Téměř každý chce vystoupit na nejvyšší horu Ameriky, Aconcaguu. V jejím stínu tak nespravedlivě zůstávají mnohé další, jen o málo nižší vrcholy, kde se setkáte jen se zlomkem lidí, nebo tam dokonce budete úplně sami. Takový bude i tento zájezd, který vám nabízíme jako jednu z alternativ k výstupu na Aconcaguu.

Argentina - Nevado Tres Cruces 6748 m

Vedoucím zájezdu bude zkušený RNDr. Jindřich Nebojsa, který se v této jeho oblíbené oblasti cítí skutečně jako doma a vystoupil zde postupně již na šest z deseti nejvyšších hor Ameriky. Jeho posledními akcemi v oblasti byly úspěšné výstupy na Incahuasí 6621 m a Walter Penck 6670 m v roce 2024, Mercedario 6701 m v únoru 2023 a Ojos del Salado 6894 m v březnu 2022, kterým dokončil velkou americkou trojkorunu: Aconcagua, Ojos a Pissis. Jede sem již po mnohokráté a celou oblast dobře zná - tak dobře, jako pravděpodobně nikdo jiný v naší zemi. Chcete-li alespoň jednou v životě vystoupit na opravdu vysoký kopec nad 6500m, pak nyní je k tomu ideální a možná již poslední příležitost.

 

 

 • Termíny
 • 23. 02. 2025 - 16. 03. 2025
 • Počet dní
 • 22 dní
 • Cena zájezdu
 • 39 500 Kč
 • Cena letenky
 • 30 000 Kč
 • Celková cena
 • 69 500 Kč

Předběžný program zájezdu Argentina - Nevado Tres Cruces 6748 m, pokus o výstup na pátou nejvyšší horu Ameriky

1. – 4. den: Letecky z Prahy nebo Vídně s přestupem v některém evropském městě a poté pravděpodobně v Buenos Aires do Salty. Po příletu do Salty krátká prohlídka centra města, nákup bomb do plynových vařičů, výměna peněz, nákup jízdenek, nocleh. Přesun do do malebného městečka Cachi (cca 2300 m), poslední jídlo v civilizaci, přesun do Las Pailas a první noc na aklimatizačním treku (cca 3000 m). V případě ideálního leteckého spojení přidáme předtím i krátký výlet do Purmamarcy a Tilcary.
5. - 10. den: Aklimatizační 5ti denní trek v oblasti argentinského „divokého západu“ pod masívem hory Nevado Cachi. Obří kaktusy, výhledy na zasněžené šestitisícové vrcholy,... Naším cílem nebude zdolat Nevado Cachi, ale dobře se zaklimatizovat před dalším a rozhodujícím programovým blokem. Noclehy v krátkém sledu na tábořištích v 4100 (tábořiště Piedra Grande - 2x), 4500 a 5100 m. Všichni nejméně jednou vystoupíme do výšky co nejvýše nad 5000. Poslední noc před návratem opět v Piedra Grande. Návrat do Cachi, nocleh v kvalitním hotelu, relaxace.
11. – 12. den: Návrat do Salty, dle situace soukromá či autobusová doprava do Fiambalá, našeho východiska pro nejnáročnější část zájezdu. Dokoupení potravin a poslední přípravy před nejdůležitější částí zájezdu. Možnost návštěvy skvělých přírodních termálů. Zajištění povolení k výstupu.
13. – 18. den: Odjezd auty 4x4 pod Nevado Tres Cruces a začátek opravdového horského pobytu. Postupné přesuny ve stoupající nadmořské výšce, možné pokusy o výstupy na nižší okolní kopce, ale zejména vlastní pokus o výstup na Nevado Tres Cruces Sur 6748m, nejvyšší ze tří vrcholů tohoto nádherného masívu, možná nejhezčího v celých Vysokých Andách. Výstup do kempu 1 (cca 5400 m) a kempu 2 (6100 m). Jeden nebo v případě špatného počasí dva pokusy o výstup, nejpozději třetí den sestup úplně dolů do BC a návrat auty 4x4 do Fiambaly - účastníci základní varianty zájezdu se tento den po sestupu začínají vracet do Salty, ostatní relaxace v termálech.
19. – 22. den: Návrat do Salty, odlet s přestupy pravděpodobně v Buenos Aires a v některé z evropských metropolí a návrat domů.

Pozn: Možnost prodloužení zájezdu o jeden týden (6 - 7 dní). Ideální možnost výstupů na další vysoké hory v okolí - další hora nad 6500 - Walter Penck a/nebo téměř stejně vysoké Nacimiento 6470m. Ale možnosti i pro ty, pro které je výška kolem 6500 metrů již z aklimatizačního hlediska zásadně limitující, k výstupům na trochu nižší šestitisícovky: v okolí základního základního tábora pod Walter Penck lze vystoupit relativně velmi jednoduše hned na tři takové hory a nevrátit se tedy s prázdnou, i když se ukáže, že 6500+ je již příliš velká výška. Cerro Medusa 6120, Volcán del Viento 6028, Volcán Olmedo 6240. Účastníci zájezdu v roce 2024 právě této možnosti krásně využili!

