Přihlásíte-li se na zájezd Filipíny – všechny pecky v jedné cestě, poznáte dokonale opravdu téměř všechny hlavní přírodní i historické krásy, které tato země nabízí. Jednotlivé bloky programu na sebe budou plynule navazovat, díky časové optimalizaci programu toho uvidíte mnohem více než u jiných zájezdů na Filipíny. Je to poctivý zájezd za poctivou cenu bez jakýchkoli vycpávek.

Filipíny poznávací a trekingový zájezd

 

 • Termíny
 • 11. 03. 2023 - 10. 04. 2023
 • Počet dní
 • 31 dní
 • Cena zájezdu
 • 59 500 Kč
 • Cena letenky
 • 25 000 Kč
 • Celková cena
 • 84 500 Kč

Předběžný program zájezdu Filipíny - všechny pecky v jedné cestě

1. – 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, mezipřistání, přílet do Manily, hlavního města Filipín. V závislosti na zakoupených letenkách (na době příletu) zahájíme prohlídku hlavního města nebo ji (pravděpodobněji) zcela necháme na pozdější dobu. Opevněné město Intramuros, pevnost Santiago, Casa Manila, nejstarší filipínský kostel San Augustín. Španělské koloniální domy, katedrála, budova radnice s hodinovou věží. Park Rizal s muzei, galeriemi a monumenty.

3. - 6. den: Ostrov Palawan. Z centrálního města Puerto Princessa se vydáme na výlet do podzemní řeky a krátkou procházku tropickou džunglí. Několik dnů v tomto úvodním bloku si ale především užijeme pohody a úžasných scenérií souostroví Bacuit poblíž městečka El Nido. Společně podnikneme nejkrásnější celodenní výlet - tzv. trasa C - spojený s možností báječného šnorchlování či koupání v oblasti plné sněhobílých plážiček, lagun a zátok, které svojí krásou snad předčí i známé oblasti jižního Thajska či severního Vietnamu. Ostrov Tapiutan, ostrov Matinloc a jeho Secret Beach a mnohé další neobjevené klenoty. Možnost dalšího výletu či odpočinku na pláži Corong Corong.

7. den: Návrat do Puerto Princesa a přelet da Cebu, uzlového bodu centrálního souostroví Visayas. Bazilika Minore del Santo Niňo, Magellanův kříž, výhledy z pevnosti San Pedro.

8. - 9. den: Přeplavba do města Tagbilaran na ostrově Bohol. Katedrála sv. Josefa. Celodenní výlet po ostrově: pohlednicová vyhlídka na „čokoládové kopce“, návštěva Tarsier centra, kde uvidíme maličké ohrožené opičky nártouny. Motýlí farma, možnost plavby na řece Loboc s obědem na lodi, rujnové staré kostely San Pedro v Lobocu a Baclayon. Možnost trávení volného času na nádherné pláži Alona na přilehlém ostrůvku Panglao.

10. - 12. den: Přeplavba na ostrov Negros do města Dumaguete. Výlety za přírodními krásami v okolí města - nádherný vodopád Casaroro, jeskynní komplex v Mabinay s úžasnou jeskyní Crystal Cave, národní park Twin Lakes s procházkou kolem jezera. Výlet na maličký ostrůvek Apo s nádherným šnorchlováním a téměř zaručeným pozorováním mořských želv.

13. - 14. den: Konečně cesta i místním busem - přes celý ostrov na sever do města Balocod. Katedrála sv. Sebastiána, autentické tržiště bez turistů, kulinářské Manokan Country, kde si dáme na společnou večeři místní pověstná kuřata. Městečko Silay s bohatou historií a zachovalými historickými domy místních cukrových baronů. Navštívíme dům Bernandino Jalandoni a možná i dům Hofileňa, můžeme se občerstvit v rovněž historickém domě, nyní luxusní pekárně El Ideal. Lodí přeplujeme na ostrov Panay do města Iloilo, odkud navštívíme trojici historických kostelů ve městech Miagao (UNESCO), Guimbal a Tigbauan.

15. - 16. den: Přelet zpět do Manily, pokračování či zahájení prohlídky hlavního města, viz výše. Setkání se s účastníky zájezdu "Filipíny - krásy ostrova Luzon", naopak rozloučení se s těmi, kteří nás opustí. Možnost výletu k sopečnému jezeru Taal s výstupem ke kráteru s brčálově zeleným jezírkem uprostřed. Pro zájemce o závěrečné nákupy obrovské centrum Robinson Plaza nebo dokonce ještě větší Asia Mall.

