Téměř každý chce vystoupit na nejvyšší horu Ameriky, Aconcaguu. V jejím stínu tak nespravedlivě zůstávají mnohé další, jen o málo nižší vrcholy, kde se setkáte jen se zlomkem lidí, nebo tam dokonce budete úplně sami. Takový bude i tento zájezd, který vám nabízíme jako jednu z alternativ k výstupu na Aconcaguu.

Argentina - Llullaillaco 6739 m a Antofalla 6440 m

Vedoucím zájezdu bude zkušený RNDr. Jindřich Nebojsa, který se v této jeho oblíbené oblasti cítí skutečně jako doma a vystoupil zde postupně již na šest z deseti nejvyšších hor Ameriky. Jeho posledními akcemi v oblasti byly úspěšné výstupy na Incahuasí 6621 m a Walter Penck 6670 m v roce 2024, Mercedario 6701 m v únoru 2023 a Ojos del Salado 6894 m v březnu 2022, kterým dokončil velkou americkou trojkorunu: Aconcagua, Ojos a Pissis. Jede sem již po mnohokráte a celou oblast dobře zná - tak dobře, jako pravděpodobně nikdo jiný v naší zemi. Chcete-li alespoň jednou v životě vystoupit na opravdu vysoký kopec nad 6500m, pak nyní je k tomu ideální a možná již poslední příležitost.

 

 

 • Termíny
 • 23. 03. 2025 - 13. 04. 2025
 • Počet dní
 • 22 dní
 • Cena zájezdu
 • 39 500 Kč
 • Cena letenky
 • 30 000 Kč
 • Celková cena
 • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Argentina - Llullaillaco 6739 m a Antofalla 6440 m, nejvyšší archeologická naleziště světa

1. – 4. den: Letecky z Prahy nebo Vídně s přestupem v některém evropském městě a poté pravděpodobně v Buenos Aires do Salty. Po příletu do Salty krátká prohlídka centra města, nákup bomb do plynových vařičů, výměna peněz, nákup jízdenek, nocleh. Vypůjčení nejméně dvou aut 4 x 4 a zahájení aklimatizace. V případě ideálního leteckého spojení zahájíme aklimatizační proces výletem do Purmamarcy a Tilcary v překrásné oblasti Quebrada de Humahuaca.

5. - 10. den: Aklimatizační (pro úspěšný výstup velmi důležitá) část zájezdu. Celou dobu se již budeme pohybovat v minimálně osídlené oblasti argentinského „divokého západu“. Krásnou krajinou barevných hor porostlou obřími kaktusy přejedeme do městečka San Antonio de los Cobres, 3775 m a navštívíme i úžasný most Viaducto de Polvorilla, 4220 m, kde končí slavná železniční trať Tren a las Nubes. V rámci aklimatizace se poté pokusíme vystoupit na vrchol Cerro Tuzgle, 5486 m a v případě času a možnosti i na šestitisícový vrchol Volcán Socompa 6051 m (tato hora leží přímo na státní hranici a je možné, že nám výstup nebude povolen a navíc to ani časově nebude možné, proto jako nám základní aklimatizační vrchol poslouží Cerro Tuzgle a oblast Volcánu Socompa a dalších tří šestitisícových vrcholů – Cerro Salin, Cerro Pular a Cerro Aracar - pouze logisticky prozkoumáme a zjistíme možnosti pro případný další výlet v této oblasti)

11. – 14. den: Pokus o výstup na Volcán Llullaillaco, 6739 m. Naše výstupová trasa povede z méně často navštěvované argentinské strany, která je ovšem z archeologického hlediska tou jednoznačně zajímavější. Nachází se zde pozůstatky několik míst z doby říše Inků a titul nejvyšší archeologické místo světa je zcela oprávněný – v roce 1999 byly ve výšce 6730 metrů nad mořem objeveny mumie tří inckých dětí, obětovaných zde bohům.

15. – 18. den: Pokus o výstup na Llullaillaco je hlavním cílem našeho zájezdu, ale pokud se vše bude dařit podle uvedeného harmonogramu (a pouze v tomto případě), využijeme zbylého času a pokusíme se ještě navštívit oblast jedné z nejodlehlejších hor v Andách a vystoupit na její vrchol – na horu Volcán Antofalla, 6440 m vysokou, přímo na jejímž vrcholu se také nacházejí rozsáhlé incké ruiny.

19. – 22. den: Návrat do Salty, vrácení aut, odlet s přestupy pravděpodobně v Buenos Aires a v některé evropské metropoli a návrat domů.

Program zájezdu může být na místě pozměněn s ohledem na místní situaci, počasí, zdravotní stav, zvládání aklimatizace či fyzickou kondici účastníků.