Program základní části zájezdu i jeho prodloužení může být na místě pozměněn s ohledem na místní situaci, počasí, zdravotní stav či fyzickou kondici účastníků.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Veškerá společná doprava po Argentině (autobusy, jeepy, pronajatá auta), ubytování (tábořiště a levné hotely), služby českého průvodce - vedoucího expedice. Výstupů se každý účastní na vlastní nebezpečí! Neplatí se žádné povolení a žádné muly jako v případě výstupu na Aconcaguu – cena je tedy konečná! 

Cena zájezdu nezahrnuje

Případné vstupné, stravování, individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Individuální program v případě jiné volby než je pokus o výstup na Nevado Tres Cruces či další vrcholy (účastník, který předčasně vzdá pokusy o výstup, si ubytování navíc a svůj náhradní program hradí sám).

Cena za týdenní prodloužení bude odpovídat přímým nákladům (ubytování a doprava), každý si bude hradit na místě sám. Odhad ceny za prodloužení: 3 účastníci 7-14000 Kč, 2 účastníci 10-20000 Kč v závislosti na tom, zda půjde o jednu či dvě cesty džípem.

Letenky

Cena letenky do Salty a zpět je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Do Argentiny občané Česka či Slovenska pro turistický pobyt do 90 dnů vízum nepotřebují.

Náročnost

Zájezd je určen pro středně zkušené, fyzicky zdatné vysokohorské turisty. Výstupů se každý účastní na vlastní nebezpečí!

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 4% ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Dobrý den, chtěl bych touto cestou poděkovat vaší cestovní kanceláři, jmenovitě Jindrovi Nebojsovi za úžasnou ,dovolenou v argentinských horách. Byla to nejlepší dovolená jakou jsem kdy zažil, měla absolutně všechno co má mít výlet za dobrodružstvím. Jindra byl jako průvodce neprosto bezchybný, byly věci které nešly úplně podle plánu, ale vždy si dokázal poradit a zařídit co bylo potřeba. Kdybychom nebyli zvědaví, asi bychom ani nepoznali, že něco neklaplo. Zážitky z této dovolené ve mě zůstanou asi napořád. Až zase budu chtít vyrazit za dobrodružstvím, vím, že to bude zase s CK Rajbas a s Jindrou Nebojsou. S pozdravem a velkým poděkováním za mnoho nevšedních zážitků Saša Selčan, účastník expedice Incahuasi 2024

  Saša Selčan

 • Vážená cestovní kanceláři, před pár týdny jsem s Vámi podnikl výpravu do Argentiny a rád bych tímto vyjádřil svou spokojenost s Vašim průvodcem Jindrou Nebojsou. Bylo skvělé podniknout takový výlet s člověkem, který se perfektně vyznal v dané oblasti. Šlo vidět, že se tam Jindra cítí jako doma a díky tomu jsem i já cítil v této pro mě nové oblasti skvěle. Na výpravě byl velmi obezřetný a dbal na bezpečí všech účastníků, ale na druhou stranu nás nijak striktně neomezoval, což jsem já, jako hyperaktivnější jedinec velmi ocenil :-) Celá akce byla korunována úspěšným výstupem na horu Incauhasi, takže spokojenost maximální. Díky Jindrovi jsem poznal nová místa a místní zvyky opravdu do detailu. Bylo skvělé, že Jindra nešetřil vlastními příběhy a zkušenostmi, které v průvodcích člověk nenajde. Za mě to byl krásný výlet a pevně věřím, že se s Jindrou ještě někam podívám! S pozdravem, Ondřej Pavlica

  Ondřej Pavlica

 • Zmizet na pár týdnů v nekonečné a nekonečně rozmanité náruči argentinských hor zcela naplnilo a v mnohém předčilo moje očekávání - klid i dobrodružství, odpočinek i testování hranic fyzicky možného, pohoda a jistota i jistá míra cestovatelských výzev a opojení úžasnou přírodou, samotou, dálkou a výškami. Pod laskavým a bdělým vedením zkušeného cestovatele, dobrodruha a yettiho Jindry Nebojsy jsem měla jistotu, že je postaráno o moji bezpečnost a zároveň mám dost prostoru na to, dělat si (v rámci sladěné skupiny) vlastní rozhodnutí. Argentinské dobrodružství byla akce daleko za hranicemi běžné dovolené, zájezdu.... šlo skutečně o expedici, kdy každý den přinesl nové poznání, výzvu, radosti. Protože patřím k těm lidem, pro které cestování je především o touze zažívat něco nového, nečekaného, autentického, objevovat (se) a dostávat se hlouběji do života lidí a krajin než zpoza oken dopravních prostředků, hotelových pokojů a značených tras turistických okruhů, už se těším na další cesty do (ne)známa s Jindrou. Díky Eva Slavíčková

  Eva Slavíčková