Severní Indií na kolech s doprovodným terénním autem z teplých oblastí, přes pusté náhorní plošiny obývané nomádskými pastevci až do vysokých pětitisícových sedel průjezdných 4 – 5 měsíců v roce. Vyjedeme do nejvyššího motoricky dosažitelného sedla Khardung La 5 602 m.

Cyklistika v indickém Himálaji

Poznáme kulturu hinduismu a buddhismu, navštívíme více jak 1000 let staré kláštery s možností účasti obřadu – púdži. Závěr v Indii bude patřit krásám a pohodě na jezerech Dál a Nagin v Kašmírském Šrínagaru.
Možnost zkrácení cesty o týden.

 • Termíny
 • 03. 08. 2024 - 19. 08. 2024
 • 03. 08. 2024 - 25. 08. 2024
 • Počet dní
 • 17 dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 36 000 Kč
 • 39 000 Kč
 • Cena letenky
 • 18 000 Kč
 • 18 000 Kč
 • Celková cena
 • 54 000 Kč
 • 57 000 Kč

Předběžný program zájezdu Indie – Himálajem na kole

1.- 2. den: Přelet Praha – Dubai – Dilli. Mikrobusem do Kalky 280 km.

3. den: Z Kalky autem 110 km do rekreační městečka Shimla (prohlídka, oběd), následně autem 15 km, smontování kol a sjezd na kole 35 km do Tatapani – termální prameny.

4. den: Z Tatapani na kolech 57 km proti proudu Satluj do Sainh. Dle situace a nálady na kole 10 – 20 km, dojezd autem do Jeori, aktivní cyklisté výjezd 17 km s převýšením 850 m do kláštera v Sarahanu. Nocleh v objektu kláštera nebo v hostelu v jeho těsné blízkosti.

5. den: Prohlídka hinduistického kláštera Bhímakálí (kde byla až do 19 století byla obětována bohyni Bhímakálí lidskými obětmi), sjezd 17 km na kole k Satluj a proti proudu 25 km až do Wangtu, kde staví přehrada. Přejezd autem do Karchalam, aktivní cyklisté výjezd 18 km, převýšení 800 m do Sangly. Návštěva pevnosti ve vesnici Kamru.

6. den: Ze Sangly výjezd 26 km, 800 m převýšení do Chitkul, prohlídka klášteru, návrat do Sangla, sjezd dolů 18 km k Satluj a autem přejezd do Kalpy s úžasným výhledem na Kinner-Kailás 6 050 m. Aktivní cyklisté opět 13 km s 600 m stoupáním. Prohlídka gompy, kterou založil velký šiřitel buddhismu Rinčhen Zangpo.

7. den: Zajištění povolení do pohraniční zóny. Autem a na kole 40 km do vesnice Puh.

8. den: Sjezd k soutoku řek Satluj a Spiti a výjezd do vesničky v těsné blízkosti hranice s Tibetem Nako 2 950 m (oběd), následně do sedla Chango 3 658 m, nádherný sjezd k řece Spiti, proti proudu do Tabo 3050 m. 105 km.

9. den: Prohlídka více jak 1000 let starého kláštera v Tabo ukrývající nejvýznamější poklady buddhistického umění ,, Sál osvícených bohů" z konce 10. století. Na kole pozvolna přes Kazu do kláštera Kye Monastery 3800 m. 60 km.

10. den: Ráno návštěva kláštera s účastí pudži (společné modlidby mnichů), autem do Hanse. Na kole přes Losar 4080 m a výjezd šotolinou do sedla Kunzum Pass 4 551 m. Sjezd do Batal a na kole nebo autem do Chhatru 3500 m, nocleh v místním stanu nebo v garáži. 75 km.

11. den: Z Chhatru na kole 17 km k hlavní silnici, autem nebo na kole do Keylong 3350 m, noc v hotelu.

12. den: Z Keylong autem do Patsio, výjezd po asfaltce do sedla Baralacha La 4 830 m, sjezd do Sarchu 4 235 m. Nocleh v místním stanu 60 km.

13. den: Na kole z Sarchu přes sedla Nuchli La 4 090 m a Lachalung La 5 064 m, úžasným kaňonem sjezd do Pang 4 500 m. Noc v místním stanu, kde nezapomenete na nádherné hvězdy. Na večeři doporučujeme skvělé momo – tibetské jídlo (taštičky vařené v páře). 77 km.

