Pestrý, středně náročný zájezd, treking nalehko v Nepálu do výšek kolem 4 000 m s výhledy na jižní stěnu Annapurny 8 091 m a Machhapuchhre 6 993 m. V NP CHitwan jízda jeepem a pozorování divoké zvěře - nosorožci, krokodýli a další. Poznání způsobu života různých etnik, prolínající se hinduismus a buddhismus. Vhodné pro vás, kdo chcete  poznat různorodost země pod Himalájem a potřebujete získat zkušenost s aklimatizací ve vyšších polohách.

 • Termíny
 • 04. 05. 2024 - 19. 05. 2024
 • Počet dní
 • 16 dní
 • Cena zájezdu
 • 26 000 Kč
 • Cena letenky
 • 21 000 Kč
 • Celková cena
 • 47 000 Kč

Předběžný program zájezdu Nepál - trek Mardi Himal + NP Chitwan

1. den: Odlet z Prahy
2. den: Přílet do Káthmándú, dokoupení vybavení na trek.
3. den: Přejezd do Pokhary, městečka na břehu malebného jezera Phewa, procházka, dokoupení vybavení na trek.
4. den: Autem do výchozího vesnice Kande 1 770 m, vyhlídkový Australian camp a přes sedýlko Deurali 2 100 m do vesničky Tolka 1 700 m. Poznání etnik Brahmins a Magars. ↑ 600 m, ↓ 600 m, ↔ 10 km
5. den: Rozkvetlým rododendronovým lesem, kde mimo jiné žijí opice, jeleni a mnoho druhů ptáků pokračujeme do malebné vesničky Landruk 1 565 m nad řekou Modi Khola. Dnešním cílem je Forest Camp 2 520 m. Poznání etnika Gurungů. ↑ 900 m, ↓ 250 m, ↔ 6 km
6. den: Výstup do High Campu 3 550 m vede zpočátku ještě hustým lesem, jenž s vzrůstající nadmořskou výškou přechází do pastvin a objevují se výhledy na South Annapurna 7 200 m, Annapurna I 8 091 m, Machhapuchre 6 997 m. ↑ 1130 m ↓ 0 m, ↔ 7,5 km
7. den: Nejhezčí den, po brzkém budíčku vyrazíme nalehko po hřebínku se spousty vyhlídek, každý půjde tak daleko jak bude chtít (maximálně do 4 500 m). Po celou trasu nádherný výhledy na horské velikány – Annapurny, Manaslu, Dhaulághiri, Macchapuncchare,... Návrat do High Campu. ↑ 930 m, ↓ 930 m, ↔ 11 km
8. den: Sestup přes Low Camp do vesnice Sidhing 1 700 m. ↓ 1 700 m, ↔ 9 km
9. den: Do Lumre 1 400 m. Ve finále koupel v tůni pod krásným vodopádem nebo možnost etapu prodloužit a vystoupat do vesnice Lwang nad kterou jsou čajové plantáže. Autem přesun do Pokhary se zastávkou ve velkém buddhistickém klášteře. ↑ 100 m, ↓ 750 m, ↔ 6 km
10. - 11. den: Pokhara – pobyt u jezera Phewa, možnost najmutí loďky a projížďka po jezeře či návštěva soutěsky a nedaleké podzemní hinduistické svatyně s vodopádem nebo Himalájské muzeum. Pestrá nabídka adrenalinových aktivit: tandem paragliding, vyhlídkový let ultralihgtem či půldenní rafting na Upper Seti.
12. den: Přejezd na jih do NP Chitwan, dle domluvy možnost vložit rafting na řece Lower Seti, lehčí řeka s peřejemi, 5-6 hodin plavby na raftu krásnou tropickou krajinou – (není v ceně, doplatek cca 60 USD zahrnuje raft, doprovodný kajak, vybavení a oběd, transport) večerní taneční představení místního etnika Thar s tyčemi.
13. den: NP Chitwan – jízda na kánoi, procházka džunglí národním parkem, návštěva vesnice, slide ahow nebo Divoká filmová show nebo Tharu kulturní tance.
14. den: Ranní pozorování ptáků, mikrobusem do Káthmándú, nákupy.
15. den: Prohlídka KáthmándúSvajambhunáth, Patan, Pašupatináth,…
16. den: Odlet do ČR

Cena zájezdu zahrnuje

Doprava, ubytování, všechny permity do oblastí, celý program v NP Chitwanu včetně ubytování v 2 lůžkových pokojích s plnou penzí, mapu treku, český průvodce po celou dobu, nepálský průvodce po celou dobu při 5 klientech.

