Pouze dva týdny i letos – vycházíme vstříc těm, kteří chtějí vidět nejznámější památky Peru a více dovolené si nemohou dovolit.

Pro ty z Vás, kteří by měli zájem si poznávací pobyt v Peru prodloužit, nabízíme ještě týden navíc  pod názvem: Archeologické pecky severního Peru. Toto prodloužení vzniklo na základě naší průzkumné cesty v roce 2018 a bylo  následně realizováno s klienty ve standardním zájezdu v roce 2019.

 

 • Termíny
 • 01. 09. 2024 - 16. 09. 2024
 • 01. 09. 2024 - 23. 09. 2024
 • Počet dní
 • 16 dní
 • 23 dní
 • Cena zájezdu
 • 39 500 Kč
 • 54 500 Kč
 • Cena letenky
 • 25 000 Kč
 • 25 000 Kč
 • Celková cena
 • 64 500 Kč
 • 79 500 Kč

Předběžný program zájezdu To nejlepší z letního Peru

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, následující den přílet do Limy. V případě času zahájení prohlídky hlavního města. Prohlídka nejdůležitějších staveb církevních (Katedrála, kostel sv. Františka) a světských (Plaza de Armas – vládní budova, koloniální paláce, např. Palacio Torre Tagle). Národní archeologické muzeum. Odpoledne odjezd do Paracasu, ubytování, večerní volno.

4. den: Paracas: vyhlídková plavba kolem ostrovů Islas Ballestas s pozorováním bohaté místní fauny a s výhledem na proslulý El Candelabre – obrazec trojzubce na skále na pobřeží. Předvečerní odjezd do Nazcy.

5. den: Nazca – tajemné obrazce v poušti, levnější výlet na vyhlídkovou věž nebo pro zájemce možnost dražšího vyhlídkového letu. Hřbitov Chauchilla s indiánskými mumiemi, továrničky na keramiku či zlato. Večer odjezd do Cuzca.

6. - 9. den: Cuzco – prohlídka města a jeho nejbližšího okolí – incké pevnosti několik kilometrů na sever od Cuzca – Sacsayhuamán, Puca Pucara, Qenco a Tambomachay. Vlastní Cuzco – hlavní město říše Inků – pozůstatky inckých kamenných zdí, katedrála, náměstí Plaza de Armas, kostely La Compania, La Merced a další, Santo Domingo a pozůstatky hlavního inckého paláce Coricancha, muzea,… Vesnice Chinchero, úchvatné pevnosti Pisco a Ollantaytambo. Vláčkem a autobusem na Machu Picchu, prohlídka, návrat do Cuzca.

10. – 11. den: Puno a jezero Titicaca – peruánská strana. Mohyly Sillustani, výlet po jezeře Titicaca na plovoucí rákosové ostrovy Islas Uros.

12. - 14. den: „Bílé“ město Arequipa, klenot koloniální architektury. Zahájení prohlídky nebo relaxace v některé z hospůdek na překrásném náměstí. Klášter Santa Catalina, jedna z nejvýznamnějších církevních památek Jižní Ameriky, katedrála, kostel La Compaňía…, Dvoudenní výlet autobusem k nejhlubšímu kaňonu na světě Colca, ochutnávka koky a čaje z koky, přejezd přes 4800 m vysoké sedlo, koupel v termálních lázních v Chivay. Pozorování kondorů v místě známém jako Cruz del Condor..

15. – 16. den: Lima – dokončení prohlídky města, všechno, co se na začátku nestihlo nebo co si budete přát. Volno na poslední nákup dárků, přeprava na letiště, odlet a návrat domů.


Tento zájezd si lze prodloužit o týdenní poznávací rozšíření na severu Peru:

Archeologické pecky severního Peru

Novinka v naší nabídce. Po letošním návratu a nové průzkumné cestě Vám po mnoha letech opět nabízíme možnost tohoto výjimečného týdenního dodatku k našemu klasickému zájezdu.

Délka: 7 dní. Cena: 15 000 Kč. Počet účastníků: min. 3 (cena při 2 klientech 19 500 Kč), náročnost: 1 - 2

Týden je určen zejména pro milovníky starých civilizací – a severní Peru bylo kolébkou mnoha z nich. Poznáte především největší dochované památky kultur Chachapoyas, Moche a Chimú. Tento dodatek je náročný zejména cestovatelsky (dva dlouhé a jeden velmi dlouhý přesun, z toho dvakrát v noci, ale vše pohodlnými luxusními busy), po fyzické stránce je vhodný téměř pro každého, túru k vodopádu Gocta není nutno absolvovat v celé délce.