14. den: Z Pangu vystoupáte 200 m a čeká nás 45 km náhorní plošinou, následně pozvolným stoupáním 30 km do Tanglang La 5 328 m, sjezd 20 km na kole do Lato. Autem do Lehu – hlavního města oblasti Ladaku (také nazývána Malý Tibet či Měsíční království).

15. den: Odpočinkový den v Lehu, návštěva buddhistických chrámů Shey, Hemis, Stok, Matho v údolí Indu, tajemná místa dávnověké moudrosti a poutních center. Ponuré modlitební síně a ornamentální svatyně skrývající množství uměleckých pokladů – vzácné tibetské rukopisy, hudební nástroje, nástěnné malby s fantastickými tantrickými božstvy, ohromné mosazné sochy Buddhy.

16. den: Z Lehu (3 500 m) výjezd 40 km na kole do nejvyššího motoricky dosažitelného sedla na světě Khardung La 5 358 m. Návrat do Lehu. Výjezd nahoru zabere i těm pomalejším kolem 5 hodin i s focením. Po cestě možnost občerstvení (čaj, sušenky, omeleta) u check postu.

17. den: Z Lehu autem do nenápadného kláštera v Alčí, jenž je označován znalci starých umění za jednu z nejvýznamnější památku v Asii. Nástěnné malby na hliněných zdech se tu jako zázrakem uchovali po devět století. Na kole 60 km do Lamayuru 3 600 m. Nocleh v hotelu vedle buddhistického kláštera, který v dřívějších dobách obývalo 400 lamů, v dnešní době jich tu žije kolem dvaceti. Klienti, kteří se účastní kratší varianty zájezdu na 17, odlétají do Dillí a následně do ČR.

18. den: Z Lamayuru na kole po pěkné asfaltce do sedla Fatu La 4 108 m, sedla Namika La 3 880 m, sjezd do Mulbekh, kde je vytesaná 7 m socha Maitréji z 7 – 8 století. Na kole 66 km. Autem přes muslimský Kargil do Drassu.

19. den: Z Drass brzy ráno autem do Sonamarg, na kole 50 km, autem do Šrínagaru. Nocleh na luxusních plovoucích hotelech – hausbótech.

20. den: Památky Šrínagaru – šikarou (lodičkou) na prohlídku Munghalských zahrad, mešit, seznámíme se s ruční výrobou vyhlášených kašmírských koberců a šál.

21. den: Ráno za tmy na šikarách návštěva ranního zeleninového marketu. Přelet Šrínagar – Dillí.

22. den: Památky Dillí – Humajunova hrobka, Lotos templ, India gate, mešita Jama Masjid, nákup suvenýrů.

23. den: Přelet Dillí – Praha

Program se může změnit vlivem přírodních jevů – sesuvy půdy, spadlé mosty, nenadálé sněžení … nebo politickou situací.
Díky doprovodnému autu mohou zájezd absolvovat rekreční jezdci i výkonostní cyklisté. Pohodáři mohou jezdit nenáročné úseky, dravci potrápí fyzičku v šotolině a v nekonečných serpentinách. Máme vyzkoušené dopravce, kteří s námi trasu několikrát absolvovali a kteří vám rádi zastaví a naloží kolo na střechu.

Akce není určena pro sváteční pohodlné cykloturisty vyžadující každý večer teplou sprchu a vychlazené pivo. Dopředu je třeba se smířit s relativním nepohodlím, indickou bezmasou a pálivou kuchyní. Jízda po indických silnicích není až tak náročná jak se zdá. Nikde nejsou strmé svahy, do sedel silnice stoupají pozvolna v serpentinách. Opravdu nekvalitní, prašné a úseky přejíždíme doprovodným autem.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Český průvodce, pronájem auta s indickým řidičem, povolení do pohraničních oblastí, ubytování, mapy, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků., indické vízum 48 EUR (vyřídíte si sami on-line dle našeho návodu). Doporučené kapesné i s rezervou je 400 USD (za jídlo v průměru 200 Kč na den, nejvíce utratíte za dárky).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum - vyřizuje se elektronicky měsíc až 14 dní před odletem, cena 48 EUR.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu, zajistíme dle požadavku.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 4 % z ceny zájezdu. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Recenze