Minimální počet účastníků 6 (z důvodu jistoty bezpečného návratu z liduprázdných odlehlých oblastí je nutno mít půjčená alespoň dvě auta), maximální počet účastníků 11. Sleva pro řidiče druhého či dalšího auta 5000 korun.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerá společná doprava po Argentině (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (tábořiště a levné hotely), služby českého průvodce - vedoucího expedice. Výstupů se každý účastní na vlastní nebezpečí! Neplatí se žádné povolení a žádné muly jako v případě výstupu na Aconcaguu – cena je tedy konečná! 

Cena zájezdu nezahrnuje

Případné vstupné, stravování, individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Individuální program v případě jiné volby než je pokus o výstup na Llullaillaco a Antofalla či další vrcholy (účastník, který předčasně vzdá pokusy o výstup, si ubytování navíc a svůj náhradní program hradí sám).

 

Letenky

Cena letenky do Salty a zpět je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Do Argentiny občané Česka či Slovenska pro turistický pobyt do 90 dnů vízum nepotřebují.

Náročnost

Zájezd je určen pro středně zkušené, fyzicky zdatné vysokohorské turisty. Výstupů se každý účastní na vlastní nebezpečí!

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4% ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Dobrý den, chtěl bych touto cestou poděkovat vaší cestovní kanceláři, jmenovitě Jindrovi Nebojsovi za úžasnou ,dovolenou v argentinských horách. Byla to nejlepší dovolená jakou jsem kdy zažil, měla absolutně všechno co má mít výlet za dobrodružstvím. Jindra byl jako průvodce neprosto bezchybný, byly věci které nešly úplně podle plánu, ale vždy si dokázal poradit a zařídit co bylo potřeba. Kdybychom nebyli zvědaví, asi bychom ani nepoznali, že něco neklaplo. Zážitky z této dovolené ve mě zůstanou asi napořád. Až zase budu chtít vyrazit za dobrodružstvím, vím, že to bude zase s CK Rajbas a s Jindrou Nebojsou. S pozdravem a velkým poděkováním za mnoho nevšedních zážitků Saša Selčan, účastník expedice Incahuasi 2024

  Saša Selčan

 • Vážená cestovní kanceláři, před pár týdny jsem s Vámi podnikl výpravu do Argentiny a rád bych tímto vyjádřil svou spokojenost s Vašim průvodcem Jindrou Nebojsou. Bylo skvělé podniknout takový výlet s člověkem, který se perfektně vyznal v dané oblasti. Šlo vidět, že se tam Jindra cítí jako doma a díky tomu jsem i já cítil v této pro mě nové oblasti skvěle. Na výpravě byl velmi obezřetný a dbal na bezpečí všech účastníků, ale na druhou stranu nás nijak striktně neomezoval, což jsem já, jako hyperaktivnější jedinec velmi ocenil :-) Celá akce byla korunována úspěšným výstupem na horu Incauhasi, takže spokojenost maximální. Díky Jindrovi jsem poznal nová místa a místní zvyky opravdu do detailu. Bylo skvělé, že Jindra nešetřil vlastními příběhy a zkušenostmi, které v průvodcích člověk nenajde. Za mě to byl krásný výlet a pevně věřím, že se s Jindrou ještě někam podívám! S pozdravem, Ondřej Pavlica

  Ondřej Pavlica

 • Zmizet na pár týdnů v nekonečné a nekonečně rozmanité náruči argentinských hor zcela naplnilo a v mnohém předčilo moje očekávání - klid i dobrodružství, odpočinek i testování hranic fyzicky možného, pohoda a jistota i jistá míra cestovatelských výzev a opojení úžasnou přírodou, samotou, dálkou a výškami. Pod laskavým a bdělým vedením zkušeného cestovatele, dobrodruha a yettiho Jindry Nebojsy jsem měla jistotu, že je postaráno o moji bezpečnost a zároveň mám dost prostoru na to, dělat si (v rámci sladěné skupiny) vlastní rozhodnutí. Argentinské dobrodružství byla akce daleko za hranicemi běžné dovolené, zájezdu.... šlo skutečně o expedici, kdy každý den přinesl nové poznání, výzvu, radosti. Protože patřím k těm lidem, pro které cestování je především o touze zažívat něco nového, nečekaného, autentického, objevovat (se) a dostávat se hlouběji do života lidí a krajin než zpoza oken dopravních prostředků, hotelových pokojů a značených tras turistických okruhů, už se těším na další cesty do (ne)známa s Jindrou. Díky Eva Slavíčková

  Eva Slavíčková