Trek k osmitisícovkám Pákistánu

I tak by se dal nazvat náš zájezd, protože se dostaneme do bezprostřední blízkosti všech pěti horských velikánů, o kterých jsme dosud jen snili. Vydejte se s námi do míst, kde se psala historie světového horolezectví.

Na treku po ledovci Baltoro dosáhneme tábořiště  Concordia s opravdu neskutečnými panoramatickými výhledy a odtud podnikneme nalehko výlet do legendárního základní tábora pod druhou nejvyšší horou světa – K2. Následně přejdeme sedlo Ghondoghoro La (5680 m). Nezapomenutelné budou zejména výhledy na nejzápadnější osmitisícovky K2 (8611 m) a Broad Peak (8047 m) a další impozantní vrcholy. Přechod sedla Ghondoghoro La vyžaduje znalosti a zkušenosti pohybu s mačkami a zejména velmi dobrou fyzickou kondici.

V roce 2016 i 2018 jsme tento zájezd velmi úspěšně uskutečnili, máme tedy opravdu ty nejčerstvější zkušenosti a velmi spolehlivého místního partnera. Máme i ty nejlepší zkušenosti s místními lidmi, všude jsme se setkali s krásným přijetím. Samozřejmě, stoprocentní bezpečnost zaručit nemůžeme, ale to dnes nelze nikde na světě.

KVŮLI VHODNÝM LETENKÁM JE DOBRÉ, ABY SE SKUPINA VYTVOŘILA S VĚTŠÍM PŘEDSTIHEM, ZKUSTE SE ROZHODNOUT DŘÍVE NEŽ NA POSLEDNÍ CHVÍLI.

 • Termíny
 • 01. 07. 2023 - 23. 07. 2023
 • Počet dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 44 500 Kč
 • Cena letenky
 • 25 000 Kč
 • Celková cena
 • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Pákistán, trek pod K2 a Nanga Parbat

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, případně jiného blízkého letiště, přílet do Islamabadu. A dále dle situace opět letecky nebo alternativně pozemní přesun minibusem do Skardu. Skardu - v případě času možnost výstupu na pevnost s výhledy do okolí.

4. den: Aklimatizační výlet do NP Deosai Plains, bezpečná aklimatizace ve výškách kolem 4000 m s návratem zpět do Skardu.

5. - 6. den: Skardu – Askole – Jhola. Přejezd džípem 4×4 do nocležiště v Askole (3000 m). Další den vycházíme na trek a spíme v Jhola (3200 m).

7. - 8. den: Jhola – Paju – Khuburse. Pozvolně stoupáme, nabízí se výhledy na čelo ledovce Baltoro. V dálce se otevírá velkolepé panorama Cathedral Towers a vlevo také poprvé trojúhelník K2. Nocleh v tábořišti Paju. (3600m). Dále pokračujeme po jižním okraji do kempu Khuburse (4000 m).

9. den: Khuburse – Urdukas – Ghoro II. Stále stoupáme po ledovci s fantastickými výhledy na Paju Peak, Chorichi Biaho, Trango Tower atd.

10. - 12. den: Ghoro II – Concordia. Snadnou chůzí s okázalými výhledy a obřími horskými panoramaty Mustagata Tower, G IV, Matha Peak K2 dosahujeme kempu Concordia (4700 m). Nalehko si vyšlápneme do základního tábora K2. Z Concordia je vidět Gasherbrum IV, K2, Broad Peak, Mitre Peak, Crystal Peak, Marble Peak a Baltoro Kangri.

13. - 14. den: Concordia – Ghondoghoro La  – Khuspang. Přejdeme do Ali Camp (4800 m). Brzy ráno vycházíme brzy do nejnáročnějšího dne. Strmý vyfixovaný výstup do Ghondoghoro La (5680 m). Neskutečné výhledy nejen na K2, nezapomenutelná a nejhezčí panoramata. Sestup do Khuspang (4680 m).

