Patagonie – opět Vás zveme do národních parků skýtajících jedny z nejnádhernějších přírodních scenérií na světě. Zažijete s námi na cestu, která Vám umožní poznat to nejlepší, co tato místa mohou turistovi nabídnout.

Treking na jihu Ameriky

Co Vám tedy tentokrát nabízíme? V Jižní Patagonii užasneme při spatření osmého divu světa, ledovce Perito Moreno a podnikneme treky v oblasti legendárního masívu Paine a neméně slavných hor Fitz Roy a Cerro Torre. V Ohňové zemi pak několikadenní „liduprázdný“ trek v okolí Ushuaie.
Nemůžeme slíbit, že nás bude opět provázet stejná přízeň počasí, ale můžeme slíbit, že opět uděláme maximum pro splnění všeho, co se od akce dá očekávat. Akce je fyzicky docela náročná, ale pro každého, kdo má trochu slušnou kondici a je zvyklý chodit s batohem na zádech, zcela jistě dobře zvládnutelná.

Přihlášky je potřeba podávat co nejdříve  z důvodů brzké obsazenosti tábořišť v Tores del Paine. Tato tábořiště je nutno rezervovat s větším předstihem.  Kvůli nemožnosti rezervace tábořišť jsme někdy byli nuceni  odmítnout i zájemce, kteří se hlásili cca 3 měsíce před vlastním zájezdem! Neotálejte tedy s přihláškami, pokud máte o tento krásný zájezd zájem.

Na přání klientů nabízíme zájezd i ve zkrácené, 17denní verzi, bez závěrečného treku v Ohňové zemi.

 

 • Termíny
 • 15. 02. 2025 - 08. 03. 2025
 • 15. 02. 2025 - 03. 03. 2025
 • Počet dní
 • 22 dní
 • 17 dní
 • Cena zájezdu
 • 49 500 Kč
 • 39 500 Kč
 • Cena letenky
 • 35 000 Kč
 • 35 000 Kč
 • Celková cena
 • 84 500 Kč
 • 74 500 Kč

Předběžný program zájezdu Patagonie a Ohňová země - trekking

1. – 2. den: Odlet z Prahy nebo Vídně do Buenos Aires a následně do El Calafate, turistického centra argentinské části jižní Patagonie.

3. – 6. den: Národní park Los Glaciares. Trek s mnoha vyhlídkami pod kultovní horu Fitz Roy, trek pod žulové monolity Cerro Torre, výlet k ledovci Perito Moreno s místní CK, jedné z nejúžasnějších přírodních zajímavostí Jižní Ameriky. Možnost hodinové plavby lodí pod šedesátimetrovým čelem ledovce.

7. den: Přejezd do Puerto Natales, centra chilské části Jižní Patagonie. Prohlídka městečka, příprava na trek kolem Torres del Paine.

8. – 12. den: Přesun do národního parku Torres del Paine – stále populárnější tzv. W-trek v oblasti legendárního skalního masívu, v jehož rámci podnikneme výlety nalehko na vyhlídky pod věže Cuernos del Paine a Torres del Paine. Při cestě do parku uvidíme při troše štěstí kondory, lamy guanaco, pštrosy i patagonskou lišku.

13. – 14. den: Zasloužené zklidnění v Punta Arenas, prohlídka sbírek salesiánského muzea a opulentních hrobek místních vlnových baronů. Přesun do Ushuai, centra argentinské části Ohňové země.

15. – 16. den: celodenní pěší výlet na ledovec Martial s výhledy na Ushuaiu. Fakultativně výlet lodí po kanálu Beagle se zastávkou na některých z ostrovů – kolonie tučňáků, kormoránů a/nebo lvounů (odlet účastníků zkrácené verze zájezdu z letiště Ushuaia domů.)

17. – 20. den: Dle fyzické kondice a přání účastníků náročnější trek Sierra Valdivieso nebo jednodušší trek přes Paso de la Oveja. V případě zvolení jednodušší varianty ještě výlet do „turistické části“ NP Tierra de Fuego nebo jednodenní trek k laguně de Esmeralda.