17. - 18. den: Pronajatým minivanem se vydáme na sedmidenní okruh severním Luzonem. První z mnoha nádherných vyhlídek. Podvečerní centrum Banaue a další den již celý den v kraji neskutečných tisíciletých rýžových teras, jednoho z divů světa. Oblast Hapao poblíž Banaue, krátký trek k maličkým termálům a vyhlídky, vyhlídky, vyhlídky.

19. - 20. den: Oblast Batad, vyhlídka na amfiteátr rýžových teras, vodopády Tappiyah. Přes další vyhlídky do města Bontoc s překvapivě zajímavým muzeem, docestování do Sagady, údolí ozvěn a visící rakve, pohřební místo Lumiang s dalšími rakvemi, fantastická procházka velkou jeskyní Sumaging.

21. - 22. den: Zeleninové terasy při průjezdu filipínskými Kordillerami, mumie poblíž Kabayanu, příjezd do NP Mount Pulag. Registrace, nocleh v rodinné ubytovně. Brzy ráno výstup na druhou nejvyšší filipínskou horu Mount Pulag, 2922m. Vystupujeme jen posledních cca 500 výškových metrů, 2,5-3 hodiny nahoru, o něco méně dolů. Přesun do městečka v blízkosti sopky Mount Pinatubo.

23. den: Brzy po ránu popojedeme do místa, kde vyměníme náš minivan za džípy, které nás dramatickým korytem řeky dopraví pod sopku Mount Pinatubo. Po asi hodinovém výstupu se před námi otevře úžasný kráter vyplněný jezerem. Návrat a cesta do Manily, rozloučení se s posádkou našeho minivanu, přesun nočním klimatizovaným busem do Legazpi.

24. den: Okolí města Legazpi, kterému dominuje dokonalý kužel sopky Mount Mayon, bezpochyby jedné z nejkrásnějších hor světa. Po dopoledním odpočinku zkusíme štěstí na třech vyhlídkách: Lignon Hill blízko centra, u kostela Daraga s nádhernou barokní čelní stěnou z vulkanické skály a u zříceniny kostela Cagsawa. Fotka zvonice s pozadím Mount Mayonu je symbolem celých Filipín.

25. den: Šesti až osmihodinový trek s místním průvodcem po úbočí Mayonu. Na vrchol nás nepustí, ale i trek do prvého a druhého tábora místy bujným porostem a poté lávovým korytem je velkým zážitkem.

26. den: S místní CK podnikneme výlet do Donsolu a zakusíme jeden z největších možných zážitků - šnorchlování se žraloky velrybími. Nebudeme-li mít velkou smůlu, je setkání s těmito obrovskými parybami téměř zaručeno. Návrat a noční přesun zpět do metropole.

27. - 28. den: Zasloužená závěrečná relaxace na plážích v okolí městečka Puerto Galera na ostrově Mindoro. Možnosti výletů na šnorchlování či potápění nebo jen prozkoumávání okolních pláží . Odpolední definitivně poslední návrat do Manily.

29. - 30. den: V závislosti na zakoupených letenkách a čase ještě krátký pobyt v Manile, pro zájemce o závěrečné nákupy obrovské centrum Robinson Plaza nebo dokonce ještě větší Asia Mall. Přesun na letiště, odlet a po nutných mezipřistáních návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Kompletní dopravu (bus, minivany, taxi, motorové tříkolky, jeepney) včetně letištních transferů, ubytování, českého průvodce, pojištění proti úpadku CK. Výlet v El Nido včetně oběda na pláži, výlet do podzemní řeky včetně oběda, večeři v Bacolodu. Zvolený výlet v okolí Legazpi včetně oběda, výlet na Mount Pulag, výlet na Mount Pinatubo. Upozornění: při týdenním okruhu severním Luzonem nezaručujeme ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a národních parků na Palawanu a Visayas (cca 40 USD), registrační a jiné poplatky, vstupné do NP i jiná při okruhu severním Luzonem (fixně 80 USD - vybere průvodce), strava (není-li uvedeno jinak), fakultativní výlety a vlastní aktivity (další celodenní výlet do okolí El Nida cca 40 USD, Taal Lake 40 USD, druhý celodenní výlet do okolí Legazpi 65 USD ), letištní poplatky (cca 200 Kč), pronájem vybavení pro šnorchlování, pojištění léčebných výloh stornopoplatků.

Letenky

Cena mezinárodní letenky a přeletů Manila - Puerto Princesa, Puerto Princesa - Cebu a Iloilo - Manila je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Dobrý den, píšeme Vám po návratu z cesty po Filipínách, kterou pořádala vaše cestovní kancelář. Náš dík patří panu Jindřichu Nebojsovi za to, jak byl celý zájezd dopředu naplánován, a za to jak celá akce bez problémů probíhala. Díky moc.

  Jana a Lucie