Navštivte Bhútán, staňte se jedním z těch, kdo zažijí kouzlo jedné z nejtajemnějších zemí na světě – poslední „Shangri La“. Budete očitými svědky toho, jak se toto středověké království pokouší připojit se k modernímu světu, a zároveň ponechat si svoji odlišnou a úžasnou kulturní identitu.

Kouzelným Bhútánem na motocyklu Royal Enfield

Bhútán nabízí příležitost spatřit jiný způsob života, alternativní vizi toho, co je v životě skutečně důležité. Charismatický Royal Enfield je nejlepší dopravní prostředek k jedinečnému poznání této svébytné země.

  • Termíny
  • 30. 03. 2019 - 14. 04. 2019
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 110 000 Kč
  • Cena letenky
  • 20 000 Kč
  • Celková cena
  • 130 000 Kč

Předběžný program zájezdu Sikkim a Bhútán - Zemí hřmícího draka na motorce

1. den: Přílet do Bagdogra/Siliguri.

2. – 3. den: Jízda vede podél hranic s Nepálem a územím čajových plantáží směrem k Darjeelingu, absolvujeme sjezd plný zatáček, abychom pak zase šplhali do kopců ke klášteru Pemayangtse a do městečka Pelling.

4. – 5. den: Historické město Yuksom a posvátné jezero Khecheopalri, silničkami se spoustou klesání a stoupání jako na horské dráze do buddhistického kláštera v Rumtek.

6. – 7. den: Po staré hedvábné stezce do Gangtoku – hlavní město Sikkimu, následně do Kalimpongu. Sjezd k pláním, mezi plantážemi Assamu do Bhútánu.

8. – 9. den: Výjezd z 200 m v Phuentsholing do 2000 m v Paro, návštěva velkolepého kláštera Tygří doupě.

10. - 11. den: Výjezd do nejvyššího místa naší cesty sedla Cheli La pass 3 780 m. Sjezd do hlavního města Bhutánu – Thimphu. Výjezd do sedla Dochu La 3 100 m, v údolí Phunaka navštívíme Phunaka Dzong a pokračujeme do Trongsar.

12. – 13. den: Návštěva Trongsar Dzong a další nádherná jízda do duchovního srdce Bhútánu – údolí Bumthang a do města Jakar. Jeden z vrcholů našeho programu NP Thrumsig La nás zavede do zapadlé části východního Bhútánu a města Mongaru.

14. – 15. den: Cestou Drametsi přes Kori La a piniovými lesy podél Yadi přijedeme do Tashigang. Poslední den jízdy Bhútánem sjedeme zpět do nížin Samdrup Jongkhar ve výšce 200 m.

16. – 17. den: Posledních 130 km jízdy do Guwahati. Přelet do ČR.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Ubytování s polopenzí, veškerá povolení, pronájem motocyklů, doprovodné auto, indický mechanik, český a místní průvodce, PHM, mapy, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Obědy, nápoje, škody na motorce (způsobené havárií nebo nesprávným používáním), indické vízum 48 EUR, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 20 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Indické vízum - vyřizuje se elektronicky měsíc až 14 dní před odletem, cena 48 EUR.

Náročnost

1

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.