Peru poznávací - to nejlepší ze země Inků

Pouze dva týdny i letos – vycházíme vstříc těm, kteří si více volna nemohou dovolit.

Poznávací zájezd do Peru

Zájezd si lze prodloužit o trekkingové rozšíření v Bílých Kordillerách. Celý čtyřtýdenní program pro všestranné milovníky poznání i horské turistiky najdete také na našich stránkách.

 

 • Termíny
 • 25. 05. 2024 - 09. 06. 2024
 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 39 500 Kč
 • Cena letenky
 • 25 000 Kč
 • Celková cena
 • 64 500 Kč

Předběžný program zájezdu Peru poznávací - to nejlepší ze země Inků

1. - 3. den: Odlet z Prahy nebo Vídně, následující den přílet do Limy. V případě času zahájení prohlídky hlavního města. Prohlídka nejdůležitějších staveb církevních (Katedrála, kostel sv. Františka) a světských (Plaza de Armas – vládní budova, koloniální paláce, např. Palacio Torre Tagle). Národní archeologické muzeum. Odpoledne odjezd do Paracasu. ubytování, večerní volno.

4. den: Paracas: vyhlídková plavba kolem ostrovů Islas Ballestas s pozorováním bohaté místní fauny a s výhledem na proslulý El Candelabre – obrazec trojzubce na skále na pobřeží. Předvečerní odjezd do Nazcy.

5. den: Nazca – tajemné obrazce v poušti, levnější výlet na vyhlídkovou věž nebo pro zájemce možnost dražšího vyhlídkového letu. Hřbitov Chauchilla s indiánskými mumiemi, továrničky na keramiku či zlato. Večer odjezd do Cuzca.

6. - 9. den: Cuzco – prohlídka města a jeho nejbližšího okolí – incké pevnosti několik kilometrů na sever od Cuzca – Sacsayhuamán, Puca Pucara, Qenco a Tambomachay. Vlastní Cuzco – hlavní město říše Inků – pozůstatky inckých kamenných zdí, katedrála, náměstí Plaza de Armas, kostely La Compania, La Merced a další, Santo Domingo a pozůstatky hlavního inckého paláce Coricancha, muzea,… Vesnice Chinchero, úchvatné pevnosti Pisco a Ollantaytambo. Vláčkem a autobusem na Machu Picchu, prohlídka, návrat do Cuzca.

10. – 11. den: Puno a jezero Titicaca – peruánská strana. Mohyly Sillustani, po jezeře Titicaca na plovoucí rákosové ostrovy Islas Uros.

12. - 14. den: „Bílé“ město Arequipa, klenot koloniální architektury. Zahájení prohlídky nebo relaxace v některé z hospůdek na překrásném náměstí. Klášter Santa Catalina, jedna z nejvýznamnějších církevních památek Jižní Ameriky, katedrála, kostel La Compaňía…, Dvoudenní výlet autobusem k nejhlubšímu kaňonu na světě Colca, ochutnávka koky a čaje z koky, přejezd přes 4800 m vysoké sedlo, koupel v termálních lázních v Chivay. Pozorování kondorů v místě známém jako Cruz del Condor.

15. – 16. den: Lima – návrat do hlavního města, dokončení prohlídky města, poslední nákupy dárků, přeprava na letiště, odlet a návrat domů.

Cena zájezdu zahrnuje

Hromadnou pozemní dopravu po Peru v rámci popsaného programu, ubytování,  kompletní organizaci a zajištění akce, průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy, let v Nazce, stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena mezinárodní letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 25 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Náročnost

Zcela nenáročný poznávací zájezd určený pro každého.

Strava

Individuální stravování v restauracích, na tržištích apod.

Ubytování

Ubytování v našich osvědčených hotýlcích, některé jsou se snídaní nebo je možno si ji na místě připlatit.

Doprava

Kombinace hromadné místní a dálkové dopravy (přesuny) s pronajatou dopravou (výlety).

