Vydejte se s námi do příjemné země na samotném východě Arabského polostrova jen kousek od Pákistánu a Indie. Do země tradiční a arabské, kde se ale mísí vlivy z dalších částí světa, z Indie, z Afriky i z Evropy.

Poznávací zájezd do Ománu 

Podíváme se do pohoří Hadžár do úžasných vápencových a slepencových kaňonů. Projedeme se třetí největší pouští světa Rub al Chálí a vyšplháme se na obří písečné duny jen kousek od jemenských hranic. Navštívíme historické hrady, vykoupeme se na nekonečných písečných plážích Arabského moře i Ománského zálivu.

 

 

 

 

  • Termíny
  • 03. 02. 2025 - 17. 02. 2025
  • Počet dní
  • 15 dní
  • Cena zájezdu
  • 59 500 Kč
  • Cena letenky
  • 14 500 Kč
  • Celková cena
  • 74 000 Kč

 Předběžný program zájezdu Omán - země mnoha krás

 

1. - 2. den: Odlet do Maskatu, hlavního města Sultanátu Omán. Historická pevnost v Rustaqu, osvěžení v termálních pramenech Naqal. Ubytování pod nejvyšším pohořím Ománu Al Hadžár na 2 noci.

3. den: Wádžima - Stylová ománská kamenná vesnice pod severními svahy nejvyšší hory země Džebel Šáms. Túra v okolí vesnice (7 km).

4. den: Přejezd terénní cestou kolem slavné Hadí soutěsky do kaňonu Wadi beni Awf a do vesnice Bilat Sajíd. Vyhlídka ze sedla Šaraf al Alamejn. Ubytování v historickém zeleném městě Al Hamra.

5. den: Ranní páteční trh v historickém centru země Nizwá. Výjezd do Zelených hor Džebel Achdar a dvě kratší túry nad místními terasovitými políčky se zavlažovacími kanály faladž (UNESCO). Podvečerní návštěva nejhezčího ománského hradu Džabrín.

6. den: Kultovní trek Balcony Rim ve stěně 800 m hlubokého kaňonu Wadí Nachr (10 km). Podvečerní zastávka u úlových hrobek v Al Ajn (UNESCO). Návrat do Hamry.

7. den: Celodenní přesun pouští Rub al Chálí na jih se zastávkou u písečných dun a meteorického kráteru Wubar.

8. den: Dobrodružné pátrání po údajně nejvyšších písečných dunách na světe Ramlat Džedelá kousek od jemenské hranice. Přejezd do střediska jižního Ománu Salalá.

9. den: Odpočinek u Arabského moře na bělostné pláži Fazijá. Alternativně túra po pobřežních útesech na sousední „skrytou“ pláž Ša’át (8 km)

10. den: Přejezd zpátky na sever přes romantický kadidlový přístav Mirbat, baobabový les a divoký kaňon Šuwajma. Ubytování v nově vznikajícím přístavu Duqm.

11. den: Východ slunce nad skalní zahradou v Duqumu. Přesun dále na sever do pouště Wáhíba, nocleh v místním beduínském kempu. Možnost jízdy na velbloudech na čtyřkolkách, či ranního letu balónem.

12. den: Koupání v tůňkách kaňonu Wadí beni Chálíd, přesun k Ománskému zálivu, podvečerní odpočinek u moře.

13. den: Divoký kaňon Wadí Šáb s plaváním až do jeskyně s vodopádem. Věčně zelené Wadí Tiwi a vodopád Mibam. Historické loděnice v Suru.

14. - 15. den: Závěrečná prohlídka hlavního města země Maskatu, Velká měšita sultána Kábuse, královská opera, sultánský palác. Procházky po promenádě Matrá a nákupy na místním trhu. Večerní odlet domů a ranní přílet do Evropy.

Cena zájezdu zahrnuje

Místní dopravu (pětimístné džípy řízené průvodcem), ubytování (11x hotel, apartmán, penzion - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x dvoulůžkový beduínský stan s lůžkovinami, večeří a snídaní, v kempu je k dispozici WC a sprcha), služby českého průvodce.

Cena zájezdu nezahrnuje

Vízum (aktuálně zdarma), stravování (mimo výše uvedeného), vstupy do památek a muzeí, příplatek za jednolůžkový pokoj, aktivity v poušti Wáhíba, individuální cestovní pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 14 500 Kč. Více informací zde.

Víza

Aktuálně lze turistické vízum do 14 dnů pobytu získat zdarma po příletu na letiště v Maskatu.

Služby za příplatek

Single příplatek na ubytování - bude na přání upřesněno.

Náročnost

Fyzicky mírně náročný poznávací zájezd (túry do 10 km), ale náročnější cestovatelské podmínky, dlouhé přesuny.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům můžeme zajistit.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům můžeme zajistit.