Vietnam splňuje všechny požadavky – exotická příroda, kultura, přátelští obyvatelé, vynikající kuchyně a hlavně pronajímáme tady skútry 125 ccm, ideální stroje pro každého, kdo vlastní ŘP sk. B a chce se jen tak toulat nádhernou krajinou.

Zájezd Vietnam na skútru

Na skútrech navštívíme zapadlé vesničky, kouty, kam se běžní turisté nedostanou.

  • Termíny
  • 02. 11. 2024 - 20. 11. 2024
  • Počet dní
  • 19 dní
  • Cena zájezdu
  • 49 000 Kč
  • Cena letenky
  • 22 000 Kč
  • Celková cena
  • 71 000 Kč

Předběžný program zájezdu Severním Vietnamem na skútru pro každého

1. den: Odlet do Hanoje.

2. den: Přílet do Hanoje. Tour de pub nástrah velkoměsta.

3. den: Ráno odjezd lehátkovým autobusem do Lao Cai, tím se vyhneme hustému hanojskému provozu..

4. den: Start z Lao Cai, oblastí ananasových farem do Muong Khuong. Krajinou vápencových homolí sjezd k přehradě na řece Chay, nocleh ve městě Bac Ha, 130 km.

5. den: Vyhlídkovou klikatou silnicí proti proudu řeky Song Chay do Vinh Quang, 100 km.

6. den: Horskou krajinou přes zapadlé vesničky do hlavního města provincie Ha Giang, 140 km.

7. den: Do nejvyšších hor severního Vietnamu střídavě po úzkých silničkách krajinou černých vápencových hor, nocleh v Dong Van, 150 km.

8. den: Výlet k nejsevernějšímu místu Vietnamu Lung Cu Flag Tower, zpět po silnici vylámané v prudkých svazích průsmykem s terasovou vyhlídkou Duong Hanh Phuc do Meo Vac, 70 km.

9. den: Novou silnicí vystoupáme do vysokého pohoří k čínské hranice, sjezd do hlubokého údolí a překonání řeky Song Nho Que, poprvé po mostě a po druhé na prámu, nocleh v Bao Lac, 110 km.

10. den: Horskou scénickou krajinou do provincie Cao Bang, nocleh v Quang Uyen, 130 km.

11. den: Krajinou vápencových homolí porostlých bujnou vegetací s návštěvou prehistorické jeskyně Nguom Ngao s krápníkovou výzdobou, budhistické pagody Truc Lam Phat Tich a fotogenického vodopádu Ban Gioc na řece Qua Son, která tvoří hranici s Čínou, nocleh v Dong Khe, 150 km.

12. – 13. den: Přejezd do zátoky Ha Long (UNESCO), 250 km, vrácení motorek, kabinovou lanovkou vysoko nad zátokou Ha Long do parku s bonsai a zenovou zahrádkou, návštěva budhistického chrámu Chua Bao Hai a zpět lanovkou do Sun World Ha Long Park s horskou dráhou, nocleh v hotelu.

14. – 15. den: Plavba na lodi mezi dračími ostrovy, na kajaku pod skalním masivem, ale i k jeskyním s vápencovými krápníky, návštěva Oyster farm, Pearl of Ha Long, dva noclehy na lodi.

16. den: Návrat do Hanoje busem – limousine car.

17. den: Památky a turistické atrakce Hanoje - tržnice Cho Hômt, ochutnávka gurmánských delikates, vietnamská káva ve Staré čtvrti, jezero Truc Bach , pagoda Tran Quoc, zastávka u mauzolea Ho Chi Minha a Chrámu literatury.

18. den: Tržnice, suvenýry, večer odlet do ČR.

19. den: Přílet do ČR.

Celková vzdálenost na motocyklech je 1 200 km, po převážně bočních asfaltových silničkách, které zvládne průměrně zkušený jezdec. Průměrná délka denních etap je 120 km. Každý jede takovou rychlostí, aby jel bezpečně a zvládl nepředvídané situace, jako jsou vozidla v protisměru, cyklisté či domácí zvířata na cestě.

 

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem skútru 125 ccm na 10 dní, vstupné do NP, autobus do Lao Cai, limousine transfer do Ha Noi, ubytování, průvodce CK, plavba na 3 dny v zátoce Ha Long s plnou penzí, pojištění CK proti úpadku.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, PHM, vízum 25 USD, vstupy do památek a přírodním zajímavostem (celkem do 50 USD). 

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 22 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Zajistíte si je elektronicky sami dle našeho návodu, cena 25 USD.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovnaSingleTrip varianta Comfort, cena 1640 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - doporučujeme ERV pojišťovna, varianta storno - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh, nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta Comfort, cena 1640 Kč.