Vyslyšte volání dálek a podlehněte barvám a vůním tropického ráje Srí Lanky. Čeká vás nabitý program, který vám představí Cejlon (tak se tento pozoruhodný ostrov dříve nazýval) v celé své rozmanitosti a kráse.

Zájezd za unikátními památkami Srí Lanky

Prastaré stavby, nádherná příroda, exotika, relaxace… Cestování pohodlným minivanem, s polopenzí. Nebude se vám chtít domů!

  • Termíny
  • 05. 07. 2025 - 21. 07. 2025
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 36 000 Kč
  • Cena letenky
  • 26 000 Kč
  • Celková cena
  • 62 000 Kč

Předběžný program zájezdu Srí Lanka pohodově s polopenzí

1. – 2. den: Letecky do Colomba, odpočinek na pláži v Negombu.

3. den: Přesun do Anuradhapury, cestou zastávka  v hinduistickém komplexu u Chilow, Yapahuwa – trosky pevnosti ukryté v džungli (možný výstup na vrchol).

4. den: Mihintale – kolébka cejlonského buddhismus, Anuradhapura (UNESCO) – bývalé hlavní město mocné buddhistické říše, množství dágob (Ruvanvalisaya, Abhayagiri aj.), posvátný strom Bo (2000 let).

5. den: Přírodní rezervace Ritigala - zříceniny lesního kláštera z 9. století, mohutné stromy. Polonnaruwa (UNESCO) – středověké město se zbytky královských paláců. Uvidíte dágoby, monumentální sochy Buddhy vytesané ve skále.

6. den: Sigiriya – Lví skála (UNESCO) – královská sídelní pevnost postavená na vrcholku skály (skvělý výhled do krajiny), na freskách budete obdivovat krásky staré 1500 let, Dambulla (UNESCO) – buddhistický skalní chrám a všudypřítomné, všetečné opice. Na cestě do Kandy budeme zastavovat na několika místech. Nalanda – příklad míšení architektury buddhismu a hinduismu, tantrické výjevy, návštěva jedné z mnoha zahrad koření, Aluvihara – vyobrazení pekelných útrap hříšníků, Matale hinduistický chrám.

7. den: Kandy (UNESCO) – poslední hlavní město Sinhálců na břehu stejnojmenného jezera, chrám Dalada Maligawa ukrývá vzácnou relikvii – Buddhův zub. Trh s ovocem a kořením, Peradenyia – královská botanická zahrada, obří bambusy, strom s největší korunou na světě, vzácné seychelské palmy „Coco de mer“, večer možnost shlédnout představení kandyjských tanců.

8. den: Přejezd  do Pinnewalle - sloní sirotčinec (přes 60 slonů), krmení a koupání slonů. Dále malebnou kopcovitou krajinou oblastí čajových plantáží, návštěva továrny na zpracování čaje – seznámíte se s technologií výroby, přejezd do Dalhousie.

9. den: Časně ráno výstup na skalnatý vrchol Adam's Peak (2243 m) – poutní místo čtyř náboženství (dle křesťanství zde bylo první místo na Zemi, kam šlápl Adam vyhnaný z ráje), nezapomenutelný východ slunce, přejezd do Nuwara Eliya – sídelní místo Britů, cestou zastávky u vodopádů St. Clair a Devo, ochutnávka místních čajů v Tea centru.

10. den: Výlet po náhorní planině Horton Plains (2000 m) vyvstalé z džungle, túra na konci světa World's End – propast až 700 m hluboká, vodopád Baker's Falls, přejezd do Haputale  busem, ev. dle času jízda vlakem.

11. den: Fakultativní výjezd minivanem na Lipton´s Seat s čajovými plantážemi s nádhernými výhledy do okolí, městečko Ella, návštěva budhostického chrámu Dowa, přejezd z centrální hornaté části do nížiny, zastávky u vodopádů Ravana Ella a Diyaluma (plantáž kaučovníků, skořicovníků), Buduruvagala – majestátní plastiky vytesané do skály (s největší Buddhovou), lokalita s jezírky a množstvím ptáků, Tissamaharama – sídlo v jezernaté oblasti, dágoby, v podvečer výlet do Kataragamy – posvátné místo, Maha Devale.

12. den: Safari s džípy v NP Yala West – ráj zvířat (sloni, levharti, buvoli, prasata, krokodýli, opice, mangusty, pávi, sambaři a jeleni axis, orli, volavky, marabu aj.), přejezd pobřežím, Blow Hole – „mořský gejzír“, Wewurukannala – buddh. chrám s obrovskou sochou sedícího Buddhy, síň hrůzy, Dondra Head – nejjižnější cíp Srí Lanky s majákem.

13. den: Mirissa – zastávka na jedné z nejkrásnějších pláží, Galle – barokní holandská pevnost, koloniální architektura, maják, rybáři na tyčích, návštěva čajové továrny Virgin White Tea, želví farma, dojezd do letoviska Unawatuna nebo Hikkaduwa (zde 3× nocleh).

14. - 15. den: Koupání, relaxace, výlet do okolí (muzeum tsunami, muzeum a důl drahokamů, možnost plavby po laguně s mangrovy), dílna na výrobu tradičních masek v Ambalangodě, pozorování západu slunce.

16. - 17. den:  Přejezd pobřežím, skupiny kokosových palem spojených provazy – oblast výroby toddy (kvašený nápoj z květů palmy), bývalé hlavní město Colombo – prohl. hl. města, mešita Devatagaha, radnice, nákup. centrum Odel, chrám Seema Malaka na jezeru Beira, procházka okolím Fortu a obchodni čtvrť Pettah, odlet a návrat do ČR.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu mikrobusem s místním řidičem, ubytování (14× turistický hotel a penzion – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou klimatizace), stravování (14× polopenze), průvodce, informační materiály, veškerou organizaci akce. 

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do památek a NP, cestovní pojištění Generali - ČP, LV vč. covidu (528 Kč), karanténa v zahraničí (540 Kč), storno (780 Kč),  fakultativní akce, poplatky za povinné místní průvodce na některých lokalitách (cca 10 USD).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 26 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Aktuálně bez víza!

Služby za příplatek

Příplatek za single ubytování: 5500 Kč.

Náročnost

Zájezd je zcela nenáročný, vhodný pro každého. Výstup na Adam´s Peak není potřeba absolvovat.

Strava

V ceně zájezdu je polopenze (tzn. snídaně a večeře v místě ubytování nebo v blízkém restaurantu). Nápoje mimo kávu nebo čaj u snídaně nejsou v ceně. Ostatní stravování je podle individuální volby v restauracích nebo možnost nákupu potravin na tržištích a v obchodech.

Ubytování

Turistické hotely a ubytovny místního turistického standardu. Dvoulůžkové pokoje s větrákem a vlastním sociálním zařízením, někde klimatizace.

Doprava

Z Prahy do Colomba a zpět letecky, po ostrově pronajatými mikrobusy nebo menším autobusem s místními řidiči.