1. – 2. den: Odpolední odjezd z Limy, celých 22 - 24 hodin strávíme nejdelším autobusovým přejezdem do Chachapoyas. Vystoupíme v Pedro Ruiz a podnikneme výlet k vodopátu Cataracta de Gocta, 5. nejvyššímu vodopádu světa.

3. den: Karaíta – mimořádné pohřební místo, šest sarkofágů ve stěně skalního útesu. Délka pochodu cca 2 x 45 minut. V případě času ještě blízká jeskyně Caverna de Quiocta.

4. den:  Kuelap – místo, jemuž je rivalem pouze Machu Picchu. Ohromující sedmisetmetrové opevnění a spousta většinou kruhovitých staveb uvnitř. Místo navštívíme za pomoci supernové lanovky klenoucí se nad hlubokým údolím. Leymebamba – malé, ale výstavní muzeum mapující kultury zdejší oblasti – vrcholem jsou desítky mumií z Laguna de las Condores. Noční přejezd do Chiclaya.

5. den:  Chiclayo. Nepatrně volnější den naplněný unikátním zážitkem – v muzeu Tumbas Reales de Sipán v blízkém Lambayequé uvidíme neskutečný poklad – vše co bylo vykopáno během objevu století v královské hrobce Sipánu v roce 1987. A navštívíme samozřejmě i místo objevu – samotný Sipán.

6. - 7. den: Brzy ráno přejezd do Trujilla, odpoledne a další den ráno návštěva mimořádných památek v okolí města. Chan Chan – největší předkolumbovské město Ameriky, největší hliněné město světa. Huaca del Sol y de la Luna – chrámy slunce a měsíce – ještě o 700 let starší památky kultury Moche. Odpoledním busem návrat do Limy, pozdě večer příjezd a poslední noc v Peru před odletem domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Hromadnou pozemní dopravu po Peru v rámci popsaného programu, ubytování,  kompletní organizaci a zajištění akce, průvodce, pojištění CK proti úpadku. Cena za týdenní poznávací rozšíření v severním Peru je 15000 Kč (při min. 3 klientech).

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy, let v Nazce, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Služby za příplatek

Možnost týdenního prodloužení na severu Peru za cenu 15000 Kč při počtu min. 3 klientů. 

Pokud požadujete samostatný pokoj, je to možné za single příplatek 4000 Kč. Jinak u tohoto zájezdu běžně doobsazujeme.

Náročnost

Úvodní poznávací část je zcela nenáročná, určená pro každého. Týdenní poznávací prodloužení na severu Peru je trochu náročnější cestovatelsky (náročnost 1 - 2), je nutno počítat s delšími přesuny.

Strava

Individuální stravování v restauracích, na tržištích apod. 

Ubytování

Ubytování v našich osvědčených hotýlcích, některé jsou se snídaní nebo je možno si ji na místě připlatit. 

Doprava

Kombinace hromadné místní a dálkové dopravy (přesuny) s pronajatou dopravou (výlety).

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala poděkování za organizaci zájezdu do Peru. Bylo to fakt super a můj velký obdiv má hlavně naše průvodkyně Lenka Hrabalová. Jak perfektně s klidem a přehledem zvládala organizaci naší věkově různorodé skupiny - měla s námi obrovskou trpělivost, což je obdivuhodné, vhledem k jejímu mladému věku. A její znalosti o Peru - nejen dějiny, ale i jiné zajímavosti - zkrátka na jedničku s hvězdičkou. Ještě jednou moc díky Vám všem.

  Zdena Darmonovová

 • Dobrý den, v září jsme se zúčastnily zájezdu do Peru, který byl dlouho naším snem. Sen se splnil na 100 %, dojmy, zážitky a poznání budou navždy v našich srdcích. Zájezd byl perfektně zorganizovaný, komunikace s vaší CK vždy rychlá a stoprocentní. Obrovský podíl na úspěšnosti zájezdu připadá naší průvodkyni Lence Hrabalové. Znovu jí děkujeme za profesionalitu, rozvahu, chladnou hlavu, znalosti i empatii k nám všem.

  Spokojené klientky Lenka Havlíčková a Hana Kopáčová