Pouze dva týdny i letos – vycházíme vstříc těm, kteří chtějí vidět nejznámější památky Peru a více dovolené si nemohou dovolit.

GARANTOVANÝ ZÁJEZD - JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN. Informujte se na naše další zájezdy do Peru v roce 2019.

Pro ty z Vás, kteří by měli zájem také o treking v Peru, nabízíme týdenní prodloužení v Bílých Kordillerách za cenu 9000 Kč. Toto prodloužení jedeme i s minimálním počtem klientů.

 

  • Termíny
  • 08. 09. 2018 - 23. 09. 2018
  • Počet dní
  • 16 dní
  • Cena zájezdu
  • 29 500 Kč
  • Cena letenky
  • 27 000 Kč
  • Celková cena
  • 56 500 Kč

Předběžný program zájezdu To nejlepší z letního Peru

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, následující den přílet do Limy. V případě času zahájení prohlídky hlavního města. Prohlídka nejdůležitějších staveb církevních (Katedrála, kostel sv. Františka) a světských (Plaza de Armas – vládní budova, koloniální paláce, např. Palacio Torre Tagle). Národní archeologické muzeum. Odpoledne odjezd do Pisca. ubytování, večerní volno.

4. den: Pisco: pronajatým vozem na poloostrov Paracas, odtud vyhlídková plavba kolem ostrovů Islas Ballestas s pozorováním bohaté místní fauny a s výhledem na proslulý El Candelabre – obrazec trojzubce na skále na pobřeží. Předvečerní odjezd do Nazcy.

5. den: Nazca – tajemné obrazce v poušti, levnější výlet na vyhlídkovou věž nebo pro zájemce možnost dražšího vyhlídkového letu. Hřbitov Chauchilla s indiánskými mumiemi, továrničky na keramiku či zlato. Večer odjezd do Cuzca.

6. - 9. den: Cuzco – prohlídka města a jeho nejbližšího okolí – incké pevnosti několik kilometrů na sever od Cuzca – Sacsayhuamán, Puca Pucara, Qenco a Tambomachay. Vlastní Cuzco – hlavní město říše Inků – pozůstatky inckých kamenných zdí, katedrála, náměstí Plaza de Armas, kostely La Compania, La Merced a další, Santo Domingo a pozůstatky hlavního inckého paláce Coricancha, muzea,… Vesnice Chinchero, úchvatné pevnosti Pisco a Ollantaytambo. Vláčkem a autobusem na Machu Picchu, prohlídka, návrat do Cuzca.

10. – 11. den: Puno a jezero Titicaca – peruánská strana. Mohyly Sillustani, výlet po jezeře Titicaca na plovoucí rákosové ostrovy Islas Uros.

12. - 14. den: „Bílé“ město Arequipa, klenot koloniální architektury. Zahájení prohlídky nebo relaxace v některé z hospůdek na překrásném náměstí. Klášter Santa Catalina, jedna z nejvýznamnějších církevních památek Jižní Ameriky, katedrála, kostel La Compaňía…, Dvoudenní výlet autobusem k nejhlubšímu kaňonu na světě Colca, ochutnávka koky a čaje z koky, přejezd přes 4800 m vysoké sedlo, koupel v termálních lázních v Chivay. Pozorování kondorů v místě známém jako Cruz del Condor.

15. – 16. den: Lima – dokončení prohlídky města, všechno, co se na začátku nestihlo nebo co si budete přát. Volno na poslední nákup dárků, přeprava na letiště, odlet a návrat domů.


Tento zájezd si lze prodloužit o týdenní trekingové rozšíření v Bílých Kordillerách:

15. – 16. den: Lima – v případě času dokončení prohlídky města, volno na poslední nákup dárků, přeprava na letiště, odlet a návrat domů nebo přesun na sever do Bílých Kordiller, do města Huaraz, úvodní prohlídka města a okolí.

17. - 20. den: Trek Santa Cruz, považovaný za nejkrásnější v Bílých Kordillerách. Dostatečně aklimatizovaní díky rozumnému dosavadnímu programu se vydáme nahoru údolím Santa Cruz (s výhledy na Alpamayo) přes horské louky kolem Laguna Chica a Grande až k pasu Punta Union 4750 m . Užasneme při pohledech na majestátní Tauliraju a v průsmyku si vychutnáme mimo jiné i pohledy na Chacraraju, Huandoy a Huascarán.

21. den: Rezervní den, možnost fakultativního výletu z Huarazu např. na ledovec Pastoruri a do oblasti výskytu největší byliny na světě, 12 metrů vysoké bromélie Puya Raimondii. Večerní odjezd do Limy.

22. - 23. den: Dle času prohlídka města, přesun na letiště a odlet. Návrat do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Hromadnou pozemní dopravu po Peru v rámci popsaného programu, ubytování,  kompletní organizaci a zajištění akce, průvodce, pojištění CK proti úpadku. Cena za týdenní rozšíření v Bílých Kordilerách je 9 000 Kč.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy, let v Nazce, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 27 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Náročnost

Úvodní poznávací část je zcela nenáročná, určená pro každého. Zájemci o týdenní prodloužení v Bílých Kordillerách by měli být již zkušení vysokohorští turisté, kteří zvládnou několikadenní trek s vybavením na zádech a nadmořskou výšku do necelých 5000 m.n.m.

Strava

Individuální stravování v restauracích, na tržištích apod. Na treku během prodloužení individuální vaření z nakoupených potravin.

Ubytování

Ubytování v našich osvědčených hotýlcích, některé jsou se snídaní nebo je možno si ji na místě připlatit. Na trek je potřeba vlastní stan.

Doprava

Kombinace hromadné místní a dálkové dopravy (přesuny) s pronajatou dopravou (výlety).

Vybavení

Zájemci o trekové prodloužení budou potřebovat stan, karimatku, spací pytel (komfort 0°C), vařič, dobrou trekovou obuv, pláštěnku.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.