Vyslyšte volání dálek a podlehněte barvám a vůním tropického ráje Srí Lanky. Čeká vás nabitý program, který vám představí Cejlon (tak se tento pozoruhodný ostrov dříve nazýval) v celé své rozmanitosti a kráse.

Zájezd za unikátními památkami Srí Lanky

Prastaré stavby, nádherná příroda, exotika, relaxace… Cestování pohodlným minivanem, s polopenzí. Nebude se vám chtít domů!

  • Termíny
  • 26. 06. 2020 - 12. 07. 2020
  • Počet dní
  • 17 dní
  • Cena zájezdu
  • 32 000 Kč
  • Cena letenky
  • 17 000 Kč
  • Celková cena
  • 49 000 Kč

Předběžný program zájezdu Srí Lanka pohodově s polopenzí

1. – 2. den: Letecky do Colomba, odpočinek na pláži v Negombu.

3. den: Přesun do Anuradhapury, po cestě navštívíte Pinnewalle – sloní sirotčinec (více než 60 slonů), krmení a koupání slonů, Yapahuwa – trosky pevnosti ukryté v džungli (možný výstup na vrchol).

4. den: Mihintale – kolébka cejlonského buddhismus, Anuradhapura (UNESCO) – bývalé hlavní město mocné buddhistické říše, množství dágob (Ruvanvalisaya, Abhayagiri aj.), posvátný strom Bo (2000 let).

5. den: Polonnaruwa (UNESCO) – středověké město se zbytky královských paláců. Uvidíte dágoby, monumentální sochy Buddhy vytesané ve skále.

6. den: Sigiriya – Lví skála (UNESCO) – královská sídelní pevnost postavená na vrcholku skály (skvělý výhled do krajiny), na freskách budete obdivovat krásky staré 1500 let, Dambulla (UNESCO) – buddhistický skalní chrám a všudypřítomné, všetečné opice. Na cestě do Kandy budeme zastavovat na několika místech. Nalanda – příklad míšení architektury buddhismu a hinduismu, tantrické výjevy, návštěva jedné z mnoha zahrad koření, Aluvihara – vyobrazení pekelných útrap hříšníků, Matale hinduistický chrám.

7. den: Kandy (UNESCO) – poslední hlavní město Sinhálců na břehu stejnojmenného jezera, chrám Dalada Maligawa ukrývá vzácnou relikvii – Buddhův zub. Trh s ovocem a kořením, Peradenyia – královská botanická zahrada, obří bambusy, strom s největší korunou na světě, vzácné seychelské palmy „Coco de mer“, večer možnost shlédnout představení kandyjských tanců.

8. den: přejezd malebnou kopcovitou krajinou oblastí čajových plantáží, návštěva továrny na zpracování čaje – seznámíte se s technologií výroby, přejezd do Dalhousie.

9. den: časně ráno výstup na skalnatý vrchol Adam's Peak (2243 m) – poutní místo čtyř náboženství (dle křesťanství zde bylo první místo na Zemi, kam šlápl Adam vyhnaný z ráje), nezapomenutelný východ slunce, přejezd do Nuwara Eliya – sídelní místo Britů, cestou zastávky u vodopádů St. Clair a Devon.

10. den: výlet po náhorní planině Horton Plains (2000 m) vyvstalé z džungle, túra na konci světa World's End – propast až 700 m hluboká, vodopád Baker's Falls, přejezd přes Haputale do městečka Ella – scénická krajina s čajovými plantážemi a rýžovými políčky.

11. den: přejezd z centrální hornaté části do nížiny, zastávky u vodopádů Ravana Ella a Diyaluma (plantáž kaučovníků), Buduruvagala – majestátní plastiky vytesané do skály (s největší Buddhovou), lokalita s jezírky a množstvím ptáků, Tissamaharama – sídlo v jezernaté oblasti, dágoby, v podvečer výlet do Kataragamy – posvátné místo, Maha Devale.

12. den: safari s džípy v NP Yala West – ráj zvířat (sloni, levharti, buvoli, prasata, krokodýli, opice, mangusty, pávi, sambaři a jeleni axis, orli, volavky, marabu aj.), přejezd pobřežím, Blow Hole – „mořský gejzír“, Wewurukannala – buddh. chrám s obrovskou sochou sedícího Buddhy, síň hrůzy, Dondra Head – nejjižnější cíp Srí Lanky s majákem.

13. - 15. den: Mirissa – relaxace na pláži, rybáři na tyčích, zastávka v letovisku Unawatuna nebo Hikkaduwa (zde 3× nocleh) – koupání, relaxace, pozorování západu slunce, výlet do Galle – barokní holandská pevnost, koloniální architektura, maják.

16. - 17. den: přejezd pobřežím, výlet do Ambalangody – tradiční dílny na výrobu masek, možnost návštěvy želví farmy, skupiny kokosových palem spojených provazy – oblast výroby toddy (kvašený nápoj z květů palmy), hlavní město Colombo – prohl. hl. města, mešita Devatagaha, radnice, nákup. centrum Odel, chrám Seema Malaka na jezeru Beira, procházka okolím Fortu a obchodni čtvrť Pettah, odlet a návrat do ČR, na závěr možnost fakult. prodloužení pobytu u moře, ev. možnost návštěvy Dubaje (při letech se společností Emirates, víza zrušena).

 

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu mikrobusem s místním řidičem, ubytování (14× turistický hotel a penzion – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), stravování (14× polopenze), průvodce, informační materiály, veškerou organizaci akce, cestovní pojištění LV a pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum (900 Kč), vstupy do památek a NP, pojištění stornopoplatků (780 Kč), fakultativní akce, výlet terénním vozem do NP Yala (cca 40 USD), poplatky za povinné místní průvodce na některých lokalitách (cca 10 USD).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 17 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Vízum - registrace - je potřeba zajistit předem. Cena 900 Kč.

Služby za příplatek

Příplatek za single ubytování: 4500 Kč.

Náročnost

Zájezd je zcela nenáročný, vhodný pro každého. Výstup na Adam´s Peak není potřeba absolvovat.

Strava

V ceně zájezdu je polopenze (tzn. snídaně a večeře v místě ubytování nebo v blízkém restaurantu). Nápoje mimo kávu nebo čaj u snídaně nejsou v ceně. Ostatní stravování je podle individuální volby v restauracích nebo možnost nákupu potravin na tržištích a v obchodech.

Ubytování

Turistické hotely a ubytovny místního turistického standardu. Dvoulůžkové pokoje s větrákem a vlastním sociálním zařízením, někde klimatizace.

Doprava

Z Prahy do Colomba a zpět letecky, po ostrově pronajatými mikrobusy nebo menším autobusem s místními řidiči.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 780 Kč.