Nová nabídka naší cestovní kanceláře – zájezd do Izraele a Jordánska za nejznámějšími památkami a přírodou Blízkého východu. Navštívíme místa, která zanechalal hlubokou stopu v historii (Jezruzalém, Masada, Petra, Jericho), uvidíme křižácký hrad, ortodoxní řecký klášter i osadu beduínů.

Poznávací zájezd Izrael a Jordánsko

Krajina, v níž se střídají pouště s kaňony či dunami Vás uhrane svoji krásou. U Mrtvého a Rudého moře si přijdou na své i milovníci vody.

  • Termíny
  • 24. 04. 2020 - 08. 05. 2020
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 28 500 Kč
  • Cena letenky
  • 7 000 Kč
  • Celková cena
  • 35 500 Kč

Předběžný program zájezdu Izrael a Jordánsko

1. den: Odlet z Prahy nebo Vídně přímým letem do Tel Avivu, přejezd mikrobusem z letiště Ben Gurion do Jeruzaléma. (Pozn.: lety z Prahy jsou většinou noční s příletem brzy ráno.)

2. den: Jeruzalém – procházka po hradbách starého města, návštěva památek – Chrám sv. hrobu, Zeď nářků, Chrámova hora, Davidova věž atd.

3. den: Ranní výlet na Olivovou horu s výhledem na město. Po obědě odjezd autobusem směr Ein Gedi.

4. den: Přírodní rezervace Ein Gedi – pěší túra do kaňonu a k vodopádům. Možnost koupání v Mrtvém moři. V podvečer přejezd autobusem do oblasti Masada.

5. den: Ranní výstup (velmi brzy, 3 hod ráno) na horu a k pevnosti Masada. Východ slunce nad Mrtvým mořem a prohlídka starých ruin. Pozdní snídaně, odjezd autobusem směr Eilat, přechod hranice do Jordánska, přes město Aqaba taxíky do oblasti jižního pobřeží u hranic se Saudskou Arábií.

6. den: Koupání a šnorchlování na korálových útesech Rudého moře. Možnost potápění nebo fak. výletu na Ostrov faraónů (Sinaj, Egypt).

7. den: Vypůjčení vozidel, odjezd směr Wadi Rum. Odpolední trek kaňonem a pouští do oblasti rudých dun. Noc v beduínském stanu v poušti.

8. den: Ranní pěší výlet kolem skalních útvarů k pramenu Lawrence spring a zpět do Beduinské vesnice Rum. Po obědě přesun do Wadi Musa (Petra). Možnost večerní prohlídky.

9. den: Celodenní trek v oblasti Petra, jedné z nejvýznamnějších památek Blízkého východu.

10. den: Přejezd do přírodní rezervace Dana, během cesty zastávka u křižáckého hradu Shobak. Ubytování v beduínských stanech.

11. den: Celodenní pěší výlet v rezervaci. Možnost pozorování zvířat a ptáků, výhledy na pláň Arava.

12. den: Odjezd směr Karak, prohlídka jednoho z nejzachovalejších křižáckých hradů v oblasti, poté přejezd do přírodní rezervace Mujib. Odpočinek a relaxace u Mrtvého moře.

13. den: Ranní „mokrý trek“ kaňonem Wadi Mujib, oběd. Po obědě odjezd na hranice s Izraelem, vrácení vozidel, přechod hranice. Příjezd do údajně nejstaršího města světa, Jericha. Nocleh v hotelu.

14. den: Odjezd k ortodoxnímu řeckému klášteru ve Wadi Qelt. Pěší túra kaňonem, osady beduínů, koupání ve sladkovodních pramenech. Následuje odjezd do Jeruzaléma. Večerní volný program.

15. den: Odjezd směr letiště Ben Gurion, odlet zpět do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

Kompletní dopravu (autobus, taxíky, pronajatý vůz včetně benzínu a poplatků na dálnici nebo mikrobus s řidičem – podle počtu účastníků), ubytování v hostelech, hotýlcích a beduínských stanech, českého průvodce, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum (Jordánsko – vydává se na hranici), vstupy do památek a přírodních rezervací, strava, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 7 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Do Izraele nejsou víza pro občany ČR potřeba. Jordánské vízum získáme přímo na hranicích.

Náročnost

Nenáročný poznávací zájezd s výlety (vycházkami) od několika hodin po maximálně 1 den.

Strava

V místních restauracích. Při spaní v beduínských stanech je snídaně a večeře v ceně.

Ubytování

Hostely, hotýlky, beduínské stany (2 noci).

Doprava

Autobus, taxíky, pronajatý vůz včetně benzínu a poplatků na dálnici nebo mikrobus s řidičem – podle počtu účastníků.

Vybavení

Doporučujeme lehký letní spací pytel (hygienické standardy a čistota matrací v beduínských stanech mohou být horší).

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.