• Treking za historickým dědictvím a překrásnou přírodou minimálně dotčenou turistickým ruchem.
 • Příhraniční oblast údolí Tusheti, známé svými kamennými věžemi.
 • Opevněná vesnice Šatili jejíž historie sahá do 8. století. u hranice s Čečenskem.
 • Pokus o výstup na Kazbek (5033 m).
 • Termíny
 • 11. 07. 2018 - 29. 07. 2018
 • Počet dní
 • 19 dní
 • Cena zájezdu
 • 20 500 Kč
 • Cena letenky
 • 10 000 Kč
 • Celková cena
 • 30 500 Kč

Předběžný program zájezdu Gruzie - trekking a výstup na Kazbek

1. – 2. den: Odlet do Tbilisi, nákup potravin, prohlídka města, večírek a nocleh v hostelu.

3. den: Přesun autobusem Tbilisi – Telavi, terénními auty přes sedlo Abano (2920 m) do horské vesnice Omalo.

4.-9. den: Trek z Omala nádherným údolím Tusheti přes horské vesničky Dartlo, Češo, Girevi a sedlo Atsunta (3600 m) do starobylé vesnice Šatili (možnost doplnění potravin), kamenné stavby, pastevci, brody, zajímavé scenérie,… Denně ↔ 15–20 km za 8–10 hod, celkově ↑ 2500 m, ↓ 2500 m.

10. den: Odpočinkový a přesunový den. Z Šatili autem do horské vesničky Ghelisvake a nástup na druhou část treku. (6 hod, ↑ 600 m)

11.-12. den: Přechod přes sedlo Chaukhis (3338 m) do vesnice Džuta. Denně ↔ 15–20 km za 8–10 hod, celkově za 2 dny ↑ 1300 m, ↓ 1400 m.

13. den: Přejezd do městečka Stepantsminda (dříve Kazbegi), ležícího na staré vojenské silnici vedoucí přes Kavkaz. Odpočinek a ochutnávka místních specialit – šašlíků. Nocleh v hostelu.

14.-16. den: Pokus o výstup na Kazbek, 5033 m – třetí nejvyšší horu Gruzie. Výstup po ledovci, výbavu si zapůjčíme až na místě. Cestou zastávka u kostelíku Tsminda Sameba, jedné z nejnavštěvovanějších církevních památek v celé Gruzii (8–10 hod denně, výstupový den 12 hod, celkově za 4 dny ↑ 3000 m, ↓ 3000 m). Alternativně je možné absolvovat dvoudenní treky v okolních údolích městečka Stepantsminda nebo zapůjčit horská kola.

17. den: Přejezd do Tbilisi, po cestě návštěva starobylé pevnosti Ananuri ze 13. století, a města Mtskheta. Večerní prohlídka historického centra Tbilisi, závěrečný večírek,…

18. den: Rezervní den. V případě ušetřeného času výlet do města Gori – rodného města J. V. Stalina s prohlídkou muzea a zastávkou ve skalním městě Uplistsikhe.

19. den: Odlet z Tbilisi.

Důležité: Při výstupu na Kazbek nepůsobí vedoucí zájezdu a delegáti CK jako horští vůdci! Působí pouze jako poradci a technická a logistická podpora, která je klientům nablízku a v tomto směru k dispozici. Průvodci CK nemají oprávnění poskytovat služby horských vůdců, tedy nemají oprávnění vést klienty po ledovci na Kazbek. Všichni klienti se účastní výstupu zcela na vlastní zodpovědnost, s využitím pouze vlastních sil, vlastních prostředků a vlastních schopností. V případě obtíží a krizových situací nelze očekávat nadstandardní pomoc ze strany ostatních účastníků ani ze strany CK, každý musí být adekvátně připraven, aby zvládnul výstup vlastními silami a schopnostmi, s využitím vlastního nebo vypůjčeného vybavení a vlastních prostředků. Vedoucí zájezdu a naši delegáti jsou ovšem zkušení horolezci, často instruktoři horolezectví. CK se v maximální možné míře snaží eliminovat všechna výstupová rizika, ovšem pouze v rámci svého oprávnění. Pokud s výše uvedenými podmínkami nesouhlasíte, můžete se zúčastnit výstupu s některým z místních horských vůdců, kteří mají plné oprávnění k provádění klientů v ledovcovém terénu na Kazbek. Horští vůdci fungují mimo CK a domluva takové akce je pak na vás. Orientační cena pro skupinu pěti osob se pohybuje kolem 500 €.

Cena zájezdu zahrnuje

Místní doprava v rámci programu, ubytování a případné poplatky za táboření (v horách ve vlastním stanu, ve městech levné hotely nebo ve vlastním stanu v kempu), průvodce, mapy, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, volitelné výdaje: doprava nad rámec programu (individuální doprava v Tbilisi), zapůjčení vybavení na výstup na Kazbek (mačky + cepín cca 30 €), horský vůdce pro výstup na Kazbek cca 100–150 €/osobu při větší skupině, vstupné do památek a muzeí.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 10 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.