Poznávací zájezd do Ugandy nabízí to nejlepší z této nepříliš navštěvované země na Východě Afriky. Uvidíme několik NP a v nich nejen zvířata tzv. velké pětky, ale i šimpanze a gorily. Navštívíme záchrannou stanici nosorožců, poplujeme lodí po kanálu Kazinga (velká koncentrace hrochů). Po Bílém Nilu se lodí dostanemem až k patě vodopádů Murchison Falls. Nezapomeneme ani na venkovský trh či jenodenní výlet do oblasti lidu Batwa.

Toto je zájezd, který rádi uskutečníme na přání skupiny minimálně 6 lidí v termínu, který si sami zvolí. Námi uvedený termín pouze nabízí roční období vhodné pro jeho realizaci. Cena zájezdu odpovídá ceně naposledy realizované akce a může se tedy změnit. V případě zájmu skupiny alespoň 4 lidí vypíšeme řádný termín a nabídneme ho i dalším zájemcům. 

Pokud jste sami či menší skupinka než 4 osoby, dejte nám vědět, že máte o zájezd zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat okamžitě, jakmile bude předpoklad jeho uskutečnění. V každém případě opět platí, že je dobré své cesty plánovat s velkým časovým předstihem.

 

  • Počet dní
  • 14 dní
  • Cena zájezdu
  • 53 000 Kč
  • Cena letenky
  • 18 000 Kč
  • Celková cena
  • 71 000 Kč

Předběžný program zájezdu Uganda

Vhodný termín: červen, červenec

1. - 2. den: Přílet do Ugandy, večer návštěva představení tradiční hudby a tanců ze všech koutů Ugandy ve Ndere Centre v Kampale.

3. - 4. den: Ziwa Rhino Sanctuary  – pozorování nosorožců bílých, které lze vidět z bezprostřední blízkosti; NP Murchison Falls (největší a jeden z nejlepších NP v Ugandě) – trek za šimpanzy, klasické safari v savaně s pozorováním zvěře (sloni, antilopy, lvi, buvoli, apod.), plavba lodí po bílém Nilu (vodní ptactvo, hroši, krokodýli, příp. další zvířata) až k patě mohutného vodopádu Murchison Falls.

5. - 6. den: Celodenní přejezd do oblasti města Fort Portal, návštěva místního venkovského trhu, prohlídka místní vesnice s průvodcem, který nás seznámí s různými aspekty života místních lidí, Bigodi Wetland Sanctuary (procházka bažinatou oblastí na okraji NP Kibale s průvodcem) – pozorování množství ptáků a několika druhů primátů.

7. - 8. den: Queen Elizabeth NP –zastávka u Katwe Lake (kráterové slané jezírko), které bývalo hlavním zdrojem soli v Ugandě (šance vidět plameňáky); safari s šancí na další savanová zvířata, plavba po kanálu Kazinga mezi jezery George a Edward (údajně největší koncentrace hrochů v Africe a spousta druhů vodních ptáků, krokodýli, snad i sloni, buvoli, atd.). Ubytování na poloostrově Mweya, který je sám plný zvířat.

9. - 11. den: Celodenní přejezd do oblasti NP Bwindi a NP Mgahinga – Trek za gorilami horskými (podaří-li se zajistit permity) v trvání několika hodin až celý den – nezapomenutelný zážitek z blízkého setkání s těmito mohutnými tvory ohroženými vyhynutím. Celodenní procházka pralesem s průvodcem z lidu Batwa (pygmejové), původních primitivních obyvatel zdejších pralesů. Seznámíme se s tím, jak loví, rozdělávají oheň, jak si staví jednoduchá obydlí, dozvíme se něco o využití zdejších rostlin k jídlu, léčení, atd. a to vše od lidí nejpovolanějších.

12. - 13. den: NP Lake Mburo – během dlouhé cesty do hlavního města Kampaly zastavíme na jednu noc u jezera Mburo – v tomto NP se vyskytují druhy, které jinde v Ugandě nejsou k vidění vůbec nebo jen výjimečně (impaly, sitatungy, antilopy losí, zebry, vydry). Díky absenci lvů a slonů se vedle safari z auta naskýtá rovněž možnost na pěší safari a pozorování zvířat v okolí jezera. Noční safari (větší šance vidět zvířata, která jsou aktivní hlavně v noci).

14. den: Město Entebbe s mezinárodním letištěm. Prohlídka botanické zahrady s množstvím ptáků. Odlet do Dubaje a domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu z a na letiště, pronájem safari vozidel (vč. PHM) s místními řidiči po celou dobu zájezdu s výjimkou dne příletu a odletu, ubytování převážně v dvoulůžkových pokojích (příp. výjimečně v troj až čtyřlůžkových pokojích pro jednu rodinu) – typově pestré hotýlky nebo stylové chatky tzv. „bandas“, případně výjimečně i v trvale postavených stanech s postelemi (NP Lake Mburo ev. NP Murchison Falls) většinou s vlastním příslušenstvím. Snahou je, aby ubytování bylo co nejblíže přírodě (tj. buď přímo v NP nebo v bezprostřední blízkosti) nebo alespoň v příjemném prostředí. Dále vstupné na vystoupení v Ndere Centre, veškeré vstupy do NP a rezervací dle programu; záchranná stanice nosorožců; náklady na veškeré místní průvodce, kde jsou povinní nebo nezbytní dle programu; všechna safari dle výše uvedeného programu; permit na šimpanze; trek s lidmi Batwa; plavby lodí po kanálu Kazinga a po Nilu; vstupné do botanické zahrady v Entebbe, český průvodce po dobu pobytu v Ugandě, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Ugandské vízum (cca 50 USD v roce 2019), permit na gorily (cca 600 USD), případné další aktivity a vstupy nad rámec programu, stravu a pití (v některých případech bude snídaně v ceně ubytování), spropitné, cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 18 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR platí vízová povinnost. Víza zakoupíme na hraničních přechodech (50 USD v roce 2019).

Náročnost

Poznávací, jen málo náročný zájezd. Délka výletů (vycházek) od několika hodin po 1 den. Nejnáročnější je trek za gorilami a za lidmi Batwa.

Strava

Některá ubytování jsou se snídaní. Během některých výletů a safari si vezmeme jídlo na oběd s sebou buď formou balíčku z hotýlku, nebo si koupíme něco individuálně v obchůdku či na trhu. Jinak se budeme převážně stravovat individuálně v místních restauracích.

Ubytování

Bude zajištěno ubytování převážně v dvoulůžkových pokojích (příp. výjimečně v troj až čtyřlůžkových pokojích pro jednu rodinu) – typově pestré hotýlky nebo stylové chatky tzv. „bandas“, případně výjimečně i v trvale postavených stanech s postelemi (NP Lake Mburo ev. NP Murchison Falls), většinou s vlastním příslušenstvím.

Doprava

Pronajatá safari vozidla.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Další informace

Konkrétní časování programu a pořadí jednotlivých dnů a bodů programu se může měnit v závislosti na aktuální situaci a dostupnosti permitů na gorily a šimpanze. Při větší skupině může nastat problém se získáním permitů (např. permity na gorily a v některých lokalitách i na šimpanze se vydávají jen max. pro 8 lidí na den), v případě nutnosti může dojít pro tyto výjimečné případy k rozdělení skupiny.