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Dobrý den, moc děkuji za uspořádání našeho zájezdu do Peru - bylo to super, moc se mi taky líbila Lenka Hrabalová - je to moc zajímavá osůbka! Teď bohužel už v pracovní realitě denně vzpomínám,Peru mne hodně oslovilo. Pokud budeme mít čas a pracovní možnosti, určitě bychom s Vámi zase rády někam vyjely!!! Ještě jednou za vše díky a moc zdravím!

  Ivana Halačková

 • Dovolte mi, abych vyjádřila své velké poděkování za zážitky a zkušenosti, které mi přinesla poznávací cesta do Peru realizována prostřednictvím CK Rajbas v minulých 2 týdnech. V teto souvislosti musím zejména vyzdvihnout práci a přístup Vaši delegátky , slečny Lenky Hrabalove, která nás nejen celou cestu zásobovala informacemi, fakty a zajímavostmi o místech, která jsme navštívili, ale zájmena - a toho si já vážím mnohem více - dokázala svoji osobnosti sjednotit celou skupinu účastníků a prokázala velkou profesionalitu v "krizových" chvílích - např. dokázala zajistí chodící berle pro jednu z účastníc poté, kdy si zlomila kotník a v nemocnici ji berle odmítli vydat. Lenka byla vždy ochotna pomoci a poradit, nabídnout připadne alternativní řešení atd. Každopádně cesta s Vaši CK byla moc přínosná a věřím, ze snad ne poslední. Některé nápady na zlepšení či snad transparentnějsi komunikaci co do programu, jsem předala Lence osobně, tak věřím, ze je bude tlumočit.

  Dana Dudová

 • Dobrý podvečer, tak konečně jsem se dostala k tomu, abych Vám poděkovala za uskutečněný zájezd. Téměř každý den si vzpomenu na nějakou událost, kterou jsme prožili v Peru . Přeji Vám ať se daří alespoň tak jako doposud :), s pozdravem

  Soňa Hořinková

 • Dobrý den, byl jsem donucen napsat tento email, protože takovou dovolenou musím opravdu pochválit. Za super organizaci od počátku až po návrat si zasloužíte plný počet hvězdiček při jakémkoli hodnocení. Byl to neskutečný zážitek a ta nejlepší dovolená, na které jsem dosud byl (bylo jich celkem hodně). Péče naší průvodkyně Lenky byla skvělá a nedá se jejímu přístupu vůbec nic vytknout. Byl jsem zkrátka nadšený a hlavně spokojený. Velké DĚKUJI.

  Jaroslav Dressler

 • Dobrý den, vrátila jsem se před týdnem z Peru velice nadšená. Vámi pořádaný zájezd byl perfektně připravený, bez jediného hluchého místa a díky mimořádně zdatné, příjemné a vzdělané průvodkyni Lence Hrabalové i perfektně zrealizovaný. Moc děkuji a ať se vám v podnikání daří.

  Věra Balašová

 • Dobrý den, dostávám se k tomu trochu se zpožděním, ale chtěla bych Vám poděkovat za úžasnou dovolenou. Skvěle zorganizovaný zájezd, profesionální průvodkyně, Peru je opravdu nádherná země, těžko bychom hledali nějakou chybu! Doufám, že se mi v budoucnu podaří se s vaší CK ještě někam vydat.

  Markéta Vlachová

 • Dobrý den, posílám hodnocení k vámi organizovanému zájezdu ve dnech 7.5. – 22.5.2017 - zájezd Peru poznávací - to nejlepší ze země Inků. Úžasné zážitky, perfektní průvodkyně Lenka Hrabalová, prima parta, prostě splněný sen. Moc děkuji, je to nezapomenutelná dovolená.

  Ilona Jaklovská

 • Dobrý den, chtěli bychom poděkovat za výborně připravený a zorganizovaný zájezd do Peru. Hlavě pochválit naši průvodkyni Lenku Hrabalovou, díky níž jsme zažili nezapomenutelnou dovolenou, plnou krásných zážitků. Všem ostatním můžeme jen doporučit.

  Láďa a Terezka