Zájezd do odlehlých a nepřístupných oblastí Islandu pro skupinu maximálně 8 osob terénním speciálem IVECO 4x4. Poznejte aktivně jedinečnou přírodu a kulturu - vulkanicky nejaktivnější oblast na světě.

Zájezd na Island  - trekový i poznávací

Mohutné ledovce ukrývající aktivní vulkány, rozsáhlá lávová pole, černé pouště, hřmící vodopády, gejzíry, horké prameny, fumaroly a bahenní sopky vytvářejí drsné kouzlo zanechávající v návštěvnících touhu po návratu.

 • Termíny
 • 13. 07. 2019 - 28. 07. 2019
 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 29 500 Kč
 • Cena letenky
 • 11 000 Kč
 • Celková cena
 • 40 500 Kč

Předběžný program zájezdu Island - krásy pustin vnitrozemí

1. den: Přílet na letiště Keflavík. Zde na vás bude čekat terénní – expediční vozidlo s řidičem/ průvodcem. Odjezd na nedaleké tábořiště. Pozorování západu slunce a mořských ptáků.

2. den: Dokoupíme vše potřebné a vydáme se k historicky nejvýznamnějšímu místu Islandu, sídlu nejstaršího parlamentu na světě , Thingvelliru. Navštívíme největší gejzír Islandu Strokúr a jeden z nejkrásnějších vodopádů Gulfoss. Odsud se už vydáme horskou silnicí F35 určenou pro terénní vozy do vnitrozemí Islandu. Cestou nás budou provázet scenerie jednoho z největších ledovců na Islandu Langjökullu a Hofsjökullu.

3. den: V pohoří Kerlingarfjöll navštívíme geotermální oblast s množstvím fumarol a bublajících horkých pramenů. Zde nás čeká kratší trek (do 3 hod.) místní přírodou. Přesuneme se do sedla Kjölur, kde se vykoupeme v přírodním teplém bazénku a prohlédneme si místní oblast horkých pramenů a bahenních vřídel Hveravellir.

4. den: Vnitrozemské pustiny necháme za sebou. Prohlédneme si skanzen Glaumbaer, dále malebný přístav Siglufjördur, který se proslavil jako centrum rybolovu severního Islandu. Na závěr dne si prohlédneme „hlavní město“ severního Islandu Akureyri a vodopád Godafoss.

5. den: Oblast okolo jezera Mývatn (Komáří jezero) má turistům co nabídnout. Vylezeme na kráter Hverfell z něhož je krásný výhled na celé okolí, prohlédneme si jeskyni s horkým jezírkem Grjótagjá, aktivní sopku Krafla s geotermální elektrárnou. Na závěr dne bude možnost se vykoupat v přírodní teplé laguně Jarbödin.

6. den: V malebném přístavu Húsavík bude možnost zúčastnit se výpravy za pozorováním velryb. Dále nás čeká NP Jökulsárgljúfur – kaňon vytvořený druhou největší řekou Islandu. Zastavíme se v Ásbyrgi pokochat se monumentálními skalními útvary. Pěšky projdeme nejzajímavější části NP. (cca 3,5hod)

7. den: Navštívíme nejmohutněší vodopád Islandu Dettifoss. Odsud budeme pokračovat přes lávová pole největší evropské pouště Odádáhraun (Poušt zločinců), kolem královny islandských hor Herdubreid, do samého nitra Islandu k obrovské kaldeře sopky Askja. Zde na závěr dne projdeme (5km) k jezeru Öskjuvatn a kráteru Vítí s teplou vodou.

8. den: Projdeme se po čerstvém lávovém poli Holuhraun pocházející z erupce 2014/2015. Dále černou písečnou pouští budeme pokračovat přes řadu brodů na východ ke kaňonu a vodnímu dílu Kárahnjúkar. Koupání v teplých pramenech.

9. den: Pěšky vystoupáme k 3. nejvyššímu vodopádu Islandu Hengifossu (výšlap cca 1,5 hod.). Zcela jiná krajina nás bude čekat na jihovýchodním pobřeží Islandu. Dramatické skalní útvary se zde vypínají nad fjordy a divokými pobřežními útesy. Zastávka s nákupy v městečku Höfn.

10. den: Navštívíme jedno z nejpřitažlivějších míst jižního pobřeží – ledovcovou lagunu Jökullsárlón. Zblízka si prohlédneme uchvatné ledovcové splazy ledovce Vatnajökull v NP Skaftafell. (pěšky cca 2,5 hod)

  

11. den: Po prohlídce kaňonu Fjadrárgljúfur se opět vydáme do vnitrozemí. Cesta do Landmannalaugaru s mnoha brody a jedinečnými scenériemi, je jednou z nejzajímavějších. Mimo jiné sestoupíme do vulkanické trhliny Eldgjá k vodopádu Ofaerufoss. Prohlídka okolí Landmannalaugaru (Duhové hory), večerní koupání v teplé laguně.

12. den: Nás čeká celodení trek (23km) z Landmannalaugaru k jezeru Alftavatn po trase Laugarvegur, která byla zařazena mezi deset nejkrásnějších treků světa.