15. den: Khuspang – Dalzampa. Ledovcovou morénou ke krásnému tábořišti Dalzampa (4300 m) „pole květin“.

16. - 17. den: Dalzampa - Hushe – Skardu. Poslední den treku do vesnice Hushe (2900 m). Mikrobusem 150 km do Skardu přes Khaplu, druhé největší království ve starém Baltistánu.

18. - 19. den: Skardu – Fairy Meadows. Autem 220 km do Raikot Bridge a 20 km jeepem 4×4 do vesnice Tattu. Na závět tři hodiny pěšky do Fairy Meadows – pohádkovou louku. Odpočinkový den s možností vycházky do základního tábora Nanga Parbat. V případě pěkného počasí impozantní výhledy na celý masív této těžké a často tragické osmitisícovky.

20. - 21. den: Návrat k autu a přejezd 360 km mikrobusem do Islámábádu. Zbude - li čas, fakultativně prohlídka zajímavých míst v Islámábádu či blízkém okolí, rezervní den.

22. - 23. den: Odlet z Islámábádu a návrat domů.

V případě nepříznivé situace pro let Islamabád – Skardu uskutečníme tento přesun mikrobusem. Časové rezervy máme. Závěr 18. – 22. den přizpůsobíme fyzickým silám, náladě a počasí. Pokud půjde vše hladce, uskutečníme výše popsaný plán. V opačném případě upravíme závěr dle okolností.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu, poplatek za treking a přechod sedla Ghondoghoro La, poplatky za táboření, permit za vstup do NP, místní průvodce, pozvání, průvodce naší CK, ubytování po celou oficiální dobu akce.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum do Pákistánu (31 USD v roce 2018), strava, nosič (kterého vzhledem k obtížnosti treku jednoznačně doporučujeme, cena 250 USD, nese max.25 kg, při přechodu přes sedlo max. 20 kg),  povinný poplatek "rescue fee" 45 USD, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků

Letenky

Cena mezikontinentální letenky a místního přeletu je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací o letenkách zde.

Víza

Pro občany ČR je potřeba vyřídit předem vízum  (31 USD v roce 2018).

Služby za příplatek

Nosič (250 USD) nese max.25 kg, při přechodu přes sedlo max. 20 kg.

Náročnost

Zájezd je určen pouze pro zkušené vysokohorské turisty s dobrou fyzickou kondicí a schopností aklimatizace na výšky do 5600m nad mořem. Chůze po ledovci, vysoká nadmořská výška.

Strava

Na treku z vlastních zdrojů, přivezených z ČR nebo koupených ve Skardu (v omezené míře, např. sušené meruňky).

Vybavení

Kvalitní spacák (- 10°C), stan, karimatka, treková obuv, sandály, turistické hole, sedací úvazek, mačky, karabina s pojistkou, vařič na dvojici či čtveřici, oblečení do mrazu i – 20°C, sluneční brýle, kvalitní opalovací krém, pláštěnka, lékárnička.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Zdravím a moc děkuji za zájezd do Pákistánu, který byl nádherný a určitě na něj budu dlouho vzpomínat.

  Martin Pesler

 • V roce 2016 jsem se zúčastnila tohoto zájezdu. Sen jít úžasný Baltoro trek mi vyšel na třetí pokus. V 2013 ho zhatily události pod Nanga Parbat, v 2015 nečekaný nárůst ceny o povinný doprovod přes sedlo Gondogoro La. S Rajbasem to konecne vyšlo a byla to fantastická cesta! Včetně poznávací vsuvky - památky v Multanu, Lahore, ceremoniál Wagha Border... Trek i přechod je trochu náročný, ale fantastický a i v 60-ti letech se dá zvládnout. Děkuji Jindrovi Nebojsovi za odvahu uskutečnit zájezd do této země, kde jsme se setkali jen s přátelskými a vstřícnými lidmi, za skvělou dovolenou a pro mě nezapomenutelné zážitky.

  Jarča Beldová