Za poznáním památek Incké říše a přírody Peru se vydáme na motocyklech Honda 250 Tornado. Navštívíme světoznámé památky chráněné UNESCO i pravý nekomerční venkov. Celková trasa 2 000 km vede převážně přes hory s průsmyky 4 900 m, podél pobřeží Pacifiku, po asfaltových i offroadových cestách.

 • Termíny
 • 02. 06. 2018 - 18. 06. 2018
 • 02. 06. 2018 - 21. 06. 2018
 • Počet dní
 • 17 dní
 • 20 dní
 • Cena zájezdu
 • 44 000 Kč
 • 47 000 Kč
 • Cena letenky
 • 30 000 Kč
 • 33 000 Kč
 • Celková cena
 • 74 000 Kč

Předběžný program zájezdu Peru - to nejlepší na motorce

mapa cesty

1. – 3. den: Přelet Praha – Lima – Cusco a jeho památky (UNESCO) – sluneční chrám Qoriacancha, pevnost Sacsayhuaman.

4. – 5. den: Cusco – Puno – přejezd horskou oblastí přes sedlo 4 326 m. 390 km.

6. – 7. den: Jezero Titicaca – Chivay – návštěva ostrovů na jezeře Titicaca. Horskou oblastí s maximální výškou 4 900 m. S trochou štěstí spatříme vikuně, alpaky, jeřáby,… 260 km

8. – 9. den: Chivay – Arequipa – výhledy na úbočí kaňonu Colca Canyon, kde indiáni žijí tradičním způsobem. Oblast výskytu největších ptáků na světě – kondora andského. Koloniální Arequipa na úbočí sopky El Misti. 170 km.

10. – 11. den: Arequipa – Nasca – přejezd po Pan-American Highway do Nazca a let nad obrazci v poušti. 570 km.

12. – 14. den: Nasca – Cusco – projedeme NP Pampa Galeras, přejedeme sedlo ve výšce 4 800 m., cestou jistě zahlédneme vikuně, alpaky a lamy, projedeme horským městem Abancay v 2 300 m, přejezd And (3800 m) se zasněženými vrcholy na obzoru. Budeme obdivovat drsnou krásu hor. 630 km.

15. den: Návštěva Machu Pichu (UNESCO) – dávného sídla Inků, doprava autem a vlakem.

16. – 18. den: Kdo má málo času, odletí domů. Ostatní - tropická odměna na závěr. Přelet do Puerto Maldonado. Po řece Rio Madre de Dios lodí na Monkey Island. Následně lodí a pěšky poznávání okolí jedinečného jezera Sandoval, nebo Valencia. Uvidíme opice, vydry obrovské, gaviáry, papoušky, vyzkoušíme i lov piraní a možná spatříme i arapainu (tak jako v r. 2016).

19. – 20. den: Odlet domů.

 

Obrazce na planině Nasca – na náhorní plošině se nachází více než 300 obrazců, tvořených světlými liniemi, vzniklými odstraněním tmavšího vulkanického povrchu. Jednotlivé obrazce jsou zřetelné až při pohledu z letadla nebo balonu a dodnes není jednoznačně prokázáno, z jakého důvodu byly vytvořeny.

Cuzco – město na jihu peruánských And. V předkolumbovských dobách zde bylo centrum incké říše. V současnosti je Cuzco zařazeno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Je označeno jako historické hlavní město Peru.

Jezero Titicaca – západní část jezera patří Peru, východní část Bolívii. Je to největší jezero v Jižní Americe a největší vysokohorské jezero a zároveň nejvýše položené jezero s pravidelnou lodní dopravou na Zemi. Nachází se na Altiplanu, náhorní plošině And. Propadlina jezera je tektonického původu a jezero samotné je pozůstatkem obrovského zaniklého jezera Ballivián. Má rozlohu 8288 km2. Je 194 km dlouhé a maximálně 65 km široké. Průměrně je hluboké 140 až 180 m a dosahuje maximální hloubky 304 m. Leží v nadmořské výšce 3821 m.

Kaňon Colca – druhý nejhlubší kaňon na světě, který má hloubku 3400 m a protéká jim řeka Colca. Možnost pozorovat jednoho z největších ptáků na světě – kondora andského, husici andskou, lamy alpaky a vikuni. Kousek od kaňonu Colca na úpatí hory Mismi pramení řeka Amazonka.

Cena zájezdu zahrnuje

Pronájem motocyklů Honda 250 Tornado, doprovodné vozidlo, ubytování, český průvodce.

Cena zájezdu nezahrnuje

PHM 150 USD, jídlo, vstupné – Nazca 100 USD, Machu Picchu 250 USD, Titicaca 50 USD. 200 USD případný program u jezera Sandoval. Dále pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, vratná záloha na motorku 500 USD pro případ poškození motocyklu vaší vinou.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 30 000 Kč. Více informací zde.

Náročnost

2

Vybavení

Oblečení na motocykl s chrániči (kolena, lokty, páteř) rukavice do tepla a zimy, přilba, nepromok do deště, motorkářské boty s ochranou kotníku, malý batoh na osobní věci, drobnosti – nůž, čelovka, opalovací krém, sluneční brýle, fotoaparát, kamera,... Vše nakoupíte výhodně v BONMOTO.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.

Recenze

 • Mockrát děkujeme s akcí jsme byli velice spokojeni akorát se na nás trochu projevovala únava z Maroka. Pavla byla nadšená že to zvládla ujet takže akci hodnotím velice dobře a lidi byli výborný, co se týče Bolívie a Chile určitě máme zájem, mám i pár lidí co byli s námi v Maroku, tak by chtěli nějaké informace, délka akce nám nevadí jestli bude 2 nebo 3 týdny záleží co by se vidělo za zajímavosti. Až se vrátíme z Řecka pošleme foto. S pozdravem L. Roubíček PS – Láďa byl v pohodě a bylo to s ním skvělé, kdyby jel za rok Bolívii a Chile byli by jsme rádi, ještě jednou mockrát dík

  L. Roubíček