doprovod přes sedlo Gondogoro La. S Rajbasem to konecne vyšlo a byla to fantastická cesta! Včetně poznávací vsuvky - památky v Multanu, Lahore, ceremoniál Wagha Border... Trek i přechod je trochu náročný, ale fantastický a i v 60-ti letech se dá zvládnout. Děkuji Jindrovi Nebojsovi za odvahu uskutečnit zájezd do této země, kde jsme se setkali jen s přátelskými a vstřícnými lidmi, za skvělou dovolenou a pro mě nezapomenutelné zážitky.

  Jarča Beldová