13. den: Prohlédneme si nejzajímavější místa jižního pobřeží Islandu, osadu Vík, Trolí skály, čedičové pláže, útes Dyrhólaey s Bránou Islandu, vodopád Skogafoss a Seljalandfoss. Při troše štěstí zde budeme mít příležitost sledovat papuchalky.

14. den: Přesun do Reykjavíku, prohlídka nejsevernějšího hlavního města. V přístavu budeme mít možnost ochutnat výborné čerstvé ryby. Katedrála Halmsgrímskirkja, sídlo prezidenta.

15. den: Rozloučení s Islandem na pobřežních útesech poloostrova Reykjanes. Přesun na letiště v Keflavíku. Odlet.

Při případné indispozici je možné zvolit místo treku přesun autem.

Ke změnám v programu může dojít vlivem nepříznivého počasí nebo jiných přírodních podmínek (např. sopečná aktivita, rozvodněná řeka atd.). Úprava programu je také možná na základě vzájemné domluvy účastníků. Vlastní terénní vozidlo a mnohaleté zkušenosti z této destinace, nám umožňují efektivní využití vymezeného času. Náš program zahrnuje velký okruh Islandem se všemi jeho hlavními turistickými zajímavostmi a navíc zvládneme projet značnou část drsného a magického vnitrozemí. V tomto náš program těžko hledá konkurenci. Nejedná se přitom pouze o autoturistiku, ale v duchu hesla CK Rajbas si užijete i dostatek aktivního pohybu.

Akce je vhodná pro sportovně založené lidi, nevyžaduje zvláštní fyzické předpoklady.

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu terénním autem po celou dobu akce, průvodce – řidiče , 7× kemp (6× spíme na přírodním neplaceném tábořišti), pojištění CK proti úpadku. Minimální počet účastníků je 7, maximální počet 8 osob.

Cena zájezdu nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, stravu, vstupenky na fakultativní akce (skansen, musea cca 1600 x 3 ISK, výlet za velrybami cca 10 000 ISK, projížďka obojživelným vozidlem po ledovcové laguně cca 5 000 ISK).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 11 000 Kč. Více informací zde

Náročnost

2

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Dobrý den, v termínu 30. června až 15. července 2016 jsme byli na zájezdu na Islandu pod vedením pana Jana Smejkala. Panu Smejkalovi patří naše poděkování za profesionální i lidský přístup a perfektní znalosti jak přírodních krás, tak i historie ostrova a jeho obyvatel. Rádi na tento skvělý zájezd i na jeho průvodce vzpomínáme a těšíme se na možné příští setkání.

  Ivan a Jiřina Cetlovi

 • Vážený pane Odehnale, v termínu od 3.7. do 17.7. 2015 jsme se zúčastnili zájezdu Island – krásy pustin vnitrozemí 15-1. Chtěli bychom tímto pochválit velmi dobrou a bezproblémovou komunikaci s paní Nebojsovou při zařizování tohoto zájezdu. Rovněž průvodce Jan Smejkal byl perfektní. Je vidět, že má Island zmapován velmi dobře. Domníváme se, že jsme v rámci možností a aktuálních podmínek absolvovali maximum z nabízeného programu. Přestože bylo nutno objektivně udělat v programu drobné změny, neboť ve vnitrozemí bylo na některých místech ještě příliš mnoho sněhu a některé plánované cesty byly neprůjezdné, řešil to v tomto případě Honza velmi dobře a v podstatě jsme o nic nepřišli. Upřímně řečeno ani jsme neočekávali, že program bude tak nabitý. Honza se vyznačoval znalostí prostředí, vstřícností, zodpovědností a dobře dávkovanou mírou tolerance tak, aby to nesklouzlo do “cochcárny”, což by bylo jenom na škodu. Stejně tak jsme byli maximálně spokojeni v roce 2010 s průvodcem Láďou Lazarem v Indických Himalájích na kole, který byl také naprosto perfektní stejně jako Honza Smejkal. Tímto musíme konstatovat, že jsme byli doposud s organizací zájezdů Rajbasu a hlavně s průvodci maximálně spokojeni a rádi s vámi vyrazíme příště opět za hranice všedních dnů.

  Vláďa a Věrka Mašínovi

 • Dobrý den, Děkujeme za úžasnou organizaci zájezdu na Island v termínu 3.7. – 17.7. Velký dík patří samozřejmě Honzovi Smejkalovi. Přejeme krásný den a těšíme se na další zážitky s CK Rajbas.

  Lenka, Pavla a Dana z Ostravy

 • Dobrý den, minulý pátek jsme se s manželem vrátili ze zájezdu n ISLAND,nejen že očekáváni bylo naplněno měrou vrchovatou, že nám přálo počasí,ale ještě jsme měli vynikajícího průvodce.Rádi bychom touto cestou ještě jednou HONZOVI SMEJKALOVI poděkovali.Honza je skutečně člověk na svém místě.Snažíl se vyjít všem vstříc,program přizpůsoboval podmínkám a počasí, nebyla chvilka kdy nebylo co dělat,a zároveň dával volnost. Proto ještě jednou děkujem,hlavně za to,že snámi byl HONZA, a doufáme,že svaší cestovkou zase někam vyrazíme,s pozdravem Eva s Vaškem Brožovi.

  Eva s Vaškem Brožovi