 • Ještě jednou chci poděkovat, zejména Vám pane Odehnale, za pomoc, kterou jste mi poskytl před odjezdem. Zájezd byl báječnej, skvělej a úžasnej …. a jak by hurónsky řval Váš zlatý veselý příbuzný byla to nevýýslovnáá kráááása … Samozřejmě nikdy není všechno úplně dokonalé, ale s tím do toho člověk toužící po dobrodružství jde. To je to báječné neznámé, co ho potká – někdy špína, hlad, sajrajt, štěnice, blechy a taky úžasné hvězdy, a báječné zážitky. Kritizovat tady mojí- pro mne tradiční - cestovní agenturu, u které jsem zájezd koupil, není asi smysluplné a postrádalo by to noblesu. Jsem naopak velmi rád, že jsem již v počátku poznal, a i u mých kolegů vysledoval, že fungujete „jinak“, což je moc fajn. Díky moc. A ještě díky, že jsem mohl poznat Tomáše Odehnala …. tenhle živočich a veselá bytost, má snad v popisu práce vytvářet pohodu a srandu, i když na dvorku grilujou tetu ….. jeho přítomnost je velmi osvěžující…. někdy totálně zničující Mějte se všichni moc fajn, a přeju jen krásné časy budoucí.

  Milan Brachtl

 • Ráda bych poděkovala všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci akce Indickým Himálajem na kole. Tři týdny nabité hezkými, občas trochu méně příjemnými, zato hlavně intenzivními zážitky mi pročistily nejen hlavu, ale i celé tělo. Hlavní dík patří našemu průvodci Honzovi Emmerovi, který si dovedl vždycky poradit, ať se to týkalo servisu kol, zajišťování čehokoliv (třeba piv, rumu apod.), odstraňování překážek (naučil například naše řidiče, že kámen uprostřed cesty se dá kromě přejetí taky odvalit pryč), léčení chorých atd. Vyhovět všem v tak výkonnostně i věkově pestré skupině lidí není jednoduché. Většinou se to povedlo, a pokud někdo trochu brblal, Honza si to nebral osobně a snažil se všem vyjít maximálně vstříc. A taky měl trpělivost s těmi pomalými vzadu. A neposílal mě do háje, když jsem se mu jako správná úča montovala do organizování:-). Poslední dík patří i Láďovi Lazarovi, Martinovi Civínovi a ostatním z motorkářské party, jejichž palce vztyčené při předjíždění nás cyklistů mě vždycky potěšily a povzbudily. Přeju Rajbasu vše dobré, samé spokojené klienty, a pokud budu mít ještě příležitost, ráda s vámi zas někdy vyjedu.

  H. Smržová

 • Ahoj Ivanko, díky za kontakty. Jsem třetím dnem v práci a už se mi stýská po Indii. Pořád musím myslet na všechny ty zážitky - a že jich bylo. Ještě jednou děkuji za umožnění toto vše prožít. Zdar a sílu, Roman.

  Roman Šulc

 • Ahoj Vláďo, děkuji. Těch fotek mám tolik, že třídění odkládám na dlouhé zimní večery. Postupně je nahrávám na Rajče, jsou zde komprimované, takže pokud by někdo chtěl nějakou fotku ode mne v lepší kvalitě, tak mi napište její číslo a pošlu mailem. Mějte se moc krásně, byly to báječné tři týdny. Roman.

  Roman Kopecký

 • Ahoj, indický Himaláj roku 2019 mě nezklamal a splnil mé očekávání. Rád bych poděkoval Tomášovi Ruskovi a Ivaně. Tomáš mě rozhodně nezklamal, práce s lidmi v někdy vypjatějších situacích a s kterými se setkám poprvé není jednoduchá . Někdy je to dobrá sociologická studie, pokud se člověk stýká jen se stejně uvažujícími kamarády, často se pak diví, jak dopadají volby. Tomáš dokáže dobře reagovat na nově vzniklé situace a rozumně je řešit. Parta se sešla také dobrá, tj.riziko, pokud se jede s neznámými lidmi. Do extrémnějších podmínek jsem to nikdy neudělal. Na tento zájezd na kole je třeba logistické zázemí a vy to, na základě mých zkušeností, máte rozumně vymyšlené. Některé věci by se vylepšit asi daly, ale jak říká Vláďa - poměr užitná hodnota versus cena je každopádně OK. Franta.

  Franta Peterka