21. – 22. den: Odlet z Ushuaie přes Buenos Aires zpět do Evropy, návrat domů.

Program může ještě doznat změn na základě zakoupených letenek a i na místě může být pozměněn s ohledem na počasí, nálady, fyzickou kondici účastníků,…

Cena zájezdu zahrnuje

Hromadnou pozemní dopravu po Chile a Argentině, tábořiště, kempy a levné turistické hostely, kompletní organizaci a zajištění akce, českého průvodce, povinné pojištění CK.

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, vstupné (muzea, NP) cca 100 USD. Doporučené kapesné 400 – 500 USD. Cena dále nezahrnuje pojištění léčebných výloh a stornopoplatků. Očkování není třeba žádné. 

Letenky

Cena letenky a přeletů je zahrnuta v celkové ceně do maximálního limitu 35 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Pro občany ČR nejsou víza potřeba.

Náročnost

Zájezd je určen pro průměrně zdatné turisty, kteří zvládnou i několikadenní trek s batohem na zádech. NP Los Glaciares pod Fitz Roy a Cerro Torre: 3 dny, lehký trek – každý den cca 3 hodiny natěžko plus možné boční výlety nalehko. NP Torres del Paine, pětidenní trek: průměrně 4, 8, 2, 0 a 5 hodin natěžko a k tomu volitelně 2, 2, 6, 8, 0 hodin nalehko. Výlety nalehko lze vynechat a poslední den se dá jet místo 5 hodin pěšky lodí. V Ohňové zemi je možnost varianty třídenního lehkého i těžkého treku.

Strava

Mimo treky v restaracích nebo lze nakoupit potraviny v obchodech. Na trecích individuální vaření.

Doprava

Místní přelety, dále převážně místní pohodlné autobusy, většinou linkové, někdy pronajaté místními CK.

Vybavení

Stan, karimatka, spací pytel (do teplot kolem 0°C), vhodná treková obuv, vařič, ešus.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme.

Recenze

 • Dobrý den, děkujeme za krásný zájezd do Patagonie. Vše klaplo, pěkné počasí. Díky průvodci Václavovi.

  Vladimír Borovička

 • Moc děkuji, rozhodně to bylo SUPER!! Nejlepší poslední část - trek v Ohňové zemi - šli jsme neznačeným terénem a moc si to všichni užili.

  Petr Hemerka

 • Dobrý den, zájezd do Patagonie se vydařil skvěle a zcela splnil naše očekávání,dokonce nám přálo i počasí. Průvodkyně Sára byla výborná,dokázala všechny naše požadavky zajistit bez problémů. Bohatě jsme si užili čisté přírody ,výborných steaků a červeného vína. Všichni zúčastnění byli podobného založení a tak vládla po celou dobu pohoda.S Rajbasem jsme byli dvakrát v Laponsku na běžkách a také v Maroku, všechny akce proběhly podle našich představ. Průvodci byli vždy velmi dobře připraveni a program nás nikdy nezklamal. Určitě přemýšlíme o dalších akcích s Rajbasem.

  Katka a Pepa Davidovi

 • Zdravím Honzo, Moc děkujeme za letošní vynikající zájezd do Patagonie a Ohňové Země. Patagonie je jasná, je to TOP, ale i Ohňová Země byla úžasná, Díky za výlet na tučňáky na Magdalena Island, který jste nám zajišťovali dodatečně, byl naprosto super, Po cestě tam jsme viděli spoustu mořských zvířat z jižní polokoule, které se jen tak nevidí a pro nás pro potápěče (pro mně a pro manžela), co se zajímáme o život pod hladinou, to byl nepopsatelný zážitek. Proto v Ohňové Zemi jsme si všichni dopřáli ještě jednou výlet na lodi, kousek od Antarktidy, a zase nepopsatelný zážitek, tam nás dovezli na ostrov s bývalým majákem ze známé povídky Julese Verna, no prostě paráda. Díky moc a hodně zdaru Rajbasovi

  Světlana J.