Cena zájezdu nezahrnuje

Nepálské vízum 30 USD, nosiče, stravu, celkově vstupy: cca 40 USD, pojištění léčebných výloh a pojištění storna zájezdu.

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 21 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Nepálské vízum - každý si vyřídí sám po příletu do Káthmandú na letišti, cena 30 USD.

Služby za příplatek

Nosič - nese 25kg. Ideální a postačující 1 nosič pro 2 - 4 osoby, cca 190 USD.

Náročnost

Trek je určen středně zdatným turistům, není nutná zkušenost z vyšších nadmořských výšek. Denní trasy 4 - 6 hod čistého času, denní převýšení  max.1000m.

Ubytování

Káthmandú, Pokhara - hotel, 2 lůžkové pokoje s wc a sprchou, v Kathmandu se snídaní, na treku v lodgiích: jednoduché 2 lůžkové pokoje. Strava v Kathmandu a v Pokhaře v restauracích. V Chitwanu plná penze. Na treku v lodgiích.

Vybavení

Oblečení do hor, spacák, pohodlné kotníčkové trekové boty, trekové hole, čelovka, lékárna.

Pojištění léčebných výloh

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistím - doporučené pojištění léčebných výloh - ERV pojišťovna, SingleTrip varianta Standard s připojištěním rizikové sporty (budete nad 3500 m), cena 2560 Kč. V případě zájmu nás informujte v přihlášce.

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme - pojistné je 3 % z ceny zájezdu v případě kombinace s pojištěním léčebných výloh nebo 4 % z ceny zájezdu v případě pojištění samostatného storna. V případě zájmu nás informujte v přihlášce. Podrobnosti zde a zde.

Doporučené pojištění léčebných výloh pro tento zájezd je SingleTrip varianta Standard s připojištěním rizikové sporty (budete nad 3500 m), cena 2560 Kč.

Další informace

COVID podmínky - Ministerstvo zdravotnictví v Nepálu vydalo dne 2. 6. 2023 vyhlášku, která pro zahraniční cestující do Nepálu ruší povinnost prokázat se po příletu do Nepálu potvrzením o dokončeném očkování proti COVID-19 (v případě očkovaných osob proti COVID-19) nebo zprávou s negativním výsledkem testu na COVID-19 (v případě neočkovaných osob proti COVID-19). MZd Nepálu si ponechalo právo pro náhodnou kontrolu cestujících, které může podrobit testu na prokázání onemocnění COVID-19.

Doporučujeme očkování - žloutenka a břišní tyfus. Podrobnosti a více informací získáte například zde - www.ockovacicentrum.cz.

Recenze

 • Vrátili jsme se z Nepálu - vybrali jsme si trek Mardi Himal, o kterém je psáno, že je lehký. Trek byl opravdu nádherný, s výhledy na jižní Annapurnu a posvátnou horu Machapuchare (rybí ocas), která nás provázela většinu našeho treku. Vystoupali jsme do výšky 4350 m, převážně po kamenitých schodech. Denně jsme nastoupali cca 1000 výškových metrů (z tohoto důvodu bychom popis treku určitě napsali alespoň středně náročný a ne lehký)... Jsme unešeni nejen himalájsou přírodou, ale i Nepálci - děti, dospělí i staří lidé se s námi chtěli fotit :) Poznali jsme města Káthmandú, Pokharu - včetně nejznámějších památek. Vyjeli jsme si džípy do hor - čajové plantáže v Lwangu, největší visutý most a horké prameny "hot springs", někteří si vyzkoušeli rafting na řece Upper Seti. Program pokračoval přejezdem do NP Chitwan, kde jsme pozorovali divoké nosorožce a krokodýly, zažili jsme ukázky tanců místních žen s bambusovými tyčemi a měli možnost si odpočinout z túry v Himalájích... Program opravdu nabitý a vrátili jsme se spokojení a se spoustou zážitků... Děkujeme CK Rajbas a Honzovi Odehnalovi zvlášť za organizaci,...vše klapalo jak mělo. Hana Uhrová - Hadrová

  Hana Uhrová